Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fekszik le legtöbbször...

Miért fekszik le legtöbbször a kutyám, ha egy másik kutya közelít barátságosan? Bealázkodik? De miért?

Figyelt kérdés

Előző nap "féltékenységből" nekiment a kutya oldalának, mert a párom meg akarta simogatni a másik kutyát, másnap már a kutyus nem mert közeledni, pedig az enyém fekve várta.

Egyébként husky, nagyon kiegyensúlyozott, nem félős, nem agresszív.


2012. okt. 13. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném,hogy megadó helyzetet venne fel. Találkoztam már én is ilyen kutyával, az enyém szintén barátságon közelített felé, a másik lefeküdt és úgy várta. Nekem már messziről nem tetszett a dolog, de mivel első alkalommal láttam ilyet hát oda engedtem és ebből a fekvő helyzetből a kutya megtámadta az enyémet. Na nem lett komoly baj,mert ott volt a gazdája szóval nem durvult el a helyzet. Azóta viszont ilyen lapító kutyákat kerülöm.

Persze vannak más helyzetek is, de ezt látni kéne igazából,de mivel a másik kutya kikerülte a tiédet,oda se mert menni, ebből arra következtetek,hogy megtámadta volna vagy csak rámorog..de ez nem ilyen barátkozó magatartás.

Az meg ha nem simogathattok meg más kutyát "féltékenyés" miatt régen rossz. A kutya dönt helyetettek. Olvassatok után a falkavezérségnek. :)

Ha megadja magát "bealázkodik" az nem egyenlő azzal,hogy fekszik,ha megadná magát a hátára feküdne. /ilyen van játék közben is,de nem arra gondolok /

2012. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Úgy feküdt, olyan testhelyzetet vett fel mint amikor a fekszik parancsszóra fekszik. Nem lapított, szépen egyenes fejjel feküdt, nem tudom, hogy írjam körül. Apumnak régen volt egy domináns 6 hónapos kölyök kutyája, állandóan megakarta hágni az enyémet, persze alig érte fel (mindkettő kan, az enyém ivartalanított), az enyém egy darabig "dobálta" le magáról, aztán lefeküdt, tehát akkor is ezt csinálta az enyém, lefeküdt, mint a fekszik parancsra. Sőt sétáknál is van olyan, hogy sokszor fekve várja, főleg az ölebeket.

Falkavezérséggel nincs probléma, suliztunk is ...., de ezt nem értem.


Egyébként sok kutyát simogatunk, hozzánk is szoktak jönni be az udvarra kutyások és nem bögdöste egyiket se, ha simogattam valamelyiket, akkor általában tűri, de volt mikor közénk furakodott. :)

2012. okt. 13. 16:11
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazából a másik kutya egy vizsla nem kerülte ki, hanem megállt, ő még kölyök ...., aztán szóltam az enyémnek, hogy menjünk. Az a baj, hogy én nem láttam az ominózus esetet, mert a párommal voltak ketten, én már csak másnap láttam, hogy a vizsla megállt 4 m-re tőlünk és az enyém lefeküdt.

De ez tényleg érdekelne, hogy miért csinálja.

2012. okt. 13. 16:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Gondolom a vizsla akkor tart tőle a támadás miatt hiába fekszik le.. Egyáltalán akkor miért csinálta,ha más esetben meg nem zavarja ha más kutyát simogattok? Értem én én,hogy nem voltál ott és így nehéz, de így nekem se könnyű :D

Amikor lefeküdt apukád kutyája miatt, az a kutya békén hagyta?

Lehet ez rögzült benne,ha jön egy kutya le kell feküdni.. és amiután oda ment a másik kutya utána azért felkel?

2012. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs nekem se. Olyan fura ..., egyébként tök laza az én huskym, mint írtam nem agresszív soha, nem támadott meg más kutyákat, néha áll a szőr a hátán, pl. mikor múltkor megtámadott két pittbull, de akkor sem támad, állt közében és ugatott vissza, ők hárman álltak vagy 8 percig így és ugattak egymásra...


Az apum kutyája nem hagyta abba a hágást, akkor is "terrorizálta" mikor az enyém lefeküdt. Aztán megelégeltük és szétválasztottuk, mindkét kutya ment a helyére. Ennek sosem volt vége, másnap újra összeengedtük, aztán megint elkülönítettük, az enyém játszani akart, apumé meg hágni. :D

2012. okt. 13. 16:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha féltékeny, akkor vannak falkavezérségi gondok. Ha veled nem csinálja ezt, akkor a párodnak kéne jobban ráfeküdnie a témára.
2012. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Írtad,hogy főleg kisebb kutyáknál fekszik le, szerintem akkor ez egy "rossz szokás" apukád kutyája miatt. Ha zavar ne várd meg amíg a kisebb kutya vagy nagyobb kutya oda ér /persze csak ha lefekszik a kutyád/ hanem pórázzal húzd fel vagy szólj neki és induljatok el a másik kutya felé. Aztán majd megszokja,hogy lehet ezt máshogy is. :)
2012. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
még valami szerintem megszokta,hogy ha lefekszik oda megy valaki és elviszi onnan a másik kutyát, így felkészül,mert tudja ha a másik ráugrana te közbe avatkoznál.
2012. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Passz,nem tudom, szerintem egyik válasz sem győzött meg. :))

Ez a féltékenységi dolog sem igaz, mert 10-ből 9-szer nem csinál semmi féltékenységre utaló mozdulatot.


Az apum kutyájával való dolog, kb. 2 éve volt egy hétig, de az sem úgy történt, hogy pont mikor lefeküdt, akkor választottuk volna szét őket, tehát én ezt a viselkedést sem gondolnám, hogy rögzült volna belé. Passz, tényleg nem tudom, egy biztos, a kutyám egy külön egyéniség és imádom, nagyon jó kutya


Akumi válaszára visszatérve ...., párom férfi és az az igazság, hogy ő egyszerűen nem érez rá ....

2012. okt. 14. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, tanulható :)
2012. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!