Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok az...

Milyen kutyát javasoltok az alábbi szempontok szerint?

Figyelt kérdés

-Ne legyen egyedül a mamám.(el tudja babusgatni)

-jelezze ha valami baj van.

-legyen olyan aki megtanul olyanokat hogy:ül fekszik....



2012. okt. 21. 22:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis menhelyi keverék kutya tökéletes lenne számotokra. Semmi esetre se egy kölyköt vennék, azzal sok a vesződség egy idősnek, inkább egy 2 vagy 3 év körüli felnőtt kutyát választanék. Még azt is meg lehet tanítani nem egy dologra. Ha úgy tetszik, akkor kis termetűt választasz
2012. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
köszi de egy fajtát mondj léci nem vagyok otthon nagyon a kutyákban (az egyik ismerősünknek van egy youki-juk és az is ugat ha megszólal a csengő valami olyan kellene ami ezt hamar megtanulja)
2012. okt. 21. 22:15
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is menhelyi párti vagyok. Nagyon hálásak a menhelyi állatok és hűségesek. Nemszólva arról,hogy nem kell kiadni egy vagyont. A kis ölebek elég érzékenyek.
2012. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

anyum testvérééknek olyan kutyájuk van:

-mondják: hozd a pórázt megyünk sétálni, megy a kutya kijön a pórázzal

-gyere lidi elmegyunk kocsival megy ugatni meg minden és ha ezt kimondjuk addig nem száll le rólunk míg el nem visszük kocsikázni.

-és még sorolhatnám

2012. okt. 21. 22:33
 5/34 anonim válasza:
0%

szia!

ha fajtisztát szeretnél, akkor szerintem a golden retriever vagy a labrador. miindkettő szelíd fajta, időseknek is ajánlott, nagyon okosak. talán inkább a golden, mert a labrador kicsit szeleburdibb, a golden nyugodtabb.

2012. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

köszi tudsz olyat is mondani amit lakásban is lehet tartani

(golden.. nagyon nagyra nő nem lehet bent tartani) a labrador azt mar mondtam mamának de még nem döntött ezért is gondoltam kiírom kérdésbe

2012. okt. 21. 22:36
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya tanul meg dolgokat, amelyiket megtanítják rá. Jelezni minden kutya jelez, vay legalábbis 99,9%, nagyon pechesnek kell lenni ahhoz, hogy "néma" kutyát fogj ki.

A ne legyen egyedül a mama problémára meg maga a kutya léte önmagában megoldás, fajtától függetlenül.

Inkább azt mondd meg, mennyit tudná sétáltatni a mama azt a kutyát, mennyire tudná megnevelni, ellátni, állatorvosi költségeit állni, és fel vagytok-e készülve rá, hogy 10-15 évig el kell látni azt a kutyát, bármi történjék is a mamával?

Mindenesetre kölyökkutya biztosan felejtős, nem időseknek való az a macera. Szerezz menhelyről egy felnőttet, lehetőleg 3 év felettit, vigyétek ki a mamát is fognak tudni segíteni abban, hogy melyik kutya való neki. A fajtát meg fejeltsd el, idős ember mellé (amúgy is, de ilyenkor főleg) egyedet kell választani, nem fajtát.

2012. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
A labi meg a golden amúgy pont baromira lakásba való, csak én mondjuk pont nem javasolnám őket idős embernek.
2012. okt. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%

Azért az is számít mekkora a lakás, mert pl. egy labradort vagy goldent mégse lehet garzonban tartani, az kínzás lenne számára, plusz ha lakásban tartják eléggé gyakran kell sétáltatni, ami nem feltétlenül jó egy idős embernek. A golden az amúgy is eléggé temperamentumos fajta.


Én személy szerint nem ragaszkodnék fajkutyához. Egy keverékkutyát is jól el lehet babusgatni, jelzi ha baj van és ha időben kezdik a tanítását, bármit meg lehet tanítani neki. Viszont ha ragaszkodsz a fajtiszta ebhez én esetleg a beagle-t tudnám ajánlani.

2012. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat a beagle amúgy szerintem nagyon okos aranyos szerintem az lesz a nyerő
2012. okt. 21. 22:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!