Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar esőben sétálni, hogy...

Nem akar esőben sétálni, hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés
Épp, hogy kimegyünk a kapun ő máris fordulna vissza, persze nem az van amit ő akar,amíg nincs pisi stb. addig nem megyünk fel, de egyfolytában rázza magát és siet haza. Holnap megyünk először kutyasuliba, de ha esni fog mit csináljak, hogy ne bolonduljon meg tőle, kutyaruhára egyenlőre nincs pénzem, de lassan veszek egyet. Kölyök korában is utálta akkor se akart sétálni, akkor megpróbáltuk jutalomfalattal nem egyszer, de semmi.
2012. okt. 27. 21:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

itt gondolom már amikor elindultok, eleve stresszelsz, hogy esik az eső, na kezdődik a hiszti. Maradj nyugodt, beszélj hozzá vidáman, és lendületből induljatok:)



oh én sose stresszel s mindig vidáman indulok :D


"aha most még örülsz de majd ha megláttod hogy esik az eső nem lesz ilyen jó kedved....:D" (és még ki is nevetem néha)


amikor a lépcsőházban megyünk le, már kezd kicsit gyanus lenni neki a dolog, mikor az ajtóhoz érünk már nagyon, kniyitom az ajtót, kirohan (tipikus panelház a hátsóajtó betonos fedett rész) látja hogy csepeg a víz "juuuuuujj" és beiszkol az ajtó és közém mikor zárom be :D



télen mikor hó volt csináltam olyat eü sétán hogy hát mondom elengedem én fönt megállok a lépcsőn ahol még nincs hó azt majd vissza jön ha végzett... aha mi let a vége: én lent állok a hóban és mondom neki hogy legalább egy pisire jöjjön le, ő meg a lépcső tetején még a sáraz részen behodoló pozicióban kúszik mint fürdetés előtt :D (és hiába van rajta pulcsi)


de érdekes módon ilyenkor se pisil be, ha nagyon kell már neki szól, és akkor futás le és végzi a dolgát...

2012. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A pincsim ilyen kényes. A nagyobbik ambulom már megszokta hogy ha esik eső hó vagy fúj a szél akkor is megyünk.. Visszatérve a pincsire régen ha esett akkor nem tudtunk vele menni sétálni mert ő úgy gondolta hogy nem jön.. Olyankor mindig otthon hagytam. Ha nem nem. Viszont mikor jó idő volt rászokott ő is a napi sétákra és már igényli.. 1éve ki kerülte a legkisseb pocsolyát is. Tegnap úgyhoztam haza sétából hogy anyu majdnem szívrohamot kapott.. A kis víziszonyos pincsim a legmagasabb vizes fűbe szagkászott :D. Most szerintem nehéz Rávenni bár rékényszeríteni rá lehet. Miért? mert kutya... Természetes közegében nem igazán kéne ilyen csinálnia. Csak azért hisztizik mert megteheti.. Fogod a pórázt megkötöd és elmentek a parkba ugyan úgy mint eddig. Ne foglalkozz az esővel. Idővel ha szerencséd van hozzá szokik. Ha nagyon vészes vegyél rá esőkabátot. NE RUHÁT az csak átázik és megfázik tőle.. Én is akarok venni az ambuljaimra.. csakhát rájuk 10-12ezer egy eső kabát úgyhogy majd csak akkor kapnak ha elérik a végleges méretüket.
2012. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!