Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyámra is vonatkozik...

Az én kutyámra is vonatkozik a magyarországi veszettség elleni oltási kötelezettség?

Figyelt kérdés

Az van, hogy én szlovákiai vagyok, és a kutyám is oda van jegyezve, szlovák chip, szlovák útlevél. (A minap már tettem is fel ezzel kapcsolatban kérdést).

Most arra lennék kiváncsi, hogy így az én kutyámra is vonatkoznak-e a magyar törvények.

Ugyanis nálunk Szlovákiában a veszettség ellen kötelező oltani 3 hónaposan, majd 1 év múlva, majd kétévente ismételni.

Most néztem viszont utána, hogy Magyarországon évente kötelező a vakcinát beadni.

Mivel nyáron, meg amúgy is, tetemes időt töltök kutyástól az országban, simán előfordulhat, hogy akár határ, akár közúti ellenőrzésnél elkérik a kutya papírjait. Vagy pl. következő nyáron szerintme várható elsz majd ide az üdülőövezetbe is chip miatti ellenőrzés, és akkor szerintem megnézik majd az oltásokat is az útlevélben.

Ezért kérdezem, hogy most akkor én büntethető vagyok a kutyával Magyarország területén? Érdekes, mivle a sk törvények szerint meg nem, és végül is ő egy szlovák "kutyapolgár" :D a papírjai szerint.

(Félreértés ne essék, nem az a 7 euro fog a földhöz vágni, amennyibe egy veszettség elleni oltás kerül, csak már komoly tanulmányok szólnak arról, hogy ez a gyakori oltogatás csak a gyógyzsergyártók haszonszerzésére megy ki, és a kutyáknak nagyon is káros, sőt rövidíti az életüket. Ezért nekem szimpatikusabb a két évente oltás, habár, az is gyakori egyébként.)


2012. okt. 25. 09:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Na jó, persze h nem hülyék, én csak arra akartam felhívni a figyelmet, h mindig van A és B vélemény. Ez pont egy olyan téma amit te vagy én laikusként nem fogunk megítélni, mert nem vagyunk kutatóorvosok nemtom hány kísérlettel a hátunk mögött a témában... Tehát választhatunk, kinek hiszünk.


Ettől függetlenül, ha itt ez a kötelező akkor ez van...

Pl. ha külföldre költözöl, van ahol karantén van a kutyára 2 hétig. És nincs hiszti, el kell fogadni ez a szabály. PONT.

2012. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nem, nincs karantén (EU-n belül). Kívül is csak akkor, ha nincsenek rendben az oltásai a kutyának. Mi mindig visszük magunkkal a kutyát a külföldi nyaralásokra, ezért eléggé képben vagyok, hogy mi a helyzet Európában. Anglia volt a legszigorúbb, de idén januártól már ott is lazítottak a szabályokon, már ott is csak EU-s oltás kell, nem kell többé vérvizsgálat, csak a féreghajtást kell pluszban igazolni. Nagyon sok ember utazik a kutyájával Európán belül, ott vannak a kiállítások is, nem lehetne mindenhol a belső szabályokhoz alkalmazkodni. Persze az lenne a legjobb, ha mindenhol pont ugyanaz lenne a szabály, de biztos megvsn az oka, hogy miért vannak különbségek.
2012. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Persze ebben is van logika. főleg a kiállításokra egy csomóhelyről visznek kutyákat...stb. De pl gondolj a gyógyszerekre vannak olyan gyógyszerek, amiket egyes országokba nem vihetsz be, mert lekapcsolnak rögtön a reptéren, máshol meg azt szeded a nyavalyáidra... Mindegy, ez egy meddő vita, fejezzük is be, látom a logikát abban amit mondasz és én nagy ívben sz.rok is rá kb, h most évente, v kétévente van-e oltva egy kutya, de ha én magamnak el akarom kerülni a kellemetlenségeket, magyarázkodást, akkor beoltom, ha nem akkor meg lehet vitázni a hatóságokkal...stb.
2012. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Igazad van, jobb elkerülni a bajt. Eygetértek. Csak szerintem rossz így ez a rendszer, hogy próbálj megfelelni minden hely előírásának, hiszen pont az lenne a lényege, hogy ne legyen olyan nehéz ez az egész, és elég legyen egy helyen tisztességesen betartani a szabályokat, és akkor nem kellene aggódni. A rendszerrel van a bajom, nem a válaszaiddal :)
2012. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Kedves ,,igazságosztó'' az én lelkemért ne aggódj, minden rendben vanvele. Ugy latom en is, hogy ez meddő vita, mivel en alapvetoen azok koze tartomzom, akik csak a nyufalmuk kedveert nem tomik meg minden szarral a kztyajat, csak h ne legyen baja, meg h a tobbi surmo aki nem oltja, az hatha beoltja ha evenkent kell. Elviekben nem ertek vele egyet, es hala egnek meg is tehetem h beulok a kocsiba, fogom magam es amott mentem a.
2012. okt. 25. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!