Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új trükkök, illetve ezeket...

Új trükkök, illetve ezeket hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 éves keverék szuka kutyusom. Nagyon mozgékony, imád tanulni, eddig egész sok trükköt tud, ám van 2 dolog, ami közül az egyik nagyon fontos lenne, ám egyszerűen nem tudom neki megtanítani.

Az egyik, hogy parancsra ugasson. Próbálkoztunk azzal, hogy felpörgetjük, ilyenkor sok kutya ugat, meg azzal is, hogy nem adjuk neki a játékát. Ám egyszerűen nem hajlandó ugatni, de csak ránk (járókelőkre kerítés mögül, madarakra ugat). Valami tipp, hogy hogyan vegyem rá? Több dologgal nem akartam próbálkozni, gondoltam összezavarnám.

A másik, pedig hogy a szájában tartson, megfogjon dolgokat. A labdával még eljutottunk addig, hogy a földön van, a szájába veszi, de fel már nem emeli (apport megy, visszahozza, leteszi, de csak labdával). De ha bármilyen más tárggyal próbálkozom, egyszerűen nem megy. Esetleg klikkerrel egyszerűbb lenne? Mert van itthon, de én nem nagyon szeretem, de ha ezen múlik, használatba helyezem. :)

Esetleg trükköket tudnátok írni? Szeretnénk újat tanulni, de én már nem tudok többet.



2012. okt. 19. 20:34
 1/3 Hovarju ***** válasza:

A labdát megtartja a szájában?

Mit akartál még megfogatni vele? Tanítsd meg neki a "tartsd" parancsot.

A 101 kutyatrükk - ben jó sok ötlet van és érthetően, képekkel illusztrálva van a folyamat.

Netről letölthető.

2012. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A labdával az a helyzet, hogy apport közben, amikor is ugye, játszunk, eldobom, fogja, visszahozza és leteszi, de ha hozza, és mondjuk én arrébb megyek, cipeli utánam, vagy elszalad vele. Megfogatni vele még rongyot próbáltam, de az addig tartott, hogy a szájába vette egyszer, és onnantól rá sem nézett.

A 101 kutyatrükköt már sokan írták más kérdésnél, de akkor köszönöm, megpróbálom. :)


Persze még más válaszát is várom (a tiéd is hasznos volt). :)

2012. okt. 19. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kutya ugat, ha csöngetnek, vagy ha az ajtó előtt motoszkálnak. Ilyen szituációt teremts, s klikkelj rá - így biztos jó lesz.

Én kutyim kis cuki fonott kosarat tud cipelgetni (még van mit csiszolgatni rajta, mert a feladat végeztével csúnyán levágja a földre xD). Én ezt klikkeres formálással tanítottam úgy, hogy előtte néhányszor betettem a kosarat a szájába, hogy lássa, ilyet is lehet vele csinálni.

Nekem is megvan a 101 kutyatrükk könyv, de én leginkább csak trükk ötletet merítek belőle, mert imádom a klikkeres formálást, mivel nagyon izgalmas és vicces. :D

Mi már egy csomó mindent tudunk "fogni". Ezt úgy tanultuk meg, hogy ugye megtanulta a kosarat vinni, ezt mindig "fogd a kosarat!" parancsra. Már előzőleg ismerte a "labda" szót. Így, mikor azt mondtam: "fogd a labdát", megfogta s hozta, s ezek után már kulcsot is hoz-visz. :) Ha megvan a "fogd" és az adott tárgy neve, s ehhez kellő lelkesedés is társul, akkor nyert ügyed van. :D

2012. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!