Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire hülye ötlet? Meg...

Ez mennyire hülye ötlet? Meg lehet valósítani?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy nagyon lóbolond vagyok! :D


Szeretném megtanítani arra a kutyámat, hogy szánkót/kiskocsit húzzon. Ezalatt a vezényszavakat is értem (pl. jobbra, balra, üget, vágtat, lépés, állj)

2 évvel ezelőtt "véletlenül" sikerült arra megtanítanom, hogy a cuppogásokra (ahogy a lovaknak csinálják) gyorsabban menjen (egy jármóddal gyorsabban megy)

Már csak azt nem tudom, hogy a fajtája/testfelépítése megfelelő-e. (Németjuhász-rottweiler) Inkább "kiskocsit" vagy minek hívják (miniszekér XD) szeretnék vele húzatni, mert nagyszüleimnél él, Erdélyben, ahová télen csak ritkán megyünk ki (ergo eddig csak egyszer voltam ott télen, pedig már kábé 8 éve kint nyaralok)


Itt van pár kép a kutyáról, szerintetek jó a testfelépítése? Nyáron nagyon sokat bicikliztünk, rengeteget sétálunk

[link]


[link]


[link]


És esetleg tudnátok tippeket adni, hogyan tanítsam? Én úgy gondoltam, hogy pórázon vezetem, és úgy mondogatom neki a parancsszavakat, klikker, jutifali.

Amúgy nagyon jó kapcsolatban vagyunk, szerintem könnyedén megtanulná, csak én szeretnék jól tanítani!

Köszönöm a válaszokat, küldeni fogom a zöld kezeket! :)


2012. okt. 16. 22:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Így utólag nekem is eszembe jutott, hogy a pórázos vezetgetés nem jó ötlet. Amúgy nem tombolós fajta, ha sétálni megyünk, és leveszem a pórázt, akkor is egyfolytában a sarkamban van, és ha más kutyákkal találkozunk, nem szívesen játszik. (Ergo kergeti a másik kutya, ő odarohan a lábam mögé, és olyan tipikus lány-hangon (szuka) odavakkant, hogy hagyja békén, de addig nem agresszív, amíg nincs oka rá)

A biciklivel annyi a gondom, hogy Erdélyben, Székelyudvarhely szélén él, közel a gyümölcsöshöz és az erdőhöz, (ritkán járnak arra emberek, szabadon szokott sétálni. Pórázt persze viszek, de a kutyám megbízható: ha idejében rászólok, az őzeket, macskákat sem kergeti) és ha bringázunk, akkor általában szabadon van, és fut mögöttem (én mutatom az utat) és ha pórázon megy (például ha kimegyünk az útra) akkor flexi pórázt használok, és szigorúan mellettem kell futnia, kábé ugyanazzal a sebességgel (ha előttem megy, akkor nem tudok haladni, ha mögöttem, akkor nem tudom figyelni, hogy ha megáll, és én elesek - tapasztalat)

2012. okt. 17. 18:52
 12/16 anonim ***** válasza:
21%
Jéézus isten. Ez most komooly? -.-" Szegény kutya. Én is lóbolond vagyok, de a kutya az akkor is kutya, és NEM LÓ. Vegyél lovat.
2012. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, ejj, de örülnék, ha lenne pénzem és időm egy lóra :)

A kutya nagyszüleimmel él Székelyudvarhelyen, én Budapesten (kettő között 12 órányi autózás és buszozás), a kutyus tökéletes házőrzésre, ló pedig fölösleges oda, és csak akkor lenne lovagolva, ha ott vagyok. Valamint hely sincs neki, nem igazán tudnánk megoldani a bértartást sem, már csak anyagiak miatt sem.

2012. okt. 19. 22:49
 14/16 anonim ***** válasza:
Egy minden kutyának nagyon jó sport a húzás.. Esetleg ha épp nincs sok időd sokkal rövidebb idő alatt lehet lemozgatni vele a kutyát mint egy sétával. (nem véletlenül van súlyos kutyatáska) És egyébként élvezik is a kutyák.. Csak emg kell tanítani irányítani közben. 1 20-30kilós kutya már simán elhúz valakit télen szánkóval..
2012. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Alexphoto ***** válasza:

Nekem volt két Huskym, nem egyidőben. Kibírhatatlan nehéz velük, mert akkora a mozgásigényük, hogy ahhoz egy ember kell, aki mindig foglalkozik velük. Nagyon imádtam őket, gyönyörűek voltak, sajnos mindegyiket vadászok lőtték le, mert kiszöktek a mezőre.

Szüleim egyszer szánkó elé kötötték és a tíz év körüli unokahúgom ült a szánkón. A kutya sosem volt szánhúzásra tanítva, de ösztönösen és nagy élvezettel száguldva húzta a szánkót. Olyan sebességgel fordult vissza, amikor kiabáltak neki, hogy a szánkó felborult...

Sajnos nincs időm már kutyákkal foglalkozni, pedig egyik legjobb érzés intelligens állatokkal foglalkozni

2012. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 szacsiga ***** válasza:
100%

Egyrészt szerintem nem minden kutya alkalmas rá. A Goldim még véletlenül se húz semmit. Azonnal megáll, ha megfeszül hám, póráz, bármi. Tanítható lenne, de érzem, hogy neki nem ez az élvezet. Mint ahogy az őrzés-védés sem.

Ki kell puhatolni szívesen csinálja, ha nem akkor fölösleges ráerőltetni, szerintem.


A jobbra-balra előreküldést viszont remekül lehet tanítani retiever vadászós módszerekkel, síppal, vagy klikkerrel és vezényszóval, kézjellel. Erre találsz a neten sok infót. PL: [link]

A húzást szerintem a kezdetektől fogva valami húznivalóval (kerék, kicsi kocsi, kisszekér) érdemes elkezdeni, hogy azt is megszokja, hogy valami a háta mögött folyamatosan követi.

2012. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!