Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok erre a kérdésre...

Mit szóltok erre a kérdésre adott válaszra? Igaza van?

Figyelt kérdés

Kérdés:

Volt egy motoros ismerősöm,akit egyszer egy kutya morogva és ugatva üldözőbe vett.Robogóval ment,a kutya feldöntötte.

Jött egy rendőrautó arra és amikor a rendőrök észrevették,hogy a kutya feldöntötte az ismerősömet,kilőtték a kutyát!

Ennyiért megtehették ezt? Vagy a kutya gazdája jogosan van felháborodva? Mert az ismerősöm mesélte,hogy a kutya gazdája fel akarja jelenteni a rendőrt!


Válasz:

"Igen, nyilván a gazdi hibája is. Viszont azt írod, feldöntötte. Ha a kutyám feldöntene valakit és egy rendőr KILŐNÉ, biztosan nem perelnék. Viszont ott helyben halálra vertem volna a rendőrt."


2012. szept. 15. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit keres az utcán póráz és szájkosár, sőt gazda nélkül egy kutya?! Persze a magyar falvak és tanyák 90%-ában ez így van. De akkor ne legyen felháborodva az ilyen felelőtlen gazda. Alighanem a rendőrökre is rátámadt az a kutya, nem véletlenül lőtték ki.
2012. szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kérdésre válaszolva, nincs igaza. Az első válaszolónak van igaza mármint az általad feltett kérdésre.
2012. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 bamboochatheone ***** válasza:
Simán lője ki!
2012. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Minden szemrebbenés nélkül kilőheti. Balesetet okozott/okozhat a szabadon kószáló kutya. Hányszor rántott le engem is bicikliről hirtelen előugró kutya, pedig városban lakom, csak rengeteg a felelőtlen ebtartó.
2012. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Én eleve nem értem azt, hogyha történik egy ilyen jellegű dolog, esetleg mi lenne, ha az a balf*sz rendőr megvárná, míg feláll az illető, és eldönti, hogy hogy reagálja le a dolgot?! Az is lehet, hogy mondjuk a történet szereplői közül egyik sem bunkó paraszt, és meg tudják beszélni a dolgot rendőr kizárásával. A világ legjobban megnevelt kutyájával is előfordulhat ilyen. Lehet ezért elnézést kérni, lerendezni egymás között pénzben, megbeszélni, aztán legközelebb jobban figyelni.

Akkor milyen jogon csinál ilyet egy rendőr?

2012. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdemes lenne elolvasnod a most már érvényes állatvédelmi törvényben a kutyatartás szabályait. Kutya NEM tartózkodhat szabadon közterületen, NINCS póráz nélküli sétáltatás. És mi van akkor, ha gyereket lök be az árokba, vagy a robogós berepül egy autó alá és halálra gázolják?! Ez is benne volt a pakliban, nem?
2012. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Majd akkor beszélhetünk arról, hogy elgázolja, meg berepül, meg gyerekek, HA MEGTÖRTÉNIK. De ebben a sztoriban NEM történt ilyen. Úgyhogy nem tudom, miről beszélsz.

Ez a törvény hülyeség. Miért kell ugyanúgy kezelni pl egy rottweilert és egy pincsit? A rottweilert nem viszem póráz nélkül, de mondjuk ha az a pincsi 10 éve sétál mellettem fél méterrel póráz nélkül, akkor majd most fogom pórázhoz szokatni. Aha.

2012. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ez a sztori több sebből vérzik!

1.Nem írod, hogy a kutya hogyan lökte fel a robogóst. Támadás közben, vagy csak véletlenül szaladt a motoros elé.

2.Azt sem írod, hogy miután a motoros elesett, a kutya életveszélyt jelentett-e a környéken lévőkre nézve, vagy akár a motorosra, rendőrre. Támadott-e, ami okot adhat a kilövésre.

3.Nyílt utcán pláne nem lövöldözhet a rendőr, mert ezzel esetleges sérülést okozhat az utcán közlekedőknek.

4.Minden tölténnyel el kell számolnia egy rendőrnek, nem szívesen teszi ki magát herce-hurcának egy rendőr, pláne egy kutya miatt. Komoly vizsgálat követi a fegyverhasználatot.

2012. szept. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

csak annyit szólnék bele, hogy minden kutyának jár a póráz nélküli séta (a rottweilernek is! miért is nem, ha a pincsinek lehet??), de erre hely nincs. normális kutyafuttatók alig-alig akadnak, máshova nem vihetem, akkor mivan?? persze csak az engedje el, aki kézben tudja tartani.

amúgy szerintem nincs igaza a rendőrnek. ezért kilőni... el is lehet ijeszteni, elfogni, megbeszélni...!

ha halálra verni nem is tudtam volna a rendőrt, de találtam volna másokat, akik megteszik helyettem. idegen nem nyúlhat a kutyámhoz, egy ujjal se (a simogatás más dolog).

2012. szept. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Rendőr "csak úgy" soha nem lő az utcán. Ez a sztori kamu.
2012. szept. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!