Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez az ellentét a...

Mi lehet ez az ellentét a kutyám és a párom között? Létezik ennyire egygazdás kutya? Vagy az az egyetlen megoldás, ha elajándékozom?

Figyelt kérdés

Komoly válaszok érdeklnek,lehetőleg hozzáértőktől,több éve kutyákkal foglalkozóktól.Ugyanis nagyon komoly a problémám.

4,5 éves,törzskönyvezetlen,de elvileg fajtatiszta ivartalanított kan németjuhász kutyám van.Kölyökkora óta én nevelem.Falkavezérséggel 100% (kutyasuliban megerősített tény!),hogy nincs probléma.Sétáltatom renszeresen póráz nélkül,részt vettünk ÖV-képzésen is,nagyon jó házőrző a kutyám.Rokonaimra,családtagjaimra,gyerekekre sohasem morog,egy rossz mozdulata sincs!Ha szólok neki,AZONNAL odajön hozzám és nem mozdul,amíg engedélyt nem adok rá.Egyet füttyentek neki,és ott van!


Kutyaiskolába járok vele,már látta nem kontár,házhoz jövő kutyakiképző is,de nem tudott segíteni.Pedig ismerem,nagyon jó szakember!


A baj az,hogy a kutyám iszonyúan féltékeny a páromra,akivel 1 éve költöztünk össze.A gondok akkor csúcsosodnak ki,amikor pl. együtt lát minket,esetleg hozzámér vagy ilyesmi.A kutyám ilyenkor elkezd morogni,és szabályosan támad a páromra! Próbálkoztunk már mindennel,erélyes fellépéstől elkezdve,odacsapásig (persze nem agyonverés,ne erre tessék gondolni).Szakember segítségét is kértük,eredménytelenül.Mind a ketten próbáltunk fellépni ellene,én mint falkavezér és ő is,mint a falkában felette álló tag.A kutyám már harapta is meg a páromat,amikor nem voltam ott,de ha rászólok,azonnal békénhagyja.Ő bármit tesz,semmi sem változik.Sajnos :(


Tanácstalan vagyok,teljesen.Ennyire féltékeny? Egygazdás ennyire? Mi lehet a baj? A kutyás ismerőseim is értetlenül állnak a helyzet előtt,pedig sokat tapasztaltak is vannak jópáran.A kutyám alapvetően pedig nem bánt senkit,családtagjaimat imádja,keresztlányomat is,pedig vele is sokat foglalkozom.


Nagyon szeretem a kutyámat,de a párom az életem.A kutyám védett már meg támadástól is,de a párom testi épségét nem veszélyeztethetem.Nagyon szeretem,de végső megoldásként mit tegyek,ha helyzet mindezen tények ellenére sem változik? Ajándékozzam el? Menhely?


Amúgy én vagyok a nő,párom a férfi.10 éve vagyunk együtt.


Csak komoly és értelmes válaszokat várok!


2012. okt. 16. 00:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem az a kérdés, hogy a mindennapi életben amikor apró cseprő dolgokat teszel, kit helyezel előre?

a párod vagy a kutyát? kinek kedvezel?

Lehet hogy úgy gondolod hogy a kutya és közted minden oké, a leírás alapján ez tényleg így van, közted és a párod között is valószínűleg biztos nem a semmiért vagytok együtt 10 éve, de a háromszög utolsó csúcsa kicsit figyelmen kívül van hagyva.

A párod és a kutya viszonya. Egy dolgot nagyon melegen ajánlok: felejtsd el ezt a menhelyes dolgot. Semmiféle esetben sem alázhatod meg ennyire magadat és a kutyádat(ha már ennyi időt pénzt energiát belefektettél), aki mint írtad már mentett meg támadástól. Ha valóban igaz az amit írsz, ingyen és bérmentve felajánlom a segítségem, és minden tudásomat bevetve segítek megoldani ezt a kérdést. Mert érdekesnek tűnik a dolog. Kihívás :)

Ez az alku csak akkor áll, ha leteszel arról hogy felbontod a köztetek lévő szövetséget.

2012. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
51%

a mi falkánkban ,a párom után:) én vagyok a vezér:)

a kutya teszi amit akarok, és szerintem a párom a védendő a falkában.

a kutyánk számára ,a párom, a nyugalmas a kedves, a megnyugtató ,a simogató,a " gyengébb-de nem gyenge!"

a tapasztalataim alapján, a domináns kutyák az erőből értenek.

nem csak a fizikai,hanem a lelki ,a mentális erő is számít. talán ,a párodnak kellene mostantól a kutyával " foglalkoznia??"

te vagy a " szuka" ( bocsi, nem sértésnek, sokkal inkább átvitt értelműnek értem!) , akit egy kan véd,és akkor ott a másik???"

szóval, minden arról szól,hogy ki a domináns kan:)

tehát, röviden : vagy a párod gyorsan és erőből átveszi a helyét,és a kutya lefokozásra kerül?? vagy , lassan és talán bizonytalanul ,megpróbáljátok a jutalmazom, pozitívan állok hozzá,és átalakítom a kutyát módszerhez.

az első drasztikus,és kicsapja a biztosítékot az állatvédőknél, a második meg ??: nem igazán működik.

de a háborút ,erővel könnyebb megnyerni,és behódolásra kényszeríteni az ellenfelet:)


a kutyád téged véd,vele szemben! ezt nem neked kell megoldanod!

2012. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!