Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félek az ismeretlen...

Nagyon félek az ismeretlen kutyáktól. Főleg ha utcán találkozunk és egyedül vagyok. Irreálisnak érzem ezt a félelmet, hogyan tudnám legyőzni?

Figyelt kérdés

Ismerősök, barátok kutyusaival nincs gond, akkor se, ha akkor látom őket először, azaz éppen bemutatkozunk egymásnak.

De ma is inkább visszagyalogoltam az utcán és kerültem, amikor láttam, hogy valaki kiengedte a kertkapun a kutyáját. Tudom, hogy nem sok esély van arra, hogy megtámadjon, de ha mégis? Mit tudok tenni, hogy elmúljanak a félelmeim?


2012. okt. 17. 11:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Abszolút átérzem a félelmedet. Nekem is hasonló problémám van. Engem is támadott meg kutya, amikor gyerek voltam. A kerítésen keresztül harapott be, és tépte a kerítést. (Igen, az utcáról harapott be. Lehettem kb. 12-13 éves, és szedtem a málnát)

Amióta az eszemet tudom, mindig volt kutyánk. Hol nagy, hol kistestű.

Most is van sajátom.

De 30 éves fejjel is rettegek, ha meglátok egy kutyátpóráz nélkül az utcán vagy ha rozoga kerítés mögül őrjöng egy kutya.

2012. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
En menhelyre mennek a helyedben korulnezni, mert csakis ugy gyozheted le a felelmedet, ha szembenezel vele es rajossz, hogy a kutyak nem tamadnak meg, feleslegesen felsz toluk. A menhely azert jo valasztas mert nehany kedves kutya altalaban szabadon van vagy bemehetsz kozejuk, lehetsz veluk, elviheted oket setalni es rajohetsz, hogy a felelmed alaptalan akkor is, ha eppen 10-15 kutya van korulotted szabadon.
2012. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!