Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tennem, hogy kutyakik...

Mit kell tennem, hogy kutyakiképző legyek? Mindent tudni szeretnék.

Figyelt kérdés

Mindig is állatokkal szerettem foglalkozni, most már azon belül inkább kutyákkal. Eddig nem tudtam eldönteni, hogy mi legyek de már kutyakiképző akarok lenni. Először még le kell érettségiznem, még csak 9-es vagyok :D De már szeretnék tudni erről valamit, hogy mit és mennyit kell hozzá tanulni, mit kell neki pontosan csinálni, mi kell hozzá, és hogy hol van ilyen iskola. Miskolc vagy Borsod megye közelében. Meg végülis minden érdekel ami ezzel kapcsolatos.

15/L



2012. okt. 19. 21:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A Népszigeti Kiképzésvezetői vizsgáról sem állítják, hogy aztól kiképző leszel. Elvégzed a két elméleti tanfolyamot, meg lehetőleg minél többet a szemináriumok közül. Utána megfigyelőként végig kell járni 3 középfokú és három alapfokú tanfolyamot. Ezután lehetsz segítő, és segítőként is minimum 3-3 tanfolyamot kell elvégezni. Valamennyit le kell járni az oviba is. Ahhoz, hogy alapfokos csoport vezető lehess, kell saját kutyával is minimum egy 4-és szintű vizsga engedelmes vagy ügyességi ágazatban. De akik tényleg oktatók akarnak lenni, azoktól azért elvárt, hogy őrző-védője is járjanak, meg még valamilyen klubos foglalkozásra. Szóval tény, hogy maga a kiképzés vezetői tanfolyam csak összesen 11 nap, de ott is minimum 1-2 év, mire oktatóként pályára engednek. De van olyan csaj, aki alapfokos oktató volt már akkor, mikor még le sem érettségizett.
2012. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!