Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó házőrző lesz vagy házikedve...

Jó házőrző lesz vagy házikedvenc, az alábbi kutya? (lent a kutya hrdetése)

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 20. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ránézésből senki nem mondja meg neked, azt látni kellene vagy beszélni a gazdájával. Ha biztosra akarsz menni, akkor menhelyen keress, ott tudják melyik házőrző típus. Ha elmondod hol laksz, én szívesen segítek felhajtani neked egy-egy példányt.
2012. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nekem házikedvenc kell vagy házőrző.pü-be megbeszéljük
2012. okt. 20. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutya jó házőrző, feltéve, hogy annyit vársz el tőle, ami a "munkaköri leírásában alapból szerepel".

Hangosan ugat, ha valaki jön. Rövid idő alatt felismered már az ugatásából, hogy idegen, ismerős, másik kutya, postás, családtag vagy sündisznó tévedt az udvarodba.

Nekem a jó házőrző ezt jelenti: figyelmes kutya, aki tudja, ki jöhet be, és ki nem. De nem fogja megharapni azt, akit én engedek be. Meg úgy általában: nem harap. Vendégekkel legyen inkább barátságos, "jó kutya".

Családtagokkal pláne! Ismerje el falkavezérnek a család minden tagját!


Ez egy felnőtt kutya, és mivel keverék, sosem tudni, mennyire érvényesül a viselkedésében a "német juhász jelleg".

Egygazdás kutya? (Ha igen, akkor sokáig fog bánkódni A Gazdi után, és nem is biztos, hogy téged elfogad.)

Van-e a családban kisgyerek? Szereti-e a gyerekeket úgy általában?

Eddig házikedvencként tartották, vagy házőrzőnek?

Időnként bemehetett-e a lakásba, főleg udvaron, csak udvaron, vagy csak lakásban tartották?

Egy olyan kutya örökbefogadása nem egyszerű, ahol már kialakultak bizonyos szokások egy másik családnál.

Jó lenne egy ismerkedős nap, amikor meg tudod nézni a kutyát személyesen, el tudjátok dönteni, jók lesztek-e egymásnak, hol és milyen körülmények között tartották eddig, mivel etették, tudod-e ezt te is biztosítani (legalább. Pl. egyszer akartak rámsózni olyan macskát, amelyik CSAK a méregdrága alutasakos kaját ette, abból is csak egyfélét, és CSAK törölközőre hajlandó a dolgát végezni.)

2012. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Előző:A hirdető sráctol megfogok,mindent kérdezni. A hely ahol a kutya van,1 falu ahol élek onantol 5-10 kmre közelbe van
2012. okt. 20. 09:04
 5/8 anonim válasza:
Szerintem az, hogy németjuhász, eleve egy jó pont, mivel ezek a fajta kutyák nagyon jámbor, gyermekkedvelő állatok. Plusz keverék, ezért kisebb a veszélye, hogy betegségeket kap el és valószínűleg többet fog élni, mint egy fajtiszta kutya.
2013. jan. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobb menhelyek nem adnak ki azonnal kutyát, előbb ismerkedned kell vele. Menj el, barátkozzatok, ha ő is elfogad téged,vidd haza.
2013. jan. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem menhelyes kutyák,hanem gazdáktol elvihető kutyák
2013. jan. 1. 02:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor is ismerkedni kell. Nagyon melléfoghatsz.
2013. jan. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!