Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton "cseszteti",...

A kutyám folyton "cseszteti", dominálja a másikat . Ez jó megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval az ivaros szuka kutyám folyton dominálni akarja az ivartalanított kanomat ,persze ahogy meglátom rászólok és abbahagyja de mindig bepróbálkozik.

Most azt a módszert alkalmazom,hogyha meglátom ,hogy a másikat basztatja én "dominálom" le a szukát,mindig megadja magát . Egyébként mind a kettő hallgat rám, nem esznek az engedélyem nélkül,ajtón nem mennek ki előttem stb. Már nem tudom mit cisnáljak,folytassam ezt a módszert,vagy egyszerűen hagyjam rájuk ? Nem is értem miért csinálja a szuka,a kan maga az abszolút omega ,sose "pályázik" az ő posztjára..

Másik kérdésem , hogy pl elmegyünk kirándulni,és egyenként tudom őket megitatni ,vagy ehhez haosnló szituációk,melyiket "részesítsem előnyben" ? a domináns szukát vagy a kant ? egyébként a kiscsaj csak azóta csinálja ezt mióta ivartalanítva lett a kan kutya.

Köszi előre is és bocs a hosszadalmas írásért


2012. okt. 22. 13:18
 1/5 Jázi&Csenge ***** válasza:
32%
Szerintem ivartalanítsd a szukát is. lehet megszűnik ez a gond is, és egy csomó egészségügyi problémától megmentheted a kislányt;)
2012. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A másik kutya is ivartalanítva lesz ,de azért érdekelne mi a teendő hiszen nem biztos,hogy megszűnik vele a probléma ,meg egyébként is,lehet hogy másnak is hasznos lenne ha valaki leirná mit kell tenni .
2012. okt. 22. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy röhejes, de mindkét szuka kutyám ivartalanítva van a kisebb mégis mindig próbálkozik a nagynál. Volt, hogy a fejére ugrott volna rá.
2012. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd rájuk. Majd megoldják egymás között.
2012. okt. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jobb, ha a domináns kutyát részesíted előnyben te is, tartsd tiszteletben a kettejük közötti sorrendet, az a tuti, ne okozzon feszültséget, hogy pofátlanságra kényszeríted a kant, és a szuka ezt megtorolja. Nálunk az alacsonyabban lévő kutyák nem is szívesen jönnek oda hívásra sem elsőnek, de a domináns meg úgyis utat tör magának, ő már csak ilyen kis tank :D A víznél is rangsor szerint állnak, szóval beállítják ők maguknak ezt a dolgot, én meg nem piszkálom. Persze ha feladat van, mindig az kap először, aki gyorsabban vagy pontosabban oldotta meg, ott tűrjék el, hogy én határozom meg a sorrendet.
2012. okt. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!