Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hasi ultrahang "megmondja"...

A hasi ultrahang "megmondja" biztosra, hogy van-e méhe a kutyának?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát mióta nekem a félig elhaltra gyulladt vakbelemet sem találták a kórházban UH-val, nem bíznám rá az életemet arra a műszerre... :) De amúgy jó eséllyel megmondják, igen, hiszen pont arra találták ki, hogy a belső szerveket vizsgálgassák vele.
2012. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
azt attól függ,mekkora a kutya. Én még a yorkimat vittem anno, mert amikor hozzámkerült, volt egy vágás a hasán. megakartam tudni, hogy császáros volt-e vagy ivartalanitott, mert az előző "gazdája" nem tudott infoval szolgálni. Azt mondta az állatorvos, hogy nyugalmi állapotban ezeknek a kistestű kutyáknál annyira kicsik a méhszarvak, hogy teljes biztonsággal nem lehet kijelenteni. Sőt ivartalanitás utáni pár hónapban még mutathat az UH is valótlan eredményt. Ha nagytestű a kutya, akkor teljesen megbizható a vizsgálat.
2012. okt. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha jó az ultrahangos doki, akkor elvileg igen.

de ahogy írták előttem is, az uh elég képlékeny eredményt ad, a ct vagy az mr a biztos(abb).

2012. okt. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2.


Igen, én is ezért viszem UH-ra, csak nekem nem az előző gazdi tett keresztbe. 46 kilós a kutya.

2012. okt. 30. 11:19
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor az biztosan látható lesz.
2012. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Leírom a mi történetünket. Nekem egy kistestű, 5 éves kutyám van, 2 évesen ivartalanították.

Hülyén csináltam, mert nem olvastam utána a műtétnek, hogy a méhet és a petefészket is ki kell venni. Találtam egy rendelőt, ahol épp akciós volt a műtét, megcsináltattam. Viszont a kutyusom majdnem belehalt, ugyanis ahogy elaltatták, összeomlott a keringése, minden életfunkciója leesett. 15 perc után sikerült "visszahozni" és befejezték a műtétet. Akkor azt mondta a doki, hogy alkalomadtán nézessem meg a szívét, mert lehet, hogy azzal van baj, és amiatt nem bírta az altatást.

Kb. 2 évvel később vittem el a lehel úti állatkórházba ultrahangra, a saját dokink javaslatára nem csak szív, hanem hasi uh-t is csináltattam, azt mondta sok mindent meg lehet tudni, ha megnézik a hasát is. (gyomor, máj, lép, stb.) A szíve tökéletes, de amikor a hasát nézte, és sorolta, hogy most épp mit látunk, mondja, hogy a méhe...Mondtam, hogy azt biztosan nem, mert ivartalanított. Elég sokáig nézte, de nem derült ki, hogy a méhe bent van e, vagy az csak egy csonk.

Ezután írtam a rendelőnek, ahol anno műtötték, de ott sem tudták megmondani, mert a doktornő már nem dolgozik ott, a zárójelentés pedig ezt nem tartalmazza.

Szóval kistestűeknél nem állapítható meg pontosan, nagytestűeknél inkább.

2012. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!