Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek vagy tapaszt...

Adam ba kérdése:

Mi a véleményetek vagy tapasztalaitok a klikkeres képzésröl? Nem elég parancsszavakat hozzáadni a mozdulatokhoz, vagy ez kutyafűggö, a felfogo képességétöl is füghet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 11:46
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Én úgy tudom, a klikker nem a parancsszavakkal, hanem a jutalmazással van összefüggésben. Ha jó,amit csinál, klikk. Azonnali visszajelzést ad a kutyának.
2012. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon bevált, a kutya örömmel, nagyon szívesen tanul és élvezi is. Egy önfejű, akaratos kutyám van, szóval nálunk sokat segített az együttműködési hajlandóságának a növelésében.
2012. okt. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy jutalmazási forma leginkább. Vedd meg(vagy tölsd le valahonnan) a klikk című könyvet ott minden le van írva pontosan. Az a lényege hogy a kutyát abban a pillanatban tudod jutalmazni amikor kell.
2012. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én sokáig mellőztem, viszont rájöttem ,hogy hasznos dolog, például ha távolba akarom pozitivan megerősiteni, mondjuk egy helyes apportfelvételnél.
2012. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen félreértetted a klikkerezés lényegét, legalábbis úgy látszik a kérdésedből. A klikker nem egy távirányító, ugyanúgy parancsszavakra dolgozik a kutya, de a klikkerképzés magasszintjén ez úgy néz ki, hogy a kutya semmilyen instrukciót nem kap, magától kell felajánlania különböző viselkedéseket, melyek közül némelyekre kap egy klikkeres megerősítést. Ezeket eleinte tudattalanul elkezdi egyre gyakrabban csinálni, majd tudatosul. Miután már tudatosul a kutyában az adott viselkedés, akkor adunk hozzá vezényszót.

Abban különbözik a hagyományos technikáktól, hogy sokkal jobban rögzül az, amire a kutya maga jött rá és nagyon fejleszti a kreativitását, a problémamegoldó képességét és a konfluktus kezelését is.

Én imádom, nagyon jó látni, ahogy a kutya gondolkodik, sokkal jobban meg lehet belőle ismerni a természetét, gondolkodásmódját, és sokkal szívesebben működik együtt a gazdával.

Itt egy videó, amiből elég jól látszik:

http://www.youtube.com/watch?v=y10MTi2cL04

Nagyon bonyolult és összetett feladatokat lehet ezzel a technikával megtanítani a kutyának játékosan és könnyedén.

Mi pl. most ajtót csukni tanulunk :)

2012. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 palosm ***** válasza:
Miért kell a klikkert magammal hordani? Ha a számmal klikkezek az nem jó? Vagy a klikkezés helyett mondhatom hogy jóóóólvan! Szerintem ugyanaz. Szerintetek?
2012. okt. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen ugyan az. Csak az a különbség hogy nem fogod elmondani annyiszor hogy jólvan mint ahányszor én klikelek egy héten :D De persze lehet akár tapsra is kondicionálni. A klikker azért jó mert eltér a környezeti zajoktól. Viszonylag nehéz összekeverni bármivel. Egyébként meg mindig nem kell magadnál tartani bár nem árt. Tanításra való eszköz. Nekem a 3hónapos ambulom már 90% leül a patkánál magától. Klikkerel ráerősítettünk rendesen. Ugyan ez a másikkal majd 1hónap volt.
2012. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért kéne magaddal hordani? Ha épp nem akarsz feladatot tanítani, akkor nem kell klikker, az ismert feladatot már elvárhatod a kutyától. Ha meg hirtelen valami mégis, arra nekem is van klikk helyettesítő szóm. De messze nem tudsz szót olyan pontosan időzíteni, meg annyira ugyanolyan hangon mondani, mintha klikkereznél.
2012. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A klikkeres képzés egy remek dolog, csak nekem a hajam kihullik tőle, türelmetlen vagyok, úgyhogy csak pontosításra használom :) De amúgy bármilyen kutyánál használható, sőt, láttam olyan aranyhalat videón, amit ezzel a technikával tanítottak meg vízbe dobott karikát felhozni meg ilyenek, bár ott nem hang-, hanem fényjelzés volt a "klikk".

Viszont tényleg eléggé félreérted, olvass utána a neten, mindjárt világosabb lesz a működése :)

2012. okt. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!