Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A séta láb mellett mire jó a...

A séta láb mellett mire jó a kutyának?

Figyelt kérdés
Már többször felvetődött bennem, hogy "séta" címén sokaknak a séta láb mellett ugrik be. Pedig szerintem ez max. egy feladat, amit meg kell oldani, illetve egy hasznos eszköz, hogy egy forgalmas helyen eljussunk A pontból B pontba. Magyarán balesetmegelőző feladat. De ne mondja senki, hogy a kutyának az pihentető, regeneráló, játékos kikapcsolódás, hogy láb mellett megy és se nem szagolhat, se nem lassíthat, csak a gazdit figyeli. Persze mi is gyakoroljuk a láb melletti sétát, főleg a fegyelmezés miatt, de amikor azért megyünk ki, hogy a kutyám kieressze az energiáit és boldog legyen, akkor kimegyünk a futtatóra, és ott oda rohangászik, ahová akar (na meg a labda után). Szóval nektek mi a véleményetek, sétának, azaz energialevezetésnek számít a láb melletti séta?
2012. okt. 25. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Energialevezezésnek számít hiszen nagyon kell koncentrálnia az elején. De sétának nem nevezném én csak akkor hívom lábhoz látom valakin hogy aggodalmaskodik hogy úristen mekkora kutya. Vagy ha kutyás jön szembe hogy megtudjuk beszélni hogy összeengedjük e őket vagy ne. De az hogy egész úton így sétáljon azt annyira nem tartom normálisnak.. Egyébként ha nagy tömeg van akkor pórázra is veszem fölösleges veszekedést szítani az emberek között.. Meg van aki fél tőlük..
2012. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, én is úgy értem, hogy hasznos, de szerintem nem jó a kutyasétáltatásra szánt idő teljes idejét azzal tölteni, hogy láb mellett menjen a kutya, mert az szerintem nem jó neki.
2012. okt. 25. 13:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ideális esetben láb mellett sétánál nincs pisilgetés meg ilyesmi sem, szóval az egész séta nehezen szólhatna erről.

Persze, idegileg megterhelő a kutyának, ezért el lehet ezzel is fárasztani, de rém körülményes.

2012. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az egész sétán láb mellett vagy pórázon sétáló kutya nem tudja levezetni felesleges energiáit, így még frusztráltabb lesz.

Szükségük van a szabadon történő vándorlásra, kutyákkal való hancúrozásra, gazdival történő labdázásra, játékra.

DE! A pórázon v. anélkül történő láb melletti séta, pisilés-szaglászás nélkül nagyon erősíti a kutya-gazdi kapcsolatot, megerősíti a kutyában, hogy a gazdi a vezető, ezáltal általánosságban sokkal fegyelmezettebb lesz. De ha nincs módja rendszeresen póráz nélkül kitombolni magát, akkor a láb mellett séta sem várható el. Rengeteg kutyást látok nyáron és most jó időben a duna parton, akik csak pórázon hozzák ki a kutyát sétálni, az folyamatosan húz, menne játszani és rohangálni, de behívása 0. Ezeket csak szezonális kutyásoknak hívom :D

Ha a kutya naponta ki tudja ereszteni a fáradt gőzt, akkor viszont igenis el kell várni, hogy a "tomboldáig" fegyelmezetten, laza pórázon közlekedjen szaglászás és dolga végzése nélkül. Ha hosszú az út a szabadon engedés helyéig, akkor séta elején pórázon mindenképpen engedni kell a szükségletei elvégzését.


Kutyámmal 90%-ban póráz nélkül közlekedünk. Legtöbbször az 500 m-re lévő duna partig is póráz nélkül megyünk, nekem így kényelmesebb...sokszor viszont direkt pórázon viszem még a parton is egy szakaszon, vagy póráz nélkül, de láb mellett...főleg akkor, ha az utóbbi időben nem volt fegyelmezett-irányított séta. Ez ugyanis általában véve figyelmesebbé és szófogadóbbá teszi a kutyámat, tapasztalat...

