Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tették ki az utcára?

Miért tették ki az utcára?

Figyelt kérdés

Találtunk anno egy angol staffordhire bullterriert, kb 1-1,5 évest.


Nagyon szófogadó, az ember kedvében jár. Gyönyörű a mintája is, fajtatisztának tűnik, nincs vágva a füle és a farka. Napról napra erősödik, pedig nem edzzük, valószínűleg a jó vérvonala miatt van ez. Befogadtuk, igyekszünk neki mindent megadni.


Vajon miért tették ki? Nézegettem honlapokon és nem volt fönt róla semmi. Nem hiszem, h megszökött, mert miután befogadtuk, eltűnt tőlünk és több napig fent volt a hirdetése szinte minden elveszett-kutyás oldalon és senki nem szólt, h "hoppá, bocsi, ez az én kutyám". (Végül nekünk visszahozták, mondták,h tenyészteni is jó lenne, mert jók a adottságai-de ezt nem akarom, h beálljak a szaporítók közé). Szóval hozzáértő is jókat mondott róla. Valaki meg 100ezer ft feletti összeget ajánlott érte, de nem adjuk el.

Miért nem érdekli a gazdáját? Miért tehették ki? Mi a véleményetek?


2009. aug. 9. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem biztos, hogy kitették, sőt nagyon valószínű, hogy csak elkóborolt és nem talál haza. Az emberek általában nem az interneten keresik a kutyájukat, hanem menhelyeken, vagy plakátolnak. Lehet, hogy idősebb embereké a kutya, akik pedig nem interneteznek. Hívd fel a menhelyet nem-e kereste a kutyát valaki, add meg az adataidat ha netán valaki felhívná a menhelyet, vidd el az állatorvoshoz, nézesd meg van-e benne chip. Elhiszem, hogy megszeretted, de az igazi gazdájánál a helye a kutyusnak.
2009. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a fajtát nem igazán veszik idős emberek.... Szerintem ma már alap, hogy interneten is keresünk, mert a lehetőség adott. Ha nem lenne otthon internetem még kávézóba is beülnék internetezni, minden követ megmozgatnék érte. Valószínű, hogy elszökhetett, mint már tőletek is, de fogalmam sincs miért nem keresik, amikor már számos közösségi oldal is lehetőséget ad erre. Én sem adnám el, azon kívül hogy értékes, nagyon jó fej kutya.
2009. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én is alig bírom sétáltatni:) nemhogy idős emberek... Gondolom nem ismered a fajtát.

[link]

ilyesmi kutyus.

Fent volt menhelyek oldalán is, mikor eltűnt, mégsem kerestek. Mert ha egy ekkora értékű kutya eltűnik, azt keresni szokták.

Amúgy nem is agresszív, szóval arra se lehet fogni, hogy emiatt rakhatták ki.

2009. aug. 9. 11:57
 4/17 A kérdező kommentje:
Még annyi, h ha jelentkezik érte a gazdája, akkor visszaadjuk, hiszen úgy szól a törvény, h 1 éven belül vissza kell adni. Dehát nem keresik. (amúgy a linkelt képen nem ő van, a színe sem ilyen, csak a fajtája hasonlít, bár a miénknek nagyobb, szélesebb a feje).
2009. aug. 9. 11:58
 5/17 anonim ***** válasza:
Akár több km-re is elkerülhetett az otthonától, lehet, hogy olyan messzire, mint amerre ti laktok, nem tettek ki hirdetéseket.
2009. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
amerikai staffordshire terrier ami belinkeltél egy elég neves kennelből!!! ha ennél a kutyánál nagyobb és szélesebb a feje,akkor az nem staffordshire bullterrier,miután a staffordshire bullterrier sokkal de sokkal kisebb,mint a sztafi töredéke inkább egy franciabulldog nagyságú!!!
2009. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Alacsonyabb a kutyusunk, mint egy staffi, de ugyanúgy néz ki. Csak a feje szélesebb. Akkor mégis mi lehet?
2009. aug. 9. 17:41
 8/17 A kérdező kommentje:

Amit belinkeltem, arra csak rákerestem, mondtam, hogy nem az én kutyám.

akkor tessék:

[link]


Ilyesmi a miénk, csak sokkal nagyobb a mellkasa.

2009. aug. 9. 17:45
 9/17 anonim válasza:

A 17:27-esnek üzenem,hogy kis méretbeli különbségek lehetnek egy bizonyos fajtán belül,főleg a nemek között!Egy kan kutyának mindig nagyobb a feje egy szukánál!

Ja,és a stafford-nak köze sincs a francia bulldog méreteihez!Ezt eléggé elnézted!

2009. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

azon a francia bulldogos dolgon én is néztem egyet...

Amúgy a kérdésre valakinek ötlete?:)

2009. aug. 9. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!