Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky vs. Akita inu?

Husky vs. Akita inu?

Figyelt kérdés

Apámmal megbeszéltük, hogy lesz egy husky-m. De időközben megismertem az akitákat is, elkápráztattak.

Nem tudok köztük dönteni.


Nem vagyunk kezdő kutyások. Bár szerintem az akita jobban elvan egyedül, mint a husky, ugye? Mert akkor átbeszélném az akitára.


Ti melyiket miért választanátok?


2012. okt. 22. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akita :)
2012. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit tudnál velük mozogni
2012. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Akita :D Nekünk Huskí is van meg több fajta is de az Akita nem igényel nagy társaságot de azért szereti ha ottvagy és jobban elvan :D Persze elég szívos terepre is ha olyanok vagytok
2012. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Másodiknak: egyrészt több száz négyzetméteres területen lenne. Persze vinnénk sétálni is erdőbe túrázni, meg ilyenek.


Harmadik: akkor akita. Köszi!

2012. okt. 22. 21:16
 5/17 anonim ***** válasza:
A husky is nehéz fajta, az akita is. Jól beleválasztottatok. Na mindegy nem szólok bele, gondolom tudod mire vállalkozol. Szépségre nekem az akita a szebb, de a husky se csúnya.
2012. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: szeretjük a makacsokat. a családom kb. 15 évnyi kutyát tapasztalatot a háta mögött. Ezek közül két legmakacsabb: egy dobermann, meg egy malamut. :D
2012. okt. 22. 21:28
 7/17 anonim ***** válasza:
Dobermann közel sem makacs a huskyhoz, hanem egy remek munkakutya (bárcsak nekem is az lenne husky helyett:D). Amúgy az akitát nem ismerem túlzottan, a huskynak hatalmas a mozgásigénye, ha ezt nem tudjátok napi szinten kielégíteni, szökni fog és megkeseríti az életeteket. Behívás megtanítására nagy hangsúlyt kell fektetni. Én mozgatásra a bicikli mellett futtatást ajánlom, de csak 1 éves kora után szabad. A nagy kert nem elég neki, nem fog céltalanul elkezdeni rohangálni. Napi 10-15 km futás kell neki. Sok sikert!
2012. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Lószart kell napi 10-15 km futás, csak mindenki ezt szajkózza. De ettől függetlenül kell neki a napi sok mozgás.
2012. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hadd tudjam már jobban, mikor huskym van. Ha nem megyek el vele bringázni 2 nap, akkor totál már meg van hülyülve, szökik, behívás nuku.
2012. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mindkettő gyönyörű, kissé önfejű kutya. Mindkettőnek megvan a maga jó és rossz tulajdonsága. Az akita talán kevésbé igényli a társaságot, ezért ha nem tudtok/akartok vele annyit foglalkozni, ez jobb a választás. Én személy szerint az akita mellett döntenék, de mindkét fajtát nagyon szeretem.

Egyébként hallottál már Hachikoról? Nem bírom megállni, hogy ne írjam le a történetét. Egy akita volt, a gazdája egy professzor, aki minden nap vonattal ment dolgozni. Hachiko mindig elkísérte a vonathoz, ott várt estig, este pedig a gazdájával együtt hazament. 1925-ben meghalt a professzor a munkahelyén és többet nem tért haza. Ám Hachi 1935-ig (ameddig meg nem halt) minden egyes nap ott várta a vonatnál. Majdnem 10 éven át. Szobrot is állítottak neki, Japánban a hűség jelképévé vált. Még filmet is készítettek róla.

2012. okt. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!