Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elterjedhet ilyen gyorsan a...

NKTL125 kérdése:

Elterjedhet ilyen gyorsan a bolha a lakásban?

Figyelt kérdés

Kedden délután jöttünk haza, vendégségben voltunk pár napig kertes házban.

Este észrevettem egy bolhát a kutyusunkban.Szerdán kora délután lepermeteztem neoposanos oldattal, remélem jól írtam.

Ezután ráraktam a Bolfo kullancs és bolha elleni nyakörvet.

A kutyusban nem látok már bolhát, se bolhakakit.

A kanapét, szőnyeget, a helyét lefújtam az In.... 2000 nevű szerrel majd ma kiporszívóztam mindent, és lefújtam újra, de még a sarkokat is, amit elértem, a többi szőnyeget is, és a neoposanos oldattal még fújkodtam a fekhelye környékére.

sterintetek ilyen gyorsan elterjedhet a lakásban a bolha, és elég jó így a kutyus kezelése?

Mit csináljak még?



2012. okt. 25. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csináltad :) A kutyusra tehetsz még spotont (cseppentős cucc: expot, stronghold stb.) Én a helyedben nem Bolfot vennék, hanem Kiltixet, az jobb.

Szerintem pedig a Neostomosan oldatra gondoltál, ami pont arra jó, amire használtad: élősködő-írtásra. Én simán fújnék neostomosant a szőnyegre is. Biztos, ami biztos.

2012. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem neostomosant akartál írni. Azzal viszont a kutyát nem permetezni kell, hanem teljesen átmosni.

A Bolfo pedig szerintem nagyon vacak :S

2012. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A szőnyeget befújtam először a fehérdobozos lötyivel tegnap,ma kiporszívóztam, de utána még a maradék ampullás cuccal is lefújtam.

Csak azért félek, mert a kanapé alatt nem tudtam, meg ilyenek, szóval nem tökéletes a dolog, de mindent megtettem.

A kisszőnyegeket is lefújtam, kiraktam az erkélyre szellőzni, de elméletileg azokon nem járt a drazsé, de találtam a hálóba is egy döglöttet, valószínűleg rólam esett le.

mindent felmostam hipós-ecetes vízzel.

a porszívónk sajna nem porzsákos, amit le tudtam szedni-potartály, szívóka, azokat elmostam, amit nem azt befújtam a 2000-es spayvel.

köszi a válaszokat

mit tehetnék még?

2012. okt. 25. 21:44
 4/6 A kérdező kommentje:

a nyakörvet az állatpatikában ajánlották, azt mondták hasonló, mint a kiltix.

remélem azért jó lesz:-D

volt még itthon egy biospotix csepp, tudom nem sokat ér, de azt is ráraktam.:-D

2012. okt. 25. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinte mindent megtettél, hogy ne szaporodjanak el a bolhák.Annyit még megtehetsz, hogy hetente egyszer átfújod ismét az előzőeket.A peték, ha valamelyik bolha lepetézett, 3 hét után kelnek ki.
2012. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mindent megtettél, amit lehetett! Az egész lakást, minden négyzetcentit nem lehet lekezelni irtószerrel :D

Még néhány hétig alaposan fertőtlenítsd-takarítsd a lakást, a kutyát folyamatosan kezeld spoton-nal és vmi jobb minőségű nyakörvvel, pl Scalibor, Kiltix, Forestro, Duoband

2012. okt. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!