Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyámra is vonatkozik...

Az én kutyámra is vonatkozik a magyarországi veszettség elleni oltási kötelezettség?

Figyelt kérdés

Az van, hogy én szlovákiai vagyok, és a kutyám is oda van jegyezve, szlovák chip, szlovák útlevél. (A minap már tettem is fel ezzel kapcsolatban kérdést).

Most arra lennék kiváncsi, hogy így az én kutyámra is vonatkoznak-e a magyar törvények.

Ugyanis nálunk Szlovákiában a veszettség ellen kötelező oltani 3 hónaposan, majd 1 év múlva, majd kétévente ismételni.

Most néztem viszont utána, hogy Magyarországon évente kötelező a vakcinát beadni.

Mivel nyáron, meg amúgy is, tetemes időt töltök kutyástól az országban, simán előfordulhat, hogy akár határ, akár közúti ellenőrzésnél elkérik a kutya papírjait. Vagy pl. következő nyáron szerintme várható elsz majd ide az üdülőövezetbe is chip miatti ellenőrzés, és akkor szerintem megnézik majd az oltásokat is az útlevélben.

Ezért kérdezem, hogy most akkor én büntethető vagyok a kutyával Magyarország területén? Érdekes, mivle a sk törvények szerint meg nem, és végül is ő egy szlovák "kutyapolgár" :D a papírjai szerint.

(Félreértés ne essék, nem az a 7 euro fog a földhöz vágni, amennyibe egy veszettség elleni oltás kerül, csak már komoly tanulmányok szólnak arról, hogy ez a gyakori oltogatás csak a gyógyzsergyártók haszonszerzésére megy ki, és a kutyáknak nagyon is káros, sőt rövidíti az életüket. Ezért nekem szimpatikusabb a két évente oltás, habár, az is gyakori egyébként.)


2012. okt. 25. 09:10
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ez itt az utolsók közüli nagyokosoknak szólt. Az elsőknek köszönöm, hasznos volt.
2012. okt. 25. 09:42
 12/25 anonim ***** válasza:
74%
Mivel jársz ide tudod hogy a nagyokos rendőreink az élő fába is belekötnek.. Múltkor leállítottak és azon tanakodtak hogy megbüntethetnek e azért mert a kutya nem volt bekötve...
2012. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Diesel: De meg ám. És tudod mi a vicces, mi kutyaszállításra egy citroen berlingot használunk, ugyanis párommal együtt szoktunk kutyázni és az jó nagy. Na, ez egy két üléses, ráccsal elválasztva a hátsó részt, tehát gyakorlatilag full biztonságos. HELYETT: Ki kell kötözni hámban abban is a kutyákat (hogy lehetőleg ne lássanak ki, és mindent szépen össze tudjanak okádni :S) Erről meg ennyit.
2012. okt. 25. 09:48
 14/25 Krande ***** válasza:
69%

164/2008 (XII. 20) FVM rendelet

[link]

Ez a rendelet szól a veszettségoltásról, érdemes elolvasni.

Nem említi, hogy más országban oltott, regisztrált, stb kutyára ne vonatkozna. Csak annyi derül ki belőle ebből a szempontból, hogy magyar miniszter adta ki, tehát Magyarország területén ez alkalmazandó.


Ami meg a kétévenkénti oltást illeti, lehet, hogy a gyógyszergyártók haszonszerzése, de inkább legyen évente oltva semhogy egyszer összetalálkozzon egy veszett rókával-macskával-mókussal (ilyen is volt már!) és ne legyen elég hathatós az immunválasza. Biztos vannak tanulmányok erről is, arról is, én leginkább annak hiszek amelyikben két évvel az oltás után vért vettek az ebektől és az jött ki hogy 70%-uknak van még annyi immunválasza, ami megvédené. Három év után meg 50%. Szóval attól, hogy egy szittyamagyar pumitenyésztő nálunk nagyon hangoztatja a tutit, én inkább nem lennék annak a 30% kutyának a gazdája helyében ha beüt valami krach.

