Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kedvelik jobban a...

Miért kedvelik jobban a border colliet, mint a mudit?

Figyelt kérdés
Pedig azt hiszem, ugyanaz a súlycsoport. Nekem mudim van és szerintem tökéletes, és amit a borderről hallottam az nagyjából megeggyezik.
2009. aug. 7. 14:42
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
75%

"Kerti dísznek meg reméljük senki nem tart kutyát."

Próbáljon meg valaki kerti dísznek tartani egy bordert vagy mudit..kb 20 perc alatt úgy átrendezi a kertet hogy csak leshet..:D

Egyébként szerintem a border collie azért népszerű mert ugye az angolok szépen elhíresztelték hogy ők a világ legokosabb kutyái..:) A mudi meg "csak" ugye egy ősmagyar fajta.. és ugye kinek kellene mudi ha most nem az a divat.:D De most komolyan ez van felkapva ennyi...

Amúgy személy szerint mindkét fajta tetszik:)

2009. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom miért kedvelik jobban a bordereket, talán azért, mert többen ismerik őket és mert sokkal több példány van. Inkább nézzük a tényeket. Lehet hogy mindent a borderek visznek, de nem lényegtelen dolog az, hogy ahol véletlenül megjelenik egy mudi (valamilyen versenyben) ott azért igencsak szép eredményeket ér el az esetek igen nagy részében. És ez nem elhanyagolhazó. Néhány ami eszembe jut: Top Mancs szlalomversenyben mudi lett a legjobb, a hivatásos pásztorkutyák és a terelőversenyek, a frizbinél is láttam a napokban, Mo. legképzettebb pásztorkutyája is mudi lett. És mindenhol voltak borderek is... Nincs azon mit tagadni, hogy a mudik kevesen vannak, de ahol megjelennek, ott csak az élvonalban.

Aztán megkérdezném egy border mitől néz ki fajtatisztának? Ennyi erővel a border meg lehetne kajla fülű feketefehér cuki keverék... Főleg hogy a legtöbb akivel találkoztam nem rendelkezett tökéletes, standard előírta fülekkel, ami nem számít, dehát kérem egy félig álló, félig lógó fülű kutyát inkább néznek keveréknek! És mitől különleges a legismerett fekete fehér szín? A mudinak ugyanannyi különleges színe van mint a bordernek. Nem csak feketében létezik. Aki ilyen elvakultak, nézzenek utána... Sosem láttam még olyan színű keverékeket, mint a cifra, barna cifra, barna mudik...

És jöjjenek a személyes tapasztalataim amik lehet nem fognak tetszeni, és nem biztos, hogy elfogadják tekintve, hogy nekem is mudjaim vannak. De azért hátha.

Tehát szoktunk járni terelni és ott... Minden fekete fehér... Ez egyik csóválja a farkát, majd mikor hátat fordítottunk, ránk ront, a másik ledönti a sátrat, mert bent egy másik kan van akit utál, a tábor egész nap a borderek nevének kiáltozásával van tele, hogy nem láttátok Buksit, vagy a Csöpit. És válaszoljatok elfogulatlanul: mi a jó abban, hogy látok egy kerítést aminek a másik oldalán 100 méterrel távolabb birkák vannak, ebből pedig az következik, hogy akkor nekem addig kell szaladgálni a kerítés ezen oldalán amíg be nem engednek, vagy amíg össze nem esek halottan? Nem jobb nyugodtan feküdni a gazda mellett az árnyékban szunyókálva, vagy az említett kerítés mellett várakozni szépen, majd amikor beengedik a birkákhoz akkor szélvészként dolgozni, amíg azt nem mondják elég, utána pedig nyugodtan, hátra sem nézve kiballagni? És 51 fokban, tűző napon megérteni, hogy a birka sem rohan annyira, tehát nekem sem kell hőgutát kapnom?... Az első volt természetesen a border, a második a mudi. Most vessük össze, akármit mondunk a kutyának és a gazdának is a második viselk4edés a jobb... Szerintem a nyugodt kutya sokkal boldogabb, akinek nem kell állandóan azon stresszelni, hogy ott a borka ott a birka de nem mehetek oda, vagy hogy miért miért nem dobják már el századszorra az a labdát 3

2009. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
Én lesz*rom a birkákat, a border akkoris szebb:D
2009. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
70%
Na a vége lemaradt... Szóval miért nem dobják el századszorra a labdát? Valljuk be sokkal jobb így. És ha azt nézzük hogy a ráadásul még a mudi ugyanúgy nyerő a versenyeken, akkor ő van előnyben. Mert nyugodt, nem rongálja, strapálja, magát, amikor meg kell akkor dolgozik. Nekem a mudi a jobb, de ezt csak magamra értelmezem, nem ítélkezem felettük, csak azt mondtam el amit láttam rajtuk, tapasztaltam. Szóval nem mondom, hogy ronda, csúnya, aki ezt szereti annek legyen bordere. Nekem csak az a bajom, hogy a gazdák el vannak szállva, mert borderük van, itt is látszott ez (nem sértésből mondom) , vagyis végülis a gazdákkal van a baj... De az ő dolguk... Aki pedig látja azt a mudit mindennap sétálni annak üzenem, hogy legyen nyugodt, nem a mudival, hanem a gazdával van a baj, és ez érvényes minden kutyára, a borderek, és minden más kutya reagál valahogy a rossz nevelésre, gazdára. A mudi pl olyan lesz amilyet te láttál, a border meg más ugyanolyan rossz szokásokat vesz fel, és nem ő tehet róla...
2009. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
70%
Aki szerint nem hasonlít a mudi a rókához, farkashoz annak mondanám, hogy a "laikus" emberek véleménye számít a legjobban... Hányszor mondták a borderedre nézve, hogy ott egy német juhász, vagy róka, esetleg hiéna. Hányszor mutatott rá a kisgyerek, hogy nézd anyu ott egy farkas!? Mert amikor mi sétálunk a mudikkal, akkor ez legalább naponta megesik... Akinek meg a border a szebb annak legyen a szebb, a mudival meg ne foglalkozzon, ne szídja, ne legyen beképzelt, foglalkozzon csak a sajátjával.
2009. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
39%
Nekem nincs borderem, csak írtam hogy szerintem sokkal szebb mint a mudi.
2009. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
49%
Az meg hogy egy kisgyerek mit mond egy kutyára hadd ne legyen már mérvadó:D
2009. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
72%
De igen mérvadó, mert egy tudós ember nem fogja azt mondani, hogy hasonlít a farkasra, mivel sok mindent tud, az apró eltéréseket. Egy kisgyerek viszon csak ránéz és azt mondja ami eszébe jut, amire hasonlít... Mert a kisgyereknek még nincsen olyan tudása, ami meggátolná, hogy kimondja amit lát meg gondol... De ha ez számít, számtalan felnőtt mondja ugyanezt minden nap... :)
2009. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%
Jó és akkor te ettől happy vagy? Vagy nem tudom ez a farkas hasonlat hogy jött ide. Érdemes beírni a googleba hogy farkas, vagy wolf, nézd meg a képeket, nem tudom miből gondolod hogy a mudid hasonlít bármelyikre is...
2009. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Lát vki hasonlóságot köztük és a mudik között? Én nagyon nem.

2009. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!