Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért zavar a többi állat...

Miért zavar a többi állat mióta sajátom van?

Figyelt kérdés
Nemrég valakitől hallottam, hogy mióta saját állata va, azóta megszerette a többit is, elfogadóbb lett. Hát velem pont fordítva van. Persze szeretem az állatokat, ha választani kéne bármi más és az állatok között, egyértelmű lenne mit akarnék. De ha ott van a saját állatom (kutya + macska / akár gondolatban is) akkor rögtön megváltozik az egész. Ideig-óráig aranyos a másik is de hamarosan azt kezdem el figyelni, hogy nehogy miatta az én állatom bármilyen hátrányt is szenvedjen, amit nevetségesnek tartok de mégis ez van. Pl ha látok egy kóbor állatot, akkor sajnálom de rögtön az jut eszembe hogy haza nem vinném, hogy az enyém elkapjon tőle valamit meg ilyenek... Meg úgy általában egyszerűen elkezdenek irritálni. Amíg nem választottam ki a kutyámat, addig az egész almot imádtam, de attól a pillanattól fogva, hogy tudtam melyik az enyém, mindegyik idegesítő lett és elkezdtem utálni őket, pedig tudom hogy ők nem tehetnek semmiről. Persze nem bántanék soha senkit, inkább csak nem foglalkozok velük, de olyan rossz mert régen minden állatot jobban szerettem. Mit gondoltok, normális ez?
2012. okt. 30. 14:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De nekem semmilyen bűntudatom nincs az állataim felé. Ahhoz képest, hogy mennyire szeretem őket, egyáltalán nem töltök velük sok időt és simán elvagyok nélkülük is. Ha bűntudatom lenne akkor nem a többi állattal lenne bajom hanem mindennel amkit csinálok, amikor nem a kutyákkal vagyok. Azt pedig elképzethetetlennek tartom, hogy pl féltékeny legyen a kutyám másokra. Azt neki tilos. Nekem egyszerűen nem érdekel a legtöbb állat az enyéimen kívül és nincs hozzájuk türelmem. Természetes tisztában vagyok róla, hogy az állatok ártatlanok, de mindegyiknek van jelleme és az nem passzolhat mindig az enyémhez.
2012. okt. 30. 18:54
 12/15 anonim ***** válasza:
ha nem töltesz velük sok időt, akkor minek vannak? nekem azért vannak a kutyáim, mert jól érzem magam velük. kikapcsolódás a hétköznapokban, sokszor ők visznek előre, sokkal nagyobb a felelősségtudatom. Én nem tudnám elképzelni ,hogy csak ugy legyenek. Részei az életemnek. Igy viszont nem értelek.
2012. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de honnan tudod mennyit vagyok velük? Azért mondtam, hogy nem vagyok sokat velük, mert valaki azt mondta, hogy biztos nincs életem rajtuk kívül, hát ahhoz képest értettem. Miért kell mindent kiforgatni?
2012. okt. 30. 20:04
 14/15 A kérdező kommentje:
Meg úgy imádom amikor csak részeket lát valaki a válaszból. Azt a részt olvastad ahol azt említettem, hogy pl nyaralni meg kutyaiskolába viszem őket?
2012. okt. 30. 20:05
 15/15 anonim ***** válasza:

"Ahhoz képest, hogy mennyire szeretem őket, egyáltalán nem töltök velük sok időt és simán elvagyok nélkülük is. "



Szerintem inkább te nem irod le egyértelműen, vagy nem tudod magad kifejezni megfelelően. Kutyaiskola. Kinek mit jelent. van akinek heti 2 órát, van akinek napi 2 órát. nem mindegy.

2012. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!