Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kedvelik jobban a...

Miért kedvelik jobban a border colliet, mint a mudit?

Figyelt kérdés
Pedig azt hiszem, ugyanaz a súlycsoport. Nekem mudim van és szerintem tökéletes, és amit a borderről hallottam az nagyjából megeggyezik.
2009. aug. 7. 14:42
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem se hasonlít a farkasra,a kisgyerekek meg mindent össze vissza beszélnek.Ma a két beaglem re mondta azt egy kisgyerek,hogy farkas.Pedig még csak egy kicsi hasonlóság sincs.
2009. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
38%
Na örülök hogy egyetértünk:) Nem baj, a mudi gazdi hadd higyje csak azt, hogy a kutyája hasonlít a farkasra. Még ha egy husykra mondják azt megértem, ők hasonlítanak a legjobban a farkasra.
2009. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
0%

Husky: [link]

Farkas: [link]

Mudi: [link]


Csak érdekességképpen. Tényleg nem értem hogy lehet egy mudit egy farkashoz hasonlítani...

2009. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
48%
Engem nem érdekel mire hasonlít, én nem szídom más kutyáját, más se legyen beképzelt a sajátjával csak azért mert jobban ismerik amiről sem a kutya sem pedig a képességei nem tehetnek. Amúgy mint mondtam nekem van egy színhibás (gyakori színhiba) ordas mudim... Persze lehet beagle-ra farkast mondani, de gondolom nem mondják ezt az összes beagle-ra, viszont a mudisok már mind hallották ezt... Na mindegy nem ez a lényeg, hanem hogy nem kell lekicsinylően beszélni olyanról amit nem ismernek, vagy csak azt hiszik hogy igen, mert láttak két mudit akinek rossz gazda jutott és emiatt nem bontakozhatott ki.
2009. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Hát, az én kutyámra már mindent mondtak:)

Egyik gyerek lehiénázta a másik pedig-hatalmas meglepetésemre- levízilózta XD

Én nem mondom, hogy a border collie rossz-távol álljon tőlem- csak nem értem miért támadják a mudimat:(

Mindenkinek köszi az érzelmes válaszokat.

farkas: [link]

mudim: [link]

2009. aug. 12. 20:22
 36/37 anonim ***** válasza:
25%

Tudtam hogy benyomat egy fekete farkasról képet:D Kérdem én, az mennyire gyakori? Nyílván nem a fekete farkasra asszociál a legtöbb ember mikor farkasról van szó. A google a farkas/wolf szóra egyetlen feketét nem adott ki, csak ha odaírtad elé hogy fekete...

De legyetek boldogok, ha egy mudi jönne velem szembe az utcán sikítva rohannék, hogy vigyázz farkas és hívnám az állatkertet:D

2009. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
90%

Aki esetleg még nem látott fekete farkast annak üzenem, hogy az európai farkas (amit madjnem sikeresen kiírtottak) az fekete!


Kedves Kérdező!

Nagyon szép kutyusod van! (nekem tetszik) :D

Az enyémet főleg nyár elején amikor megnyíratjuk (tudom, hogy nem szokták. de panelban lakunk és még fekete is) akkor a környéken csak "fekete rókának" hívják... :-)


Egy kismudi sokkal nyugodtabb és kezelhetőbb mint egy kis border. Ez tény.

Egyébbként mudiból nincs külön munka és kiállítási kutya, borderből viszont van (sajnos).

Egy blue merle border semmiben nem különbözik egy cifra muditól (színben).

2009. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!