Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Nordica kennelből menyibe...

A Nordica kennelből menyibe kerül egy kölyök?

Figyelt kérdés

A Komáromi CACIB-on beleszeretem egy kutyájukba. (Vannabe, aki a fajtagyőztes lett)

É megnéztem, melyik kennelből származik a kutya. Apám azt mondta, lehet, hogy lesz egy Huky-m. És mikor megláttam, hogy Aranykoszorús mestertenyészetből való, sejtettem, hogy egetverő az ár...


2012. okt. 20. 20:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%
egy 7 éves szuka, ha jól van tartva, és egészséges, nyugodtan szülhet. Viszont én 1500 eurot, nagyon nagyon soknak tartok. ha külföldre adja ennyiért még elmegy, de itthonra. 100-150 e ft. is elég lenne, az sem kevés.
2012. okt. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
53%
Miért ne adja ennyiért? Ő szerintem nem akarja a klasszis kutyáit (mert azok) feltétlenül elszórni itthon hobbi célra. Annyiért adja, amennyit érnek.
2012. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
54%
Akinek vannak kapcsolatai, annak könnyű jó eredményeket elérni :)
2012. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%
:-)))))) Hihihi.... Már vártam ezt a megjegyzést..... Nem kell neki kapcsolat, bőven elég a győzelemhez a kutyája minősége. És mondom ezt úgy, hogy nincs huskym, nem is valószínű, hogy valaha lesz.
2012. okt. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
13%
150 ezer egy kölyökért nem aprópénz. szerintem. és az elsődleges szempont, egy jó tenyésztőnél nem az, hogy megvárja a 2000 euros vevőt, hanem az, ha még nem is annyiért, de a lehető legjobb gazdához kerüljenek a kölykei. És ezek a super huskyk alkalmasak versenyezni is, vagy egyszerűen csak szépek??? mert egy szépség funkció nélkül nem sokat ér.
2012. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
61%
A huskynál természetesen ugyanaz a helyzet,mint a border collie-nál vagy minden más fajtánál,ahol erős szelekció van munkára...vagy show vagy munka..vagy létre lehet hozni olyan egyedet ami egyikbe se jó igazán. Amúgy a kiállítás erősen szubjektív, csak meg kell találni a megfelelő bírót,akinek a te kutyád tetszik.(már ha fontos ez neked)Ha van egy jó munkakutyád vidd északra kiállítani (Norvégia,Svédország vagy Finnország),még győztes is lehet.Persze itthon majd jól lefikázzák a kutyát...
2012. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
55%

Na itt álljunk meg egy szóra, aki fikázza ezt a kennelt és ezt a TENYÉSZTŐT, az baromi nagy tévedésben van. A Nordica kennel Magyarország legelismertebb husky kennelje, innen került ki a legtöbb győztes kutya, tényleg egészen kiváló, ahogy ők a kutyákat tartják és amennyit javítottak a fajta magyarországi állományán. Egy 7-8 éves közepes méretű, jó kondícióban levő szuka bőven alkalmas az ellésre és 4-5 alom egy tenyészszukánál abszolút normálisnak számít, főleg ha tényleg ilyen klasszis szukákról van szó. Aki itt tiltakozik ez ellen aszerint mi lenne a normális? Akumi, úgy látom ebben a témában nagyon nem vagy jártas.

Kérdező: Biztosan nagyon magas árra kell számítani, Magyarországra szerintem olyan 250-300 ezertől már adnak el kiskutyát. Aki itt irigykedik, meg akadékoskodik, hogy miért is ennyi az valószínűleg sosem tenyésztett még kutyát, főleg nem ilyen minőségben. Miért adná el olcsóbban Magyarországra, ahol szar táppal etetik, kidobják, nem foglalkoznak vele, mint magasabb áron, külföldre, ahol ténylegesen foglalkoznak vele, kiállítják, megbecsülik és nem vész el a kutya vonala. Ők letettek már valamit az asztalra, igenis, akinek ilyen jó kutyái vannak az adja drágán, mert megérdemli. Fogalmatok sincs mennyi befektetett munkájuk és pénzük van ebben a kennelben és a kutyákban.

2012. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
20%
Theia tökéletesen megfogalmazta, amit én is szerettem volna.
2012. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként meg irigykedni a legkönnyebb. Sokkal könnyebb, mint megdolgozni a hasonló eredményért......
2012. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
79%
szerintem aki kiállit, az tisztában van azzal ami ott megy!!!! Sajnos. Én senkit nem irigylek az eredményeiért, mert mindenki annyira eredményes, amennyi pénze van eljárkálni a rengeteg kiállitásra. Láttam már középkategóriás kutyát Champion osztályban, mert már a kiállitók száma is megcsappant erősen. sokszor egyedül vannak a kutyák osztályban, ma már az eredményekért nem kell összetörni magukat az embereknek, hisz sokszor még konkurencia sincs.és kiadni többszázezer forintot egy CSAK szép kutyáért, ami nem alkalmas arra amire kitenyésztették.....hát nem is tudom. De ugyanez a véleményem a CSAk szép puliról, komondorról, dobermannról, és rottiról is.
2012. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!