Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a kutyámat a...

Hogy vegyem rá a kutyámat a frizbizésre?

Figyelt kérdés
Vettem neki egyet, de nem igazán mutat iránta érdeklődést. Inkább focizik, meg kötelet rángat. Néha felugrik érte, vagy még azt sem. Lehet, hogy egyszerűen nem fekszik neki ez a sport, és kész?
2012. okt. 20. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:

hogy dobtad neki?

mert először a kutyákat a gurított frizbivel érdemes megismertetni, csak utána dobni vele. és érdemes a dobást kutya nélkül gyakorolni, hogy jól menjen, mire neki kell elkapnia.

2012. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
odaadtam neki, közel a lábához, vagy a feje vonalába dobtam. Mozgattam neki, hátha úgy érdekesebb. Engedtem, hogy megrágja. Ilyesmi.
2012. okt. 20. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
2012. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szilvia416 Válasza:

Na szóval: Elösször rá kell hangolni, a kutyát a frisbee-re. Ha a kutyád, nagyobb vadászösztönű, húzogasd előtte a földön, és ha érdeklődik iránta, egy kicsit is (rálép, megfoglya, stb) klikk + kaja. Ha nem valami nagyon apportos, meg vadászösztönű, az sem baj, hangold rá, a lehető legjobban. Az a lényeg, hogy IMÁDJA! Csinálhatod azt is, hogy eldobod neki, úgy hogy fel tudja venni (háttal lefele) Ezt minimum 3 napig kell. Mikor már mindene a frisbee, ültesd le magaddal szembe, és mondd, hogy tiéd, vagy kapd el, vezényszót, mire ő fölugrik, és elveszi a kezedből. Ez is minimum 3 nap. Az a fontos, hogy csak a vezényszóra ugorhat fel, és kaphatja el. Persze ezt nem kell olyan katonásan csinálni, de legtöbbségben így legyen. Mikor ez jól megy (minimum3 nap) akkor ültesd le magaddal szembe, és dobd felé a korongot, a vezényszó kíséretében. (Ha fél tőle, akkor inkább szemmagasságba tedd, és mondd a vezényszót, és mielőtt ráharapna, engedd el. Innen kell kiépíteni,hpgy elkapja, mikor már szemmagasságbol, szépen "elkapja" dobhatod magasabbról is, egy kicsivel távolabbról.) NA, ha szépen elkapja, akkor kerültesd meg magad körül, és kezd el futni, úgy, hogy a frisbeet kitartod oldalra, úgy, hogy a kutya eltudja kapni. futsz fuutsz, és amikor utolért, kiadod a vezényszót,(itt mellőzhető) és elkapja. (ez minimum 4 nap) mikor már ha futsz, szépen elkapja, akkor jön az, hogy leülteted,megállsz tőle egy két lépéssel, és hívod. Ő fut feléd, te futsz a frisbee vel, de mielőtt utolérne, és felugrana, eldobod a frisbeet. Ne túl messzire. És ki kell kísérletezni, hogy milyen távolságra, és milyen gyorsasággal dobd.Ezt addig kell fejleszteni,hogy csak lépned kelljen egyet, úgy eldobni, és ő szépen elkapja. Ezután keress egy patnert, havert/barátnőt/tesót, vagy valakit. Álljatok egymással szembe, és dobd oda neki a frisbeet. Ha a kutya odaér, a havertól/barátnőtől/tesótól, kap egy jutifalatot. Csak két-három hossznyit dobjatok, hogy ne unja meg. Ha ez jól megy, akkor már egyszerű lesz kiépíteni azt, hogy messzebre is dobhasd a frisbeet. Majd a napokban lezs videó, majd ide linkelem.


A CSÚCSON HAGYD ABBA!!!! AMIKOR A LEGJOBBAN MEGY NEKI!! NE GYAKOROLD RONGGYÁ MERT MEGUNJA!


U.i.: A Tescoban, a kutryás résznél, lehet kapni, frisbeet. 1500 forint, ahol én láttam, de lehet, hogy máshol drágább, bár nem hinném. Nem a legjobb, de nem egy selejt. Nekünk is olyan van, és Zsömi szereti, de majd már veszek valmi normásilsat, csak az drága is 3-4000 ft.


Kizárólag kutyák számára gyártott korongot használj, a kemény műanyagtól baja is eshet, és fél is tőle a legtöbb kutya. A kutya frisbee, puha műanyagból készül!!

http://www.youtube.com/watch?v=6cnGgWh3Od0&feature=plcp

ez a végeredmény. De majd csinálok tutorial-os videót is, hogy megnézhesd

2012. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja, küldöm az oldalt is ahonnan ezt másoltam: www.kutyatanitas.hupont.hu
2012. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
gumi frizbim van, kutyaboltból vettem, gumi úszó néven. állítólag vízben is úszik, azt nem próbáltam, de a levegőben szépen száll, de amúgy is erre lett kiképezve ez a tárgy! Úgyhogy köszi mindenkinek, akkor kicsit több energiát fektetek bele és hátha sikerülni fog!
2012. okt. 20. 15:10
 8/9 A kérdező kommentje:

heló, hát ez a Zsömis videó nagyon ott van:D

Kicsit farnehéz a kutyus, de még így is ugrál, mint egy gumilabda, nagyon cuki és nagyon ügyes!!! :)

2012. okt. 20. 15:14
 9/9 anonim ***** válasza:
jajj köszi szépen! Farnehéz. Ezen jót nevettem. :D Írj nyugodtan, ha segítsek valamiben.
2012. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!