Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan begyulladt fül?

Állandóan begyulladt fül?

Figyelt kérdés
6 éves Bichon kutyusomnak állandóan begyullad a füle. Már többször voltunk vele orvosnál és mindig ki van kezelve cseppekkel, kipucolással de egy-két hónap után ismét rázza a fejét. Mi okozhatja? Volt valakinek hasonló problémája?
2012. okt. 30. 20:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
44%

Köszi a lepontozást, igazán értelmesek vagytok !!! Az én kutyám nem egy két hónapig volt begyulladt füllel, vittem már 230 km-re is speckó orvoshoz vele és mind antibiotikum, ilyen olyan csepp és ideig jó volt , de soha nem húzódott vissza a feldagadt rész ! Én hallottam már olyanról, akinek műteni kellett a kutya fülét, mert elzáródott teljesen a hallójárata !

Nekem ez vált be és ezért írtam, allergia okