Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fullad és hörög NÉHA...

Miért fullad és hörög NÉHA (spániel)?

Figyelt kérdés
Tavaly volt megfázva a spánielem (7éves) és volt,hogy köhögött is, akkor kapott gyógyszert és szurit is. Mostanában viszont (nem is minden héten) sétálás közben egyszer csak nekiáll fulladni, megáll és csak "fuldoklik", akkor simogatni szoktam a torkát, ha elmúlt (pár mp) megy is tovább az útjára. Utána van, hogy napokig semmi. Olvastam több helyen, hogy lehet szívbetegség tünete ez. Vagy csak én beszélem be magamnak? kb. 2hete nem tapasztaltam most ezt a fajta hörgést. Várjak, hogy legközelebb megint mikor lesz? vagy vigyem el kivizsgálásra?

2012. okt. 16. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kutyájának is ilyen tünete volt, és ő szívbeteg. Szerintem vidd el dokihoz.
2012. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kennelköhögés járvány van, az nem lehet?
2012. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ránéz doki, az nem árthat, viszont nagyon sokat segíthet, ha tényleg komoly a baj.
2012. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom, hogy kennelköhögés, mert nem mindig és nem gyakran csinálja...de mindenképpen el fogunk menni dokihoz, megnézetem, hátha tényleg van valami probléma...
2012. okt. 16. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívbetegség is lehet, de ugyanúgy lehet kennelköhögés.

Nagyon hasonló tud lenni.

Ez az asztmás fulladás a kennelköhögésre nagyon jellemző volt nálunk. Menhelyről hoztam haza a kutyáimra egy befogadott kutyussal. Ő alig köhécselt, naponta 1-2-szer fulladt, nem volt vészes. A többiek nagyon betegek lettek. Szóval attól még hogy picit köhécsel, lehet hogy kennelköhögés, lehet hogy csak hordozó, de igazán nem is lesz beteg tőle és el fog múlni nyom nélkül, ahogy az én kiskutyámnál is, és a nagyoknál is elmúlt. De vagy 4-szer kapott antibiotikuminjekciót a csapat és eltelt vagy 2 hónap mire rendbejöttek.

Azóta volt olyan ősz, amikor 1-2-szer hallottam valamelyiktől ezt az asztmás fulladást, de nem lett belőle semmi baj.

2012. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!