2012. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
52%

(Kérdező, tökre egyetértettem Veled, amíg nem kezdted el a "kis álomországunkat" szidni. Nagy kár volt ezeket a dolgokat idekeverni. Velünk meg a zslovák rendőrök szívóznak, de azért nem kell utálnom Szlovákiát vagy a szlovákokat, legkevésbé pedig az ott élő magyarokat.)


Egyébként állatnál, embernél egyaránt túllihegik alegtöbb oltást - gondoljunk csak a pár évvel ezelőtti "iszonyú" H1N1 influenzajárványra, amiben töredékannyi ember halt meg, mint bármely más influenzatípusban minden évben, de remek alkalom volt felpörgetni a gyógyszeripart.

2012. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
33%
Nem jól tudjátok!! Annak az országnak a szabálAi szerint kell oltatni, ahonnan az útlevél van, amilyen címre be van regisztrálva a kutya. Természetesen vannak bizonyos országokban extra szabályok, de ez nem az a helyzet. Az európai állatútlevélben az az érvényesség időpontja, amit az utolsó állatorvos, aki beoltotta beír dátumnak. Ez fent van a petpassport.hu oldalon is és az ott feltüntetett címeken lehet amúgy személyesen is érdeklődni.
2012. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

,,szittyamagyar pulitenyésztő"

hát én beszarok rajtatok, komolyan :D Elhiheted, hogy nem ebben a virágzó országba készülnek ilyen haladó szellemű felmérések.

Most nagyon fel vagyok a többség hozzáállásán dühödve, és nem szeretnék itt senkit sem minősíteni, az nem lenne helyénvaló. Csak annyit mondok - és akinek nem inge, ne vegye magára - hogy ha nekem lenne ennyi birka az országomban, én is szétlopkodnám, aztán hadd sírjanak.

Na mindegy, nem is ez a lényeg. A hasznos válaszokat köszönöm. Felelős állattartóként el fogok gondolkodni a következő lépésen, valószínűnek tartom, hogy a hétvégi házat eladom, veszek egyet észak fele orientálódva, csak jobb a helyzet, mint itt a Balkán irányában.

2012. okt. 25. 10:01
 18/25 anonim ***** válasza:
29%

Így van a saját Országod az irányadó !

a beutazási feltételeknek kell megfelelned és ennyi !

Gondoljátok kiállításon kötözködnek a külföldiekkel? Valahol csak 2 évenként kell a veszettség elleni vakcina !

Ha külföldre mész fedeztetni egy kanhoz akkor is az ő szabályaiknak megfelelően törzskönyvezed az almot. Ha ott nem kell tenyészszemle akkor itt sem fogják kérni a Meoe-ban!

2012. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, h mi a bajod. Válkaszt kaptál, durván max 1-2-en minősítettek, most meg itt hisztizel...szerintem is jobb, ha észak felé orientálódsz, ha ennyire érzékeny a lelked. Az oltásról meg annyit, h a gyerekeknek is kötelező beadni, holott volt már aki bele halt, csak arról nincs adat, hányat mentettek meg. Inkább kapja meg évente az oltást, mint h veszett legyen, és a kutyámat, engem, férjemet, gyerekemet, anyámat...stb. megharapja egy x évente oltott ESETLEG beteg kutya...
2012. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Utolsónak: azért hidd el, más országok állatorvosai se teljesen hülyék. Oka van, hogy van európai ország, ahol kétévenre, máshol három évente kötelező a veszettségi. Szóval hidd el, hogy tudják, hogy ez miért így van. Nekem egy állatorvos azt mondta, hogy Magyarországon elsősorban azért kötelező az évenkénti oltás, mert viszonylag kevés ember oltatja be a kutyáját, még úgyis, hogy évente kötelező, ha ezt enyhítenék, akkor még kevesebb ember törődne vele.
2012. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!