Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A napokban hozom haza a...

A napokban hozom haza a kiskutyámat, mit ajánlotok azonnal kint altatás a helyén az előszobában, vagy eleinte mellettem a földön h tudjam nyugtatgatni?

Figyelt kérdés

Ja és a miérteket is légyszi!


Másik: real nature jó lesz tápnak? Mert nekem csak ez meg az Acana tetszik, a többi nagyon nem.



2012. okt. 26. 10:19
1 2
 11/20 Csivibaba ***** válasza:
A zárható vödör jó ötlet. :-)
2012. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kicsi kutyánál a zárható vödörben is a sok nyitogatástól kiszárad a táp.

Alváshoz meg annyit, inkább pár éjszaka sírás, mint ugyanez később, amikor már nem akarod, hogy veled aludjon éjjel.

2012. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Lenne még egy kérdésem: Szocializáció!


Felvihetem a barátnőmhöz a kutyát az összes oltás előtt? Az ő kutyája rendszeresen oltott meg minden. Vagy oltott kutyához is tilos vinni?

2012. okt. 26. 13:12
 14/20 A kérdező kommentje:
Ezt a táp dolgot nagyon túlaggódjátok szerintem :) Elég egyszerű... veszek két vödröt és az egyikbe csak kb egy hónapos adagot szedek ki. :D A macskáknak is így csináltam mindig. Jó dagadtak is, úh nem hiszem h baj lett volna a szárazzal...pedig ezek lazacevő elkényeztetett surmók! :)
2012. okt. 26. 13:15
 15/20 Csivibaba ***** válasza:

Kérdezted a véleményünket, mi pedig leírtuk... Én a saját tapasztalataimat osztottam meg veled. Ha ,,válogatós,, a kutya, akkor rakhatod Te akárhány dobozba... Mellesleg az nincs úgy lezárva, mint az eredeti csomag... Meg ugye ki van bontva.

De nem kötelező megfogadni a tanácsokat.

2012. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Táp: szerintem tökéletes táp mindkettő, amivel szeretnél etetni...tapasztalatom, hogy a kutyákat nem zavarja, ha hetekig-hónapokig visszazárt zsákban v. vödörben áll a táp.


Szerintem altathatod a szobádban, de ne engedd fel az ágyra. Napközben viszont töltsön minél több időt a későbbi helyén, ott játszatok vele, ott etessétek!

Aztán pár nap múlva, mikor megszokta már a helyet, rakjátok ki hosszú fárasztás után az előszobába és várhatóan aludni fog.

De lehet, hogy az a jobb megoldás, ha kezdettől ott alszik, ahol később kell...ezek annyira egyedfüggő dolgok, minden kutyánál kicsit másképp működnek

2012. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Hovarju ***** válasza:

Én az előszobában hagytam a kutyát éjszakára. A szobákból ki volt zárva, hogy ne tegyen kárt semmiben.

Mire haza hoztam már készen várta a kuckója, egy direkt neki kimosott régi pokróccal. (napokig öblítő illata volt a kutyusnak a pokróctól :-) )

Éjszakára még odaraktam neki egy régi pizsamámat, amit a haza hozatala előtti néhány napban az ágyamban tartottam, hogy átvegye a szagomat.

Nálunk ez remekül bevált. Nem sírt, csak akkor , ha bepisilt, vagy kakilt éjszaka és nem bírta a szagot.

Szerintem jó az a táp, amire át akarsz térni, de fokozatosan tedd. A legtöbb kutya hasmenést kap a hirtelen tápváltástól.


Én az acana mellé kaptam ingyen táptartó vödröt. Ebben remekül megmarad a táp illata és aromája. Nálunk, kb.3-4 hónapig elég egy 18kg-os csomag. Hogy ne kelljen sűrűn nyitogatni a vödröt, van egy kisebb műanyag dobozom, amibe kb. 1 heti adag fér bele.

2012. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első néhány éjszaka nyugodtan aludhatna melletted. Én a saját kutyáimon azt látom, hogy annyira rugalmasak és hozzászoknak a különböző élethelyzetekhez.


Ma már az sem egyértelműen elfogadott dolog, hogy ha kisbabája van valakinek, a kiságyban kell altatni távol a szülőktől. Semmilyen állat nem fekszik külön a kölykétől, csak az ember. Van egy leválási korszak, de arra meg kell érni. Egyetlen gyerek sem akar örökké az anyja ágyában aludni. De egy kis lény, aki belecsöppent az ismeretlen nagyvilágba, ösztönösen is tudja az ember, hogy mellette kéne lenni.


Én volt, hogy a kutyáimmal aludtam hónapokig, aztán meg kellett hogy szokják a külön alvást. Volt egy kis hiszti, rinyálás, minden, de hozzászoktak az új élethelyzethez. Még most 9 évesen is nagyon rugalmasak.


Pl. most műtötték az egyiket és amíg 2 hétig lábadozott, vele aludtam. Nem is tudtam volna másként tenni. Egész éjjel öleltem, ő meg szorosan a karomba bújt. Párom kiböjtölte a 2 hetet, aztán mivel kutyusom most már jól van, szépen visszarendeztem a kutyák fekhelyét a folyosóra és zokszó nélkül tudomásul vették, hogy visszatértünk a régi kerékvágásba.

2012. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam bejelentkezem. Megjött a kutyus, nagyon aranyos. Megpróbáltuk kizárni, de nagyon nem jött be, lefáradt, elaludt, gondoltuk akkor uzsgyi mi is alszunk, de mikor felébredt és meglátta, h nem vagyunk ott, kiborult a bili. Úh betettük a kosarát a szobába, h láthasson minket, de néha még így is áttelepszik a papucsomra. Kis lüke :) Mindenhova követ engem, bárhova megyek. Amúgy egy álomkutya. Már tud ülni, pacsit adni, és 50%-ban a pelenkára pisil. Nagyon szófogadó. Nem fél semmitől. Se porszívótól, se hajszárítótól. Nem rág semmit, csak a játékait, meg a gumi papucsomat, de ha rámorgok abbahagyja :)


Voltunk kozmetikusnál, mert folyton lepisilte a hasán a szőrt, meg a kaki is beleragadt, úh kapott egy kozmetikai nyírást és egy angyal volt akkor is :D Utána játszhatott a kozmi cicájával...hát azt látni kellett volna!!! Iszonyat édes. Autóban is jól utazik.


Igazából csak egyetlen apró probléma van vele, h folyton pisi szagú, mert szeret a pelenkán henteregni :/ Nem tudom, miért csinálja...

2012. okt. 31. 12:38
 20/20 anonim ***** válasza:

Jaj, meghalok...látnom kell őt!!! Kérünk szépen fényképet!!!

Az én kutyusom is ilyen kis papucsőrző. Már 9 éves, de pici korától őrzi a papucsomat. Ha elutazunk vidékre 1-2 napra, és apám van velük, tutira a papucsomat ott találom a fekhelyén, amikor hazaérkezem. Őrült szerelem és ez csak úgy tudott kialakulni, hogy korlátok közt, de részesei lettünk egymás életének a lakásban is. (Bár az én korlátaimon van aki megbotránkozna:)


Jaj de édes lehet a kiskutyád!!!

2012. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!