Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy agresszió...

Hogy lehet egy agresszió mentes kutya jó házőrző?

Figyelt kérdés
S hogy lehet erős területvédő ösztöne?
2012. szept. 19. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Egy nem agreszív ember is bepöccen ha leköpik az anyát nem ?
2012. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Területvédő ösztönnel születni kell, azt nem lehet utólag belerakni a kutyába. Nem mindegyik házőrző típus, ez van.

Az agressziónak meg amúgy semmi köze a házőrzéshez, az enyém sem bántana soha semmit, ami nagyobb egy békánál (azokat is véletlenül gyilkolássza, csak pacsit akar nekik adni...), mégis jó házőrző, és afelől sincs kétségem, hogy alkalomadtán meg is fogná a betörőt, vagy bárkit, aki bántani akarja a család bármely tagját.

2012. szept. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell,hogy agresszív legyen sőt szerintem baj,ha egy kutya az,de ez a nevelésen múlik. A kutyám jelez ha jön valaki,ugat,ha nagyon nem tetszik neki aki jön még morog is,de szólok neki,hogy elég lesz,leültetem és beengedem aki jött akkor nem támad rá,megszimatolja,össze barátkozik vele. Persze ha csak úgy bejönne valaki ismeretlen az már más helyzet. Elég szerintem ha jelez,védi a területet,de hogy kiléphet be azt az embernek kell eldönteni. Ettől még ő jó házőrző csak a feladata ott véget ér,hogy "szól" ha jön valaki, az illető felé pedig ezzel jelzi,hogy engedély nélkül nem kéne bejönni és ezzel védi a területet is.
2012. szept. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

HÁZÖRZŐ = UGASSON , ha jön a bűnöző?? vagy a szomszéd,esetleg apu benyomva mint állat??

agresszió mentes házörző?? mint pl a bullmasztiff?

ráfekszik ,osz annyi?:)

agresszió mentes házörző,olyan mint a szűznemzés:)

területvédő ösztön, alapból működik az agresszió!

2012. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy kutya lehet olyan is, hogy messziről ugat közelről nyal! Ez egy közmondás szerű, és részben igaz. az én ebem is a kerítésen belül iszonyatosan védi a területet, stb, de kapun belül már ha bejön valami ismerős már megnyugszik. Sajnos el kell zárni ha idegen jön, mert kiszámíthatatlan és hirtelen mozdulatokra csipked. Pl. ahol édesanyám dolgozik ott van egy vizslaszerű kutya. Amíg nem lépsz be a kapun addig nagy vadállat, amint beléptél már simit kér, nyaldossa a kezedet. Egy labrador is lehet jó házőrző vagy egy csivava mert ha már ugatni tud, akkor már figyel, és őrzi a házat.
2012. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!