Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky vs. Akita inu?

Husky vs. Akita inu?

Figyelt kérdés

Apámmal megbeszéltük, hogy lesz egy husky-m. De időközben megismertem az akitákat is, elkápráztattak.

Nem tudok köztük dönteni.


Nem vagyunk kezdő kutyások. Bár szerintem az akita jobban elvan egyedül, mint a husky, ugye? Mert akkor átbeszélném az akitára.


Ti melyiket miért választanátok?


2012. okt. 22. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is husky-m van. És egyáltalán nem kell vele mindennap futni mennem. Az, hogy nem tudod behívni 100%-osan, pusztán annyit jelent, hogy nincs rendesen megnevelve.
2012. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Ja, azért sikerült vele a középfok is jobban, mint a csoportból bármelyik kutyával. Ha a tiédnek nem kell annyit futni, az nem is husky, max. valami olcsó szaporítvány vagy valami kiállítási példány.
2012. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Persze! Mindenki vegyen munkakutyát magának otthonra!
2012. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 cin cin válasza:
0%
szerintem is akita legyen mert a huskyk nem mindig fogadnak szót és néha harapnak is
2012. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az akitát nem ismerem, viszont huskym van. Én cseppet sem bántam meg, hogy huskyn lett. Egy igazi egyéniség. Okos, hűséges, barátságos de azért kell neki néha a magány, és önfejű:) Nagyon könnyen tanul, ha tudod hogyan kell motiválni. Ja, és az enyémnek sem kell a napi 10 km ,futás, hmmm.. lehet akkor nekem is csak egy "olcsó szaporítvány vagy valami kiállítási példány"-om van. Mint az egyik kedves hozzászóló írta. Nemtom mit kell fikázódni.

Az enyémnek elég reggel egy óra séta, és este nagy nagy játék és bunyó, szaladgálás a többi kutyával. Így lefárad teljesen, és boldog a játéktól is. Az agyát meg tanulással kötöm le. Ééééés, most jön a plusz poén, lakásban tartjuk! És köszöni szépen jól van. Ha behívásra nem jön vissza, az nem a kutya hibája. Nálunk is előszokott fordulni, de csakis az én hibámból, mikor a kelleténél többet szeretgetem, elkényesedik, és elröppen magától. Mi majd most megyünk kutyasuliba, de ismerek olyan huskyst, akinek a kutyája szintén nagyon jóra csinálta a középfokot, de az utcán nem meri elengedni a gazdája, mert elszökik. Kitanulta a kutya, hogy mi a különbség a tanpálya és a nyílt terep között.

2012. okt. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Yukióóóó ***** válasza:
sztem is akita de nem mindegy melyik ,amerikai vagy japán ,ezt is tudod már melyik legyen nekem most egy japán szukám van előtte amerikai kanom volt de most is vissza sírom ,ha még egyszer vissza csinálhatnám csakis amerikait vennék !!!ja volt malamutom is :-)
2012. nov. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nekünk amerikai akitánk van szerintem az sokkal jobb választás mint a japán akita!mi egyáltalán nem bántuk meg,hogy amcsi akitát választottunk!Ugyanis a husky kisebb,de "vonyítósabb",szökősebb...az amerikai akita ezzel szemben kicsit harciasabb,nem tűr meg más állatot a portán...de ha kéne választani:AKITA!
2012. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!