Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első agility-s kutyának...

Első agility-s kutyának melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Most szeretnék elkezdeni agilityzni és olyan fajta kutyát szeretnék választani, amelyik eredményes ebben a sportban és könnyen kezelhető.

Szerintetek, melyik fajta alkalmas első agility-s kutyának?(ezelőtt volt már 1 kutyám, de vele nem jártam agilityzni)


2012. okt. 24. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha van rá elég időd. És az első kutyáddal komolyabban jártál mondjuk iskolába. Akkor a border colliet tudnám javasolni. Esetleg valamilyen border keveréket menhelyről. Nagyon gyorsak és hihetetlenül okosak.
2012. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mekkora méretű kutyát szeretnél? Lakásban lenne tartva vagy kertben?
2012. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a mudit javasolnám. Kezdőként is könnyű vele bánni és elég szép eredményeket is el lehet érni ezzel a fajtával.

Ezen kívül midi kategóriában még a közép uszkárt vagy a sheltiet mondanám.

A kis termetű kutyák közül a törpe pincsert, toy uszkárt vagy egy bichont.

A maxiban általában a borderek verik a mezőnyt, de kezdésnek én nem javasolnám őket, egy nem megfelelő ösztönű borderrel főleg kezdőként nem leszel eredményes, egy kemény munkavonalas meg nem igazán a könnyen kezelhető kategória.

2012. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második kommentelő! Kertben szeretném tartani a kutyust és nagy méretűt szeretnék(vagy esetleg közepes méretűt).

2012. okt. 24. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Valamilyen juhász/terelőkutyát válassz. Ezek mozgékonyak, hajlékonyak. Mondanám a sheltiet vagy az aussie-t is, de ezek nem túl olcsó fajták. Ezek, vagy a pumi, mudi kicsi lenne még?


De pl, írd be youtube-ra, hogy "Mamusz agility". Ő az a pumi, aki tavaly (vagy azelőtt?) a t-home-os reklámban szerepelt, tudod a farkasokkal. Ő úgy tudom nagyon szép eredményeket elért agilityben.

2012. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha versenyszinten akarod akkor inkább közepes vagy kicsi kutyát vegyél. Egy bizonyos méret fölött nem lesz elég gyors a kutya.
2012. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 24. 20:34
 8/9 Hovarju ***** válasza:
100%
Ha kinnt akarod tartani válassz Pumit vagy Mudit.
2012. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jó, köszi!
2012. okt. 24. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!