Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labda gondok. Tehetünk valamit?

Labda gondok. Tehetünk valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy felnőtt keverék kutyusom. Nagy megszállottja a labdának. Az udvaron nem lehet labdázni, mert jön nézi a labdát, ugrál ha pedig leesik ráveti magát. Egyszer kiesett a labda a kapun és elkezdett a kerítésnél ugrálni, szerintem ha kint hagyom a labdát akkor ki is megy valahogy érte. Most rájátszik hogy van kiskutyája, mert ha játszunk és a kicsi elkezd sírni akkor "mama akcióban, mert a picinek kell a labda".

Ha leteszem elé a labdát, akkor rögtön meg rá nem tudom megfékezni, és elszalad vele és széljel szedi. Ha utol érem lehasal (alatta a labdával) és nem hajlandó ideadni.

Ha már megfogom akkor sem adja, belekapaszkodik és nem engedi el, fel is tudom úgy emelni, hogy rajta "lóg" a labdán. Szokta kocogtatni a fogait is, apukám szerint azért mert ideges. Le lehet valahogy szoktatni erről?

A szomszéd is pipa ránk mert ha átrepül a labda "repül" a kutya is utána.


2012. okt. 29. 07:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, már sinen vagyunk a dologgal.

Èn úgy csináltam, hogy feltartottam a labdát, ha csak mereven azt bámulta eldugtam a hátam mögé. Mikor rámnézett visszaemeltem a labdát. Mikor leült, elkezdett lihegni és csak rám nézett eldobtam neki a labdát, ezzel jutalmaztam. Mikor ez már nagyon jól ment leraktam magam elé a labdát és amikor elkezdett közeledni hirtelen eléléptem és hátrálásra kényszerítettem. Ha szépen leült és várt akkor odaadtam neki és kiadtam a "Vigyed!" parancsot.

Az ereszddel és a visszahozàssal van még egy kis problémánk, de dolgozunk rajta. Már legalább elkezdte felém hozni a labdát, csak mindig elkanyarodik előttem és nem hajlandó ideadni. A jutalom falatos dolgot próbáltam, de nem nagyon használ. Nagyon szereti a hasàt, de inkább éhen hal csak had játszon.

Mindig is ilyen kutyára vágytam, egy igazi kincs.:)

2013. jún. 23. 22:44
 12/13 Szaszekk ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott! Nálam a kicsi mindig visszahozza, és ezer évig is játszana. a nagy azonban a harmadik visszahozatal után arrébb menne, ha nem szólok neki. (Könnyebben lefárad, mert idősebb. Aztán a végémn hagyom egy kicsit, had rágja. De akkor már úgy kell felvonszolni a lépcsőn is. :)
2013. jún. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Biztos nagyon aranyosak!:)
2013. jún. 26. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!