Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet 1 kutya tanitásához...

Lehet 1 kutya tanitásához tapasztalatot szerezni anélkül h. kutyaiskolába járjak?

Figyelt kérdés

2012. okt. 13. 18:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A falkavezérséget nem a kutyasuliban csinálják :)) Vannak kutyaiskolák, ahol megtanítanak rá, hogy hogyan tudsz egészséges és mindenkinek jó kapcsolatot kialakítani a kutyáddal, de a többségük amúgy még mindig nem tulajdonít nagy jelentőséget ennek a kérdésnek.

A hogyannak meg olvass utána, két mondatban nem lehet összefoglalni.

2012. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
már sokat olvastam róla és használom is de nemtudom h. használ-e...
2012. okt. 13. 19:51
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy nem elég ideje csinálod, vagy valamit elrontottál, vagy durvább problémáitok vannak annál, mint hogy pár egyszerű szabály megoldja. Ezeket érdemes szakemberrel átbeszélni, mert ugye a kutyák nem gépek, ahogy az emberek sem, minden eset egyedi.
2012. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Persze: könyvekből, netről sok infót lehet találni, kutyásokkal, kiképzőkkel beszélgetve is sok mindent lehet tanulni, a munkájukból sok trükköt lehet ellesni.


Első kutyám egy kis testű kutyus volt, 13 éves koráig nem is az enyém volt, csak sétáltattam. Könyvből, újságból, tv-ből tanítgattam, aztán másokat figyeltem meg, stb.

Most egy roti-nj keverékem van, vele sem jártunk suliba, egy tapasztalt versenyző ismerősöm segített a legelső alapozásoknál az engedelmességi melóban...utána sokat olvastam-láttam, beszélgettem versenyzőkkel, ellestem trükköket...1-1 tréning erejéig voltunk csak 1-1 suliban vizsga-verseny előtt.

Eddig kutyám K99-es E3, E5, E7, Ü3, Ü7, HPO rendszerben BH1, BH2 és BH3(ezt ma rakta le) vizsgával rendelkezik

2012. okt. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
De egy JÓ kutyaiskolában, tapasztalt versenyzőkkel SOKKAL KÖNNYEBB elérni egy adott szintet, mert kell egy külső megfigyelő, kontroll, aki szól, hogy tudatlanul mit rontottam el, hogy javítsak ki egy hibát, mennyit-hogyan-mit gyakoroljak éppen, a kutya megcsinálta e az adott feladatot, mikor pl. menet közbeni pózosoknál nem figyelhetem a kutyát, stb...
2012. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A kutyasuliban tanitanak olyat is a kutyáknak,amiket pl. a rendőrségi kutyáknak pl. h. támad v. ilyesmit??
2012. okt. 13. 20:22
 17/21 anonim ***** válasza:
A legtöbb suliban van őrző-védő képzés, de attól mondjuk nem lesz "éles" a kutya, nem fog akarni embert harapni, ha jól csinálják.
2012. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom csak h. védjen meg ha úgy van (nem gyávaságból)
2012. okt. 13. 20:33
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kutya megvéd ha úgy van. nem kell hozzá képzés :/
2012. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Néztem 1 videót ahol v.ki beöltözött rablónak és a kiképzett kutya megvédte a gazdáját de aki nemvolt kiképezve azmeg megijedt tőle...
2012. okt. 13. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!