Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/225 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem pont, hogy a nem kívánt szaporulatot is csökkenti. Tekintve, hogy oltás nélkül tovább adhatsz kutyát (most hagyjuk az etikus részét), hisz a veszettség elleni csak 4 hónapos kor fölött kötelező. Chipelni viszont kötelező lesz. Egy alomniy kutya chipezésének a költségei meg szinte azonosak egy ivartalanítás árával. És a chipelést ugye lehet ellenőrizni, szerintem néhány példastatuálás jellegű magas pénzbírság után sokan észbekapnak.
2012. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/225 anonim ***** válasza:
83%

Én vagyok az a kedves, akinél nagy a terület, és tegnap a párommal 5 órakor indultunk kutyát sétáltatni, és fél 8-kor értünk haza. Ez kb heti rendszerességgel történik meg. A kutyám a nálunk megőrzött kutya fia, hálából kaptuk, pénzt nem akartunk elfogadni, a kiskutyának meg örültünk, aki azóta nagy lett. Azelőtt napi rendszerességgel sétáltattam kutyát, de férjhez mentem, saját házba költöztünk, és sajnos nem érek rá minden este órák hosszat kutyát sétáltatni, de mozgásigényét az udvarban le tudja vezetni, a sétáltatás jelentősége, hogy találkozzon idegen emberekkel, kutyákkal és helyzetekkel. De a környékünkön a falukban többnyire szabadon mehetnek a kutyák, mivel nincsenek az udvarok teljesen lekerítve, mégis általában otthon vannak, és ha el is mennek, hazatalálnak, a falun kívülre nem mennek. Szerinted ez esetben mi szükség van a kutyasétáltatásra? Az, hogy kapjon egy pórázt, meg egy nyakörvet, amitől irtózik?

Kedves hozzászóló, nem ismerjük egymást (szerencsére), tehát ne ítélkezz fölöttem, és senki fölött se. Tudnék írni róla, hogy szerintem te milyen kutyatartó vagy, de nem teszem, mert valószínűleg tévednék.

Ez az egész már átment egymás marásába, pedig úgy gondolom, hogy vannak itt páran, akik megfelelő hangnemben és módon közlik a véleményüket, gondolok itt azokra is, akikkel nem értek egyet. Ennek nem a veszekedés a célja, hanem hogy egymás véleményén elgondolkodjunk, és még ha továbbra sem értünk egyet, tudomásul vegyük, elfogadjuk, de nem az, hogy egymás kutyatartását kétségbe vonjuk, és bíráljuk, hogy ki milyen állatbarát.


(Nagyon rossz kutyatartó lehetek, ha közel 3 órát töltöttem a sétáltatásával, és arról nem írtam, mennyit szeretgetem, és tanítgatom)

2012. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/225 A kérdező kommentje:

"Ennek nem a veszekedés a célja, hanem hogy egymás véleményén elgondolkodjunk, és még ha továbbra sem értünk egyet, tudomásul vegyük, elfogadjuk, de nem az, hogy egymás kutyatartását kétségbe vonjuk, és bíráljuk, hogy ki milyen állatbarát."


Köszönöm. Valaki megérti, milyen szellemben kellene, hogy folyjon a vita.

2012. nov. 7. 12:04
 144/225 anonim ***** válasza:
42%
Visszatérve a lovakra, a 135-ösnek írnám, hogy a sütést elfelejti a ló hamar, nem fáj örökké. Érzéstelenítésről pedig még nem hallottál ebben a fejlett világban? Létezik az is, persze, nem úgy sütnek, de most hadd írjam én azt, hogy a felelős gazda gondoskodik a fájdalomcsillapításról.És azt is ismét leírnám, hogy a sütésnek sincs semmi értelme, sem a lóútlevélnek, ha nem akar az ember sem tenyészteni, sem pedig versenyezni a lóval. Ellophatják??? Ki??? Kinek kell ló manapság??? Akinek van, az is szabadulna tőle, mert nincs etetni valója. Az is valószínűtlen, hogy kint a határban megállít a rendőr és kéri a lóútlevelet.
2012. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/225 Igaz Állatbarát ***** válasza:
18%

Tudom,hogy a Kutyákba

tűvel teszik be a chipet,de

ugyanez igaz a Kutyákéra is,

hogy a mikrochip káros,

kész akarva tett ciánt a chipbe.

2012. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/225 Igaz Állatbarát ***** válasza:
46%

Kész akarva tettek ciánt a mikrochipbe :

[link]

2012. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/225 anonim ***** válasza:
72%

1. A kutyákba nem RFID-chipet tesznek!

2. Sosem értettem az olyan embereket, akik szívbaj nélkül kérdőjelezik meg a tudományosan bizonyított dolgokat, de a mindenféle bizonyíték és hivatkozás nélküli összeesküvés elméleteket gondolkodás nélkül elhiszik.

Én nem állítom, hogy a tudomány nincs manipulálva, de azért a teljesen alaptalan cikkeket, hivatkozás nélküli cikkekkel kapcsolatban sem ártana picit kételkedni.

2012. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/225 Igaz Állatbarát ***** válasza:
56%

Mindent lehet bizonyítani,

csak ezt nem akarják,mert

akkor senki nem tenné

a Kutyájába a chipet.

A több tízezerből

azaz 1-2 Kutya is

egészségesen és boldogan szeretne élni,

és a gazdái se szeretnék elveszteni a Kedveseit

egy hülye chiptörvény miatt!

[link]

2012. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/225 A kérdező kommentje:

"2. Sosem értettem az olyan embereket, akik szívbaj nélkül kérdőjelezik meg a tudományosan bizonyított dolgokat, de a mindenféle bizonyíték és hivatkozás nélküli összeesküvés elméleteket gondolkodás nélkül elhiszik."


Én meg azokat nem értem, akik nem kérdőjelezik meg a "tudományosnak" nevezett dolgokat. Bizonyítani nem tudok semmit, ebben igazad van. De van, amit a saját szememmel látok, mégpedig:


1. fázis:

Gépekben van chip. Azt, hogy esetleg haszonállatokba is beültetik, elképzelhetetlennek tartja mindenki. (Régi idők.) És mégis jön a:


2. fázis:

Már a haszonállatokba is beültetik a chipet. De azt, hogy hobbiállatokba is beletegyék, még elképzelhetetlennek tartják az emberek. És mégis jön a:


3. fázis:

A hobbiállatokba is beültetik a chipet. Hogy emberbe is be fogják ültetni? Á, ezt elképzelhetetlennek tartja mindenki.


4. fázis:

Na, mi lesz a negyedik fázis?

2012. nov. 7. 16:21
 150/225 anonim ***** válasza:
30%

Na jó, én kiszálltam.


Kezdhetném itt azzal, hogy a kutyát nem heti egyszer, hanem naponta kétszer illendő sétáltatni, de úgyis mindegy. Aki pedig tudni szeretné, hogy milyen kutyatartó vagyok, azt szívesen várom látogatóba.


Kérdező, minekutána, körbe-körbe hajtogatod, hogy nem hajtogatod ugyanaz körbe-körbe, ezért én ehhez a paradoxonhoz már kevés vagyok. :D


Igazatok van, pfuj-pfuj chip. Ne legyen azonosítás, semmi, inkább maradjon minden a régiben. Igazatok is van, csak azért tudtam ezt most bevallani magamnak, mert ez a haladó szellemiség teljesen elvette az eszemet. :D


Állatbarát:

k

a

m

e

r

a


k

e

l

l


m

i

n

d

e

n

h

o

v

a! :D:D:D

2012. nov. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!