2012. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

és mégis ? kit érdekel,hogy mit gondol a kutya séta közben??örüljön,hogy elkísérhet!

hiszen a " SÉTA "lényege,hogy láb mellet,teljes,vagy legalább is félig teljes kontroll mellett !

mint már többen leírták több az előnye,mint a hátránya,de a városban KÖTELEZŐ A PÓRÁZ HASZNÁLATA! tehát a városban a kutya sétáljon láb mellett!

mert a duna parton, vagy a réten, vagy a tanyán,esetleg az erdőben ,a kutyafuttatóban ,bárhol máshol A JÓL NEVELT KUTYÁRA NEM KELL PÓRÁZ!!

a másik dolog a " bóklászás" amikor ráérősen a kutya által diktált tempóban, meg-meg álva minden fűcsomónál,minden fánál követjük a kutyát?!

alapvető a neveléshez , a pórázon való ,láb mellett követés! lehetne a póráz nélküli is ,hiszen egy jól képzett,jól nevelt kutya ,főleg ,ha BH vizsgás kutyáknak, nem probléma a szabadon követés!!!

ha , az van amit a kutya akar, ha arra törekednénk,hogy SZERINTÜNK MIKOR BOLDOG A KUTYA !!?? AKKOR VAJON KI IRÁNYÍTANA A SÉTÁK ALATT?? megmondom: a kutya!

annak akinek a kutyája nem tud, vagy nem képes órákig gond nélkül láb mellett sétálni ,annak bizony gondjai vannak a vezéri szereppel!

hiszen ,ha csak símán elindulnánk , a kutyánknak akkor is követnie kellene! minden parancs ,vagy fegyelmező eszköz bevetése nélkül! egyszerűen mert a mi kutyánk! az a dolga ,az a feladata,és az a LEGNAGYOBB ÖRÖME,hogy velünk lehet!

viszont sem a KRESZ-t,sem az emberek viselkedését,sem az autóban ülők agresszivitását nem ismerheti,mi emberek viszont igen:)így a mi dolgunk az irányítás a városban,és azon kívül is!

szerintem.

2012. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Nekem a kutyám nem a rabszolgám, hogy ne vegyem figyelembe a boldogságát, hanem a társam, a barátom, akitől viszont elvárom a feltétlen engedelmességet, hiszen az élete múlhat rajta. Attól, hogy rohangálhat szabadon, bóklászhat laza pórázon, intézheti a dolgait, attól még ÉN IRÁNYÍTOK, hiszen ÉN mondom meg, hogy mikor mehet el láb mellől a pórázon, mikor melyik kutyához mehet-nem mehet oda, mikor jöjjön vissza hozzám azonnal, üljön-feküdjön ahol van, jöjjön láb mellett, stb-stb...
2012. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

a kutya ha melletted megy az azért jó mert tudja hogy ki a falkavezèr. Ha vezet téged azzal csak aztfogod elérni hogy a kutya szö szerint hűlyére vesz és azt is eléri hogy megharap ha olyat csinálsz ami neki màr olyan lessz hogy

nem fogja tudni ki a falkavezér és ezért megfog hűlyülni

2012. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem egy jó gazdának fontos a kutyája boldogsága...
2012. okt. 25. 16:24
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

nem ,nem! a jó gazda,tudja mi kell ahhoz,hogy A GAZDA SZERINT! boldog legyen a kutya!

de ,a kutyák számára tuti,hogy mást jelent a boldogság, mint azt mi emberek gondoljuk.

belefeküdni valami jó büdösbe,kiásni a kert összes fűcsomóját,megugatni,megkergetni a póstást,a szomszéd macskáját,a kisebb gyengébb kutyákat,enni-enni-enni,minden undorító dologból,stb!

ez is boldoggá teszi őket.

de ,az ,hogy a kutya ütemében, az ő kénye-kedve szerint bóklászni az utcán??? az nem hiszem ,hogy boldogságként érné meg!

az energiák kiengedése pedig ,nem boldogság:)

inkább életszükséglet!

a séta,a láb melletti séta ugyanolyan fontos, mint a szabadon rohangálás, az úsztatás,vagy akár a játék !

a boldog kutya FELADATOT VÉGEZ!

mert ez a dolga,és nem a ( " pihentető, regeneráló, játékos kikapcsolódás, hogy láb mellett megy és se nem szagolhat, se nem lassíthat, csak a gazdit figyeli ")mert ezt a kóbor kutyák teszik,mármint hogy-teszik amit akarnak!és ők biztos,hogy nem boldogok,pedig bármit megtehetnek!

2012. okt. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kutyám épp elég feladatot végez, a szabad rohangálást bőven megérdemli :)
2012. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!