Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kutyust...

Lakásban tartott kutyust megszárítjátok esős séta után?

Figyelt kérdés
Most értünk fel, csurom vizesen. Hosszú szőrű a kutyus. Elég ha megtörlöm? Már van fűtés nálunk, kellemes idő van. Ti hogy szoktátok?

2012. okt. 27. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Az én kutyámat jól bebugyolálom a törölközőjébe és alaposan megszárítom,amíg valamennyire megszárad aztán kész. Szerintem hajszárítóval(ha erre gondoltál)azzal inkább ne.
2012. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

előző voltam

[link]


10. Tilos a kutyát hajszárítóval kezelni. A felpuhult érzékeny bőr látja kárát, ugyanis

bőrbajok keletkezhetnek a hajszárító alkalmazása miatt.

2012. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én probálkoztam hajszáritozni messzirl a hátát (rövidszőrű) fél tőle.. ugyhogy csak rádobok egy nagy törülközött (picit nagyobb a kutyus mint egy tacsi) és jol megdörlzsölöm , aztán leteszem neki a földre, és ö még hempereg benne kicsit...
2012. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
hát mivel tiszta latyak alapból megmosom a lábát vizzel,és megszárítom hajszárítóval,de csak délután,este erős fűtés van a lakásba,fél óra labdázás/játék után (mivel vizesen bekattan mint minden kutya) meg is szárad, ő is hosszú szőrű,de persze törülközővel átdörzsölöm ilyenkor is.
2012. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak töröljük pokróccal a bandát, nem visszük túlzásba. Nedves maradhat, majd megszárad. A kutyák többségének egy sima eső el se jut a bőréig, csak a szőre lesz vizes, attól meg semmi baja nem lesz.
2012. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Jól megtöröltem, mostmár alszik a pokrócán:) A hasánál olyan jó meleg a szőre:)

2012. okt. 27. 20:36
 7/12 anonim ***** válasza:

általában jól megtöröljük őket törölközővel az elég és mivel meleg van itt bent hamar megszáradnak..de ha észre vesszük,hogy elkezd vmelyik remegni akkor hajszárítóval rá szárítunk :)


2 bichonunk van :)

2012. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt bevinném a lakásba jó alaposan megtörölgetem a mancsait. De már mikor a lépibe érünk megrázza magát, úgy már majdnem jó is. Bent még kap egy akkora törölközőt,mint afrika, abba úgy bebugyolálom, hogy kb 10 percig le sem veszi magáról, utána már hipp-hopp megszárad.
2012. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ajtóban törölközés van csak, tacsi keverék.
2012. okt. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem szoktam megtörölni. Rövidszőrű kutya, amstaff, ha megrázza magát vagy kétszer már csak enyhén marad nedves. A lába meg míg felérünk az emeletre addig már megszárad. Utána úgyis oda fekszik a konvektort elé. Ott alszik, szóval minimális ideig marad csak vizes a szőre. az én kutyám nem kattan be a víztől, inkább kerüli. Ha pocsolyába kell lépnie azt sem szereti, ha fürdetjük is évente kétszer akkor is úgy kell lefogni
2012. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!