Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat kérdés skót juhászkutyával...

Jázi&Csenge kérdése:

Hat kérdés skót juhászkutyával, és úgy általában a kutyatartással kapcsolatosan (? )

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy több kérdést teszek fel, és hogy már a sokadikat írom ki, de fajtaválasztás és kutyavásárlás előtt állunk, és nem nagyon akarom a dolgokat a véletlenre bízni:)

1. Egy skót juhászkutya mennyire sportos, okos, és mennyire jó családi kutya? (ha valakinek van collieja, leíírhatja a tapasztalatait, köszönöm)

2. Ha nem akarok ilyen hosszú szőrtömeget a kutyának ( [link] hanem mondjuk csak ilyet: [link] , akkor azt ugye vágatni kell, és akkor azt kozmetikus végezze?

3. Ha minőségi kutyatápot akarok venni, egész pontosan Acanát, akkor melyik netes weboldalról rendeljem meg? Mindegyik megbízható? Pl. ez jó: [link] ?

4. Az Acanából egy kutya havi vagy évi etetése mennyire jön ki? (nagytestű, de nem óriás termetű kutya) És melyik a legjobb fajta Acana táp?

5. Ha tavasszal veszünk kutyát, még van esélyünk jó kennelből vásárolni kölyköt ugye? És ha tudtok, esetleg mondanátok jó collie, vagy belga juhászkutya kenneleket?

6. Kb. mennyibe kerül egy skót juhászkutya vagy egy belga juhászkutya kölyök?


Ó, ez inkább több lett mint hat:( bocsi:// Azért előre is köszönöm a válaszokat!:)



2012. okt. 23. 17:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A malit felejtsd el, ő elég kemény sportkutya, nem az a tipikus család kedvence. Tervuerent akkor vegyél, ha aktívan akarsz vele sportolni, collie-t akkor, ha csak úgy sportolgatsz, de fontosabb, hogy otthon nyugton legyen. Illetve nyilván az egyes egyedek között is lehetnek eltérések, egy hiperaktív collie lehet "rosszabb", mint egy nyugis tervueren.
2012. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

nekünk borderünk van, és kissé érzékeny a gyomra.Orijen adult v acana pacifica,v grasslands tápot kap. Amíg kicsi volt, nem váltogattuk a tápot, csak kb 8-9 hónapos korától.(volt egy év másik táp,de visszatértünk, mert jobb a kondíciója, szőre ettől) Egy 13.5 kg-os zsák kb két hónapig elég, mert amióta ivartalanítva lett, kevesebb táp kell neki.Mi nagyon meg vagyunk elégedve,nem olcsó, de a minősége kitűnő. Az acana.hu webshopról rendelem, ők a táp mo-i forgalmazói.

2012. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekünk már 8 éves a kan collienk. Neki is érzékeny a gyomra és ő egy kicsit különc, mert egyáltalán nem szereti a gyerekeket, sem a kölyök kutyákat. Nem szeret játszani és szaladgálni sem. Csak menni és szaglászni. A "felesége" viszont egy nagyon kedves kutyus. Játékos és hízelgős.
2012. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem lassan 2 éves skót juhász szukám van, megpróbálok válaszolni a kérdésekre.

1. Egy collie nagyon jó családi kutya, hagyja, hogy a gyerekek nyúzzák, nyugodt, nem rombol. Viszont sportolásra is kiváló, szeret apportírozni, lehet vele agilityzni, frizbizni, engedelmességizni, terápiázni, bármit. Én a kutyámmal agilityzem és terápiázom, nagyon okos, gyorsan tanul, figyelmes, jól motiválható.

2. Egy collie szőrét szigorúan tilos lenyírni, kivéve azokat az eseteket, ahol ezt valami egészségügyi probléma indokolja. A szőrük védi őket a melegtől és a hidegtől egyaránt és nem mellesleg ez a fajta dísze. Ha egyszer lenyírják a kutyát a kinövő szőr sokkal rosszabb minőségű lesz, mint az eredeti, nem fog normálisan vedleni, befülled az egész, kellemetlen tapintású, göndör és gyapjas lesz a bunda. Ha nem akarsz földig érő szőrű kutyát, akkor olyan típusú kutyáktól kell kölyköt venni. Viszont a kép csalóka lehet, mert vedlés után jóval kevesebb szőrük van a collieknak, mint télen.

3. A legtöbb ilyen oldal megbízható, bár én még nem rendeltem netről tápot.

4. Nálam kb 3 hónap alatt fogy el egy 20 kilós zsákkal a táp.

5. Ne ragaszkodj nagyon az időponthoz, mert a legtöbb jó kennelben évente maximum 2-3 alkalommal vannak kölykök és ez nem biztos, hogy pont tavaszra esik. Ajánlok pár jó kennelt, igazából nem tudom mikor várhatók almok:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem.

6. A belgát nem tudom, egy collie kölyök ára itthon 80-120 ezer között mozog párosítástól, kenneltől függően.

2012. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) Jó, a malit elfelejtem, de a collie és a tervueren még mindig esélyes.:)
2012. okt. 24. 19:08
 17/17 A kérdező kommentje:
És akkor még a bordernek is utánanézek...:D Remélem sikerül kiválasztani a hozzánk legjobban illő fajtát:) persze hozzánk illő egyedet is kell keresni...
2012. okt. 24. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!