Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám felhizlalni kicsit?

Mivel tudnám felhizlalni kicsit?

Figyelt kérdés

Most hozzuk haza menhelyről, bordái, gerince kint van, nagytestű, minimum 6-8 kilót kellene híznia azt mondták a menhelyen.

Mivel estessem, hogy hízzon egy kicsit? Arra gondoltam, hogy adnék neki házikosztot is, meg rendes kutyatápot is. Naponta többször keveset adjak neki? Milyen házikosztot ajánlotok? És milyen tápot? Konzervre szükség lesz?


2012. okt. 16. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne keverd a kajákat, vagy főzz neki (de akkor célzottan neki, és ésszel, ne hasraütésszerűen, meg ne maradékkal tömd), de határozd el magad az egyiknél, és maradj is meg annál. Nem kell hirtelen teleetetni, az sem tesz jót neki, elég, ha szép fokozatosan visszanyeri a normális alakját. A napi adagját növeld meg kicsit (max. másfélszeresére), és oszt el 2-3 részre, kapjon enni reggel, meg akár kora délután is az esti mellett, amíg soványka, aztán később visszaállhatsz a napi egyszeri etetésre.

Tápból én a középkategóriát ajánlom, elsősorban a Brit Premiumot, az talán a legjobb ár-érték arányú most a piacon.

2012. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
naponta többször etesd, és kis adagokat, nem szabad hirtelen sokat adni egyszerre. Tápokban nem vagyok annyira otthon, és nem ismerem az anyagi helyzetedet sem, mit engedhetsz meg magadnak, de házikosztban mehet rizs, répa,csirkefarhát, csirkefej, marha, pulyka, csirkehus, belsőség ugymint sziv, vese, máj, zuza. állateledeles boltokban könnyen beszerezhetőek, és nem drágák. Tésztát is szoktak, de az általában felfujja a kutyát.
2012. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Havi 10-15e ft-ot tudnék a kajáltatására költeni, ebben benne van a jutalomfalat is. Időm, energiám lenne neki főzni, nem tudom, Ti melyik mellett voksoltok? Melyik az egészségesebb neki? Ha szárazat adok neki, azt keverhetem házival? Vagy csak házit vagy szárazat? Ennyire sem érdemes keverni? Ha házi, mit ajánlotok?
2012. okt. 16. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha főzni akarsz neki, akkor nézz utána a neten a helyes arányoknak, ne hasraütésszerűen csináld.

Brit Premium amúgy 7-8000 körül van a 15 kilós zsák, szerintem nem vészes :)

2012. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik. És az is elég ha csak szárazat kap? Ha mondjuk reggel szárazat, este valami rizses tojásos, zöldséges, húsos finomságot? Már néztem recepteket, találtam is. És ahogy szépen hízna, csökkenteném a házi koszt adagját.

Mik azok, amiket szigorúan tilos adni egy kutyának? A csokit és a sertéshúst láttam, meg a szilánkos csontokat, de az egyértelmű.

2012. okt. 16. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Házi koszttal személyes tapasztalataim szerinte sokkal könnyebb beállítani a megfelelő testsúlyt a kutyánál legyen szó hizlalásról vagy fogyasztásról.

Ha a házikoszt mellett döntesz akkor a Mit egyen a kutyám c könyvet tudom ajánlani, ha főzni szeretnél, itt van belőle pár recept:

[link]

De a BARF módszerrel vagy a Prey model szerinti etetés is tökéletes lehet.

Ha a táp mellett döntenél akkor munkakutyatápot adnék neki, ez nagyobb energiatartalmú.

Nekünk a cibau tenyésztői kiszerelése valamint abból a top farmina vált be nagyon (20kg kb 10e Ft), de a bosch, brit premium, ecopet susa... is jó tápok.

A konzerve nem lesz szükséged, ha megteheted akkor főtt étel és tápos etetésnél eleinte legalább 2-3x etesd.

2012. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy menhely ideiglenes befogadójaként elég sok csont-bőr kutyát hizlaltam már fel.


a legjobb a belsőség, azon belül is a máj, aztán a szív, végül a lép, tüdő, stb.


én májat, vagy szívet szoktam főzni a sovány kutyának, mellé rizst, esetleg tésztát, hogy ne hajtsa meg nagyon a belsőség és ezt keverem össze táppal.


a táp választásnál nézd meg a fehérje/zsír arányt, fel van tüntetve a csomagoláson. ez általában kb. 23/13 szokott lenni, ez egy átlagos, az úgynevezett "sport táp" az a 30/20. a lényeg, hogy minél magasabb a két szám, annál jobban hizlal a kaja.


szerintem olcsóbb kategóriás tápok között is van olyan, aminek magas a zsír és fehérje tartalma.


illetve amit még nagyon tudok ajánlani, azok a "mega" tápok, magyar táp, elég olcsó és igen jó minőség, abból a májas pl. olyan erős, hogy egy normál kutya azonnal iszonyúan elhízna tőle.


a megamix is nagyon jó, van ugyanolyan más márkából is, pl. bogi mix asszem, olyasmi, mint a corn flakes, csak van még benne pár táp szem, meg töpörtyű. az se drága. ha olyat veszel és mellé főzöl neki lével belsőséget, meg mondjuk farhátat (az is elég zsíros és húsos) akkor hamar összeszedi magát.


meg persze a féreghajtás elengedhetetlen feltétele a hízásnak.

2012. okt. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!