Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három hónapos hiperaktív...

Három hónapos hiperaktív pittbullom van és egyszerűen kezelhetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapos kan pitt bullom van és hiába próbálok minden tőlem telhetőt, egyszerűen kezelhetetlen, ugrál, harap, ha azt mondom ,,nem szabad,, az sem érdekli!Sokat néztem a kutya doki sorozatot is és volt benne egy módszer hogy ha felpörög a kutya akkor fogjuk meg és a vállánál fogva fektessük el és tartsuk lenn amig lenyugszik...na ez nála nem működik, amint elengedem,mert azt mutatja, hogy lehiggadt nekem ugrik!Mit tegyek?????
2012. okt. 26. 10:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

ha adsz még egy esélyt magatoknak, mindenképp keress fel egy jó kiképzőt. az el fogja mondani azt is, hogy miért nem szabad húzni hagyni egy kutyát. (elmondom: nem a húzástól fáradt el, hanem a domináns törekvéseit sikerült akaratodon kívül korlátoznod)

és olvass még utána a pitekkel való foglalkozásnak, sportoknak. az egy dolog, hogy keményebb kutyákkal volt már dolgod, de a pit nem is inkább a keménysége miatt nem ajánlott gyakorlatlan gazdának (mert az emberrel szemben ha domináns is, szinte soha nem agresszív), hanem a nagyon aktív temperamentuma és makacs természete miatt.

2012. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A 60 km nem sok egy jólnevelt kutyáért. Nem tudom mit vagy felháborodva, te írtad a 100km-t, nem én....
2012. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
akkor a 100at hozzávetőlegesen kellett volna írnom, mindegy ilyenen ne vitatkozom, nem ezért irtam ide. Az előzőeknek pedig köszönöm!
2012. okt. 26. 12:39
 14/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Három hónapos kutyád alig néhány hete van Nálad...sokkal több türelemre, kitartásra és NEVELÉSRE van szükségetek :)

Ha ugrál Rád, akkor fordulj el tőle, hagyd ott, akár távozz a szobából pár pillanatra, aztán térj vissza hozzá, nézd levegőnek, ha ugrál, ismét hagyd ott. Ha 4 lábbal áll-ül-fekszik a földön, teret engedve Neked, na akkor megsimogathatod, játszhatsz vele, de ha ismét ugrál, ismét hagyd figyelmen kívül. Ezt is SOKSZOR kell megcsinálni, mert csak így rögzülnek benne a tanultak.

Harapdálásnál erősen sikíts fel: jajj, au, stb. és állj meg mozdulatlanul. Ha leáll a kutyus, azonnal dicsérd meg és játszatok tovább. Ha továbbra is szórakozik, akkor ismét mehet az, hogy otthagyod.

Így megtanulja, hogy rágni-harapni-ugrálni nem célravezető, mert a gazdi itt hagy, de ha szépen játszok, akkor az de jó buli.

A bull típusú terrierek kölyökként tele vannak energiával, ők nem olvasták a könyvet, hogy a kölykök a nap nagy részét átalusszák :D Tanítsd, neveld, mozgasd (de ne futtasd-ugráltasd!!!), és meg fog jönni az eredmény...

2012. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Tyler913 ***** válasza:
100%
Nem akarok szexistának tűnni,de nagyon kevés nő képes egy ilyen kaliberű kutyát kezelni.Ha már három hónaposan is gondot okoz,hogy egyszerűen fizikailag visszatartsd a kutyát sétánál,akkor mi lesz később? Hiszen ennél csak erősebb lesz,és a mozgásigénye és munkabírása is növekedni fog.Egyébként én úgy gondolom,a mozgatás az egyik dolog,de lehetséges,hogy a falkasorrenddel s gondok vannak,vagy egyszerűen nem passzoltok össze.Van ilyen.
2012. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amstaffom van, ő is hiperaktív. Kicsinek nagyon rossz volt, rángatott, húzgált. Ma már naponta 3x sétálunk minimum 3x 1,5-2 órát. Otthon klikkerezés, tanítás. Ehhez a kutyához életmódot kellett váltanom, de nem bánom. Eddig lusta voltam, de mióta ő van nekem ez megszűnt :) Eleinte kellett segítség, de már egyedül is tudom kezelni. 158cm vagyok, 70kg voltam, ma már 56 vagyok, és még mindig vissza tudom fogni, és bármilyen helyzetből kizökkentem. Sztem ha határozott vagy, és nem engedsz a szabályokból menni fog! Még csak 3 hónapos, van még időtök :)
2012. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!