Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért verekednek a kutyáim?

Miért verekednek a kutyáim?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám.Mindkettő kan. (Malinois és N.Dog)

A Malim 4 éves a Dogom most tölti a 2.életévét.

Eddig semmibaj nemvolt,szerették egymást,sőt még most is szeretik egymást ha én is ott vagyok velük,de ha nem vagyok ott akkor mindig verekedés van. Sajnos a Mali elkezdte idegesíteni a dogot,de a Dog sokkal erősebb és mindig a Mali fölé kerekedik. Ha nem vagyok otthon akkor az egyiket bekell csuknom a kenelbe,hogy ne,hogy kártegyen a Dog a Maliba. De nehezen viselik a napi 6 órás bezártságot amit felváltva töltenek le. Mit tudok csinálni?

Hozzáteszem mindkettő kutya Törzskönyves.


2012. okt. 23. 16:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%

Őv-hez már a legtöbb helyen kérnek engedelmességit.. csak a gyengébb sulikba nem.

Mi az hogy nyilván? Nekem a múltkor összeugrott a kutyám egy másikkal egy óvatlan pillanatban rájuk szóltunk én meg a másik kutya gazdája és úgy röppentek szét hogy szép volt nézni.. Utána sétáltunk békésen 3órát normafán.. Kutyánál sokat nem érsz el testi fenyítéssel.

2012. okt. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Kiss Nikoletta válasza:
68%
Én nagyon sok képzett kutyusról hallom ezt.Pedig még vadászvizsgát is tettek.Nem tudsz mit tenni.A legolcsóbb és leggyorsabb megoldás a heréltetés.Ezzel kiszűröd a verekedést,és az agresszív viselkedést is.Mindig ezt fogja csinálni az idősebb.Vagy mozgasd le őket mielőtt elmész,de nagyon keményen.De az sem biztos,hogy biztos.És a lapát helyett jobb a slag....nyomd a szájuk közé..
2012. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
:)
2012. okt. 23. 17:14
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem az erő számít. Sokszor egy egészen kicsi, pörgős kutya tud falkavezér lenni egy rakás 60 kilós melák között, egyszerűen azért, mert dominánsabb típus. Ha neked van két domináns kanod, akik valamiért nem tudják civilizáltan elrendezni egymás között a dolgokat (és ebbe valószínűleg te szólsz bele akaratodon kívül), akkor verekedni fognak.

Az ivartalanítás ilyenkor már nem sokat segít, de persze sokat javíthat a helyzeten, érdemes kitökölni őket. És mindenképpen keress fel egy jó sulit, ahol téged tanítanak meg kutyázni, mert engedelmességgel, mint a mellékelt ábra is mutatja, semmire sem mész. Ahogy mondták, ilyen a Népsziget, vagy a Cerberos, két tök más stílus, válassz, vagy ha van a közeledben olyan suli még, ahol érdemben foglalkoznak a falkavezérség kérdésével, oda is mehetsz. Vagy hívhatsz házhoz kiképzőt is, aki vágja a témát.

2012. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A herélés nem olyan hogy varázsütésre működik.. Van olyan kutya aki ugyan olyan domináns marad utána is.
2012. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőnek rendes engedelmességi kell az őrző védő vajmi kevés ha nincsenek meg a megfelelő alapok.

Falkavezérséggel minden oké? Nagyon erősen tiltsd a malit ha látod h elkezdi cukkolni a dogot. Ez így nem fog menni, elég sokáig elhúzódhat a dolog ha a mali nem adja fel. Ivartalanítsd mind a kettőt úgy kicsit könnyebb lesz.

A legjobb lenne ha házhoz hívnál kiképzőt ő élőben sokkal hatékonyabban tud segíteni mint mi itt neten keresztül.

2012. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%
add a tudtukra, hogy a Dog (=erősebbik kutya) magasabb pozícióban áll, mint a másik. Simogasd többet, és elsőnek ő kapjon enni, közben pedig szólj rá a Malira, hogy ne verekedjen
2012. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mozgatva, sétáltatva vannak azok a kutyák? Mert ha nem, akkor bizony kőnnyen előfordul, hogy egymáson vezetik le a felgyülemlett energiát. Nálam is előfordult ráadásul kan-szuka páros, és mindkettőt tökre tudtam irányítani póráz nélkül sok kutya között is, meg egyik se nyúlt engedély nélkül kajához meg semmi ilyesmi. Aztán volt egy mélypont az életemben, ami miatt 2-3 hétig nem jártunk sétálni és idáig jutottunk, hogy inkább egymásnak ugrottak, csak valami történjen.

Fontos persze, hogy falkavezér vagy-e, de az is fontos, hogy van-e lehetőségük máshol levezetni az energiát.

2012. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

17-es vagyok, bocsi, ez mégse túl jó ötlet...

Lécci ne pontozzatok le!

2012. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!