Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy nem törzskönyves kutya Amstaff vagy Pit Bull-e ha a szülőknek sincs tk. Juk?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha nincs tk. akkor Pit nek számít a kutya.
2012. okt. 15. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha nincs tk, akkor keverék (tök mindegy milyen fajtáról beszélünk). Ki mondta neked ezt a hülyeséget, h egy staff tk nélkül pitt?
2012. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Valahol itt olvastam:(

Sokan azt mondják Pit kutyájuk van holott nincs tk.ja de a szülőknek sem.Akkor honnan tudja Ő annyira , hogy ilyen fajta a kutyája?Ezt sosem értettem.

2012. okt. 15. 08:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. Sőt az sem biztos, hogy e két fajta közül valamelyik.
2012. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan nem "tudja". Csak sejti, esetleg reméli, hogy úgy van. Amúgy meg tökmindegy, hogy ki mit mond, ha én azt állítom a csivavámra, hogy pitbull, akkor is elhiszed? Papírja az nincs, de esküszöm, hogy pitbull! Sőt, mivel nincs papírja, ez eleve azt jelenti, hogy pitbull! Hihető?
2012. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyébként ha jól tudom magyar tk-s pit nincs is. de ez lehet nem így van :) Jah és pont ezért olyan "változatosak" a pit-ek :)
2012. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Magyar törzskönyves pit nincs még. Legalább is FCI-s vonalon.
2012. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Két különböző fajtáról beszélünk!

Pitt nem sok van Magyarországon, sokan a staffikat hívják Pittnek, holott teljesen más !

Attól még , hogy nincs törzskönyvük lehetnek fajtatiszták

de kicsi a valószínűsége! Sokan mondják, hogy ha nincs törzskönyv akkor nem fajtatiszta kutyáról beszélünk, de baromság! Sok tenyésztő pl. harapáshibás, vagy foghiányos kutyának nem vált ki törzskönyvet mert tenyésztésbe nem vonható példányról beszélünk. Attól függetlenül lehet többszörösen győztes kutyáról szó ami természetesen nem keverék! Sajnos az eber olyan, hiába adsz szerződést és kikötöd, hogy ivartalanítási kötelezettség egy bizonyos korban, de ha adsz hozzá törzskönyvet akkor bizony sokan szaporításba fognak . Ezért ha " hibás " kutyáról van szó hobbi célra szoktuk jelképes összegért odaadni! Nem váltjuk ki a törzskönyvet mert felesleges, hogy a szekrény alján porosodjon ha nem adod oda a kutyával együtt és soha semmit nem fogsz vele kezdeni . Nálam a keverék szó azt jelenti, hogy nem ismert felmenőktől származó ill. két vagy több különálló fajta keresztezése!!!

Gondolom kapom a lepontozásokat , de hát ez van :-)

2012. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
régen volt olyan a Meoe.-nél, hogy ha nem volt a kutyának törzskönyve de fajtatiszta volt és elvitted tenyészszemlére akkor kapott B törzskönyvet, ha ott mindennek megfelelt. Arra már nem emlékszem, hogy hány generáció kellett ahhoz, hogy majd a kiskutyák normál törzskönyvet kapjanak... Ha jól emlékszem utána még magyar fajták kaphattak B törzskönyvet de nem tudom, hogy jelenleg létezik e ilyen.
2012. okt. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
# 7, mindenki tisztában van vele, hogy biológiailag attól még lehet fajtatiszta, de ettől függetlenül ha nincs papír amivel igazolja, akkor ugyan úgy kell kezelni, mintha keverék lenne. Mindössze erről van szó, amikor azt mondjuk, hogy ilyen esetben keveréknek minősül. Aki törzskönyv nélkül vesz kutyát, az utána ne jöjjön arról érdeklődni, hogy vajon fajtatiszta-e, hiszen épp azért vette meg törzskönyv nélkül, mert nem érdekelte, hogy a fajtatisztaság hivatalosan igazolva legyen! Akkor meg tökmindegy neki, tehát felesleges utólag másoktól megkérdezni.
2012. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Helló, régebben volt ilyen, hogy ha nem volt az anstaffnak törzskönyve, akkor el is vehették. Mert volt egy ilyen törvény, hogy engedélyhez volt kötve a pitbullok tartása. S mivel a két fajta elég közel áll egymáshoz, csak a törzskönyvel volt bizonyítható, hogy nem pit.
2012. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!