Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora területet véd egy kutya?

Mekkora területet véd egy kutya?

Figyelt kérdés
Egy friss kérdésben szó volt egy nyitva felejtett kapun kirohanó, odakint támadó kutyáról. Milyen messze kell elkerülni egy ilyen kutyás helyet, ahol rendszeresen nyitva felejti a gazda a kapuját?

#kutya #revir
2012. okt. 25. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát jártam már úgy hogy hiába kerültem ki messzire egy nyitott kapuban álló nagytestű kutyát, egyből átrohant hozzánk a négy sávos autóúton is, amikor észrevette a nálam lévő kutyát. Hála Istennek sikerült elzavarni, de nagyon rámenős vadas kutya volt. Szerintem ha olyan természetű a kutya akkor nem is érdekli, de ha olyan akkor nincs az a távolság amit ne lépne át, azaz úgy értem hogy hiába kerülöd ki akármilyen messze, ha agresszív akkor úgyis utánad megy. amúgy nagy felelőtlenség nyitva hagyni a kaput, ahol ráadásul tudva levő hogy kiszámíthatatlan természetű kutya van. Csak sok gazda azt gondolja hogy á úgyse megy az ki, miért menne??
2012. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez az, amire nincs konkrét válasz. Lehet egy nyitva felejtett kapu mögött egy olyan kutya, aki alapból bratyizós és max. simiért menne oda, de olyan is, aki ha az út túloldalán meglát egy embert, már kiront rá.
2012. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha normálisan meg van tanítva a kutya, akkor a gazdája engedélye nélkül nem megy ki a kapun. Nekem egy dobermanom és egy rottweilerem van, de kinyithatom a kaput, mehet macska vagy kutya az utcán, nem mennek ki.

De aki nyitva hagyja a kapuit, és nagy kutyái vannak, akkor én szólnék neki, és ha akkor is, akkor feljelenteném.

2012. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

változó.

egy igazi pásztorkutya esetében akár az egész általa belátott utcafront is az "övé" lehet... sőt, a környező utcákat, a gyakran bejárt sétaútvonalakat is megvédheti.


ilyen esetekben mindenképp szólni kell a tulajdonosnak, hogy a kutyája veszélyes, aztán ha nem tesz semmit, a jegyzőnek jelenteni, hiszen ez kutyával való veszélyeztetés szabálysértés.

2012. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó, már csak azért is, mert egy stresszes, frusztrált kutya akár a világ végéig is kergethet, mígy egy jól neveltebb meg a nyitott kapun se megy ki. Hordj magaddal paprika spray-t, és nem kell kerülgetni semmit :)
2012. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sarkosan fogalmazok.

A majomszabású ember kinyitja a kapuját, hadd "sétáltassa meg magát" a fenevadja. Ő elégedetten hátradől a monitor előtt, elélvez a faluszerte elhelyezett kameráinak a képén, hogyan kerget meg a kutyája mindent és mindenkit, aki él és mozog. Mellesleg megtakarítja az elit kutyakaját, mert a blöki friss, meleg, véres hússal élelmezi is magát.

2012. okt. 26. 11:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Arra meg a jegyzőt és/vagy a gyepmestert kell ráhívni.
2012. okt. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Halottnak az anyja csókja! A jegyző talán feltámasztja?

A majomszabású ember meg vesz másik kutyát. És ez így megy addig, amíg a kutya a családon belül támad meg valakit. Akkor sem a majomszabású embert, hanem a kismajmot.

2012. okt. 26. 12:23
 9/10 anonim ***** válasza:
a veszélyeztetés kutyával szabálysértés figyelmeztetést majd pénzbüntetést von magával. majomszabású vajh mennyit áldoz a mindenkori kutyára?
2012. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépek a hasonlatok, de senki nem mondta, hogy fel kell támasztani bárkit, csak azt, hogy ha szabályt sért az ipse, márpedig szabályt sért, akkor nem a nyafogás a megoldás, hanem az, hogy megteszed a törvény adta legjobb lépéseket annak érdekében, hogy befejezze.
2012. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!