Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kedvelik jobban a...

Miért kedvelik jobban a border colliet, mint a mudit?

Figyelt kérdés
Pedig azt hiszem, ugyanaz a súlycsoport. Nekem mudim van és szerintem tökéletes, és amit a borderről hallottam az nagyjából megeggyezik.
2009. aug. 7. 14:42
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
29%
A border colliet a többség jobban kedveli. A válaszokból egyértelműen kiderült, és az is, hogy miért. Eddig csak azok mondták, hogy a mudi jobb, akinek mudija van.
2009. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
75%

A boredereknek jobb a marketingjük és ki lettek kiáltva a "világ legokosabb kutyájának". Ennyi.


Bár azért kíváncsi lennék, h akik azt mondják, h szebb a border, mint a mudi, kellene-e nekik mondjuk egy igazi, "rusnya" munkaborder :o))) nem kevésbé keverék kinézetűek, és ők az igazi borderek - nem a mostani kiállítási medvék...

Mint mondjuk ők:

[link]

[link]

2009. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
26%
Hát szerintem a 2. gyönyörű, az első pedig még mindig szebb, mint a mudi a göndör szőrével...
2009. aug. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
39%
Mutassak neked göndör szőrű bordert??? Nem fog kiállítást nyerni, de úgy dolgozik a birkákkal mint a veszedelem.... :o)
2009. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
43%
Ja, göndör szőrű border keveréket max...
2009. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
60%
Mennyit mond neked Alen Marakovic neve? A kutya tőle van. Munkakutya a javából. És láss csodát, göndör a szőre. És nem ő az egyetlen a munkakutyák közül. De ő él pl. Magyarországon.
2009. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
35%
Na mutasd... De amúgy ez hogy jön ide? Lehet hogy vannak ilyen borderek, de a kiállítási borderek akkoris szebbek mint a mudi. Vagy te csaak így tudod megvédeni a mudikat hogy mutatsz egy pár munkabordert??? Azok nem elterjedtek, így ne velük hasonlítgassuk már össze a mudit...
2009. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj, h eredetileg nem ilyen volt a border mint a Magyarországon elterjedt medve kinézetű, csupaszőr showkutyák. Ezek már csak kerti dísznek jók, mert se birka mellett nem tudnak teljesíteni, se az agility pályán gyorsaságban. Mindkét helyen csakis a munkaborderek állják meg a helyüket. És a röhej az, ha ezek lennének az általánosak, akkor ugyanúgy a kutyának se kellenének, mert "fújj rondák, és úgy néznek ki mnt a keverékek".


Nekem egyik sincs. De közelről ismerem mindkét fajtának nem egy példányát. Mindkét fajtának vannak előnyei és hátrányai - és nem a kinézetükre gondolok, hanem a jellemükre. Ennyi. Ki mit preferál. De ha már egy ősi magyar munkakutyát hasonlítgatunk akkor nehogymár egy dísznek tenyésztett szőrkutyával tegyük, hanem az ősi angol munkakutyával (aki már közel sem olyan szép mint túltenyésztett rokonai).


A képet hozom majd, csak haza kell érnem, mert itt benn nincs meg.

2009. aug. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Mindenkinek kösz a kommentet, megtudtam amit akartam. Te meg lécci tedd fel a képet! Azért megnézném.(nem ellenségeskedésből)
2009. aug. 7. 19:06
 20/37 anonim ***** válasza:
62%

"Ezek már csak kerti dísznek jók"


Vagy házikedvencnek... Nem mindekinek munkára kell a kutya... Kerti dísznek meg reméljük senki nem tart kutyát.

2009. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!