Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy nem törzskönyves kutya Amstaff vagy Pit Bull-e ha a szülőknek sincs tk. Juk?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha nincs tk. akkor Pit nek számít a kutya.
2012. okt. 15. 08:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Pontosan ez a lényeg. Nem attól lett pit, hogy nem volt törzskönyve, hanem mivel nem volt törzskönyve, ezért nem lehetett bizonyítani, hogy nem pit.
2012. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Értem köszi.csak mert sok olyan ember mondja, hogy Pit kutyája van holott szerintem messze áll tőle ezért is kérdeztem.Akkor valaki vesz egy Stafit az is mondhatja, hogy neki Pit je van senki sem tud róla megbizonyosodni , hogy igaz e.

Mivel nincs Pit törzskönyves tudtom szerint akkor az a sok emberke honnan vesz mégis ilyen kutyát? lehet épp egy Stafit vett.Vagy csak nekem ilyen komplikált ez?:))

2012. okt. 15. 13:14
 13/15 anonim ***** válasza:

Azt mondanak, amit akarnak. Te meg eldöntöd, hogy elhiszed-e vagy sem. Valószínűleg neki is "azt mondta" akitől vette, ő elhitte és értelemszerűen teljes meggyőződéssel állítja ő is mindenkinek. Szerintem az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Elismerően bólintassz rá és magadnak meg elkönyveled oda, ahová akarod.


Amúgy lehet törzskönyves pitet venni Magyarországon is, csak nem FCI törzskönyve van, hanem mondjuk amerikai APBT törzskönyve.

2012. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
létezik törzskönyves Pitbull itthon is csak nem MEOE - FCI -s törzskönyvvel. Ugyan úgy létezik több fajta akiket nálunk még nem ismernek el , pl: Beiwer yorkshire terrier, Biro yt, amerikai buldog, és még sorolhatnám akiknek szintén van törzskönyvük csak nem itthoni!
2012. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem sorakoznak a pit tulajdonosok a törzskönyves kölykökkel. Lehet éppen csináltatni , csak éppen amcsiban, megfelelve az ottani feltételeknek.

Itthon van valakinek Amerikából származó, papíros kutyája. Aztán van másnak is éppen. Ha almot hoznak le, már papír nélkül is árulhatják pitként.

Jó pár kutya él nálunk így.

2012. okt. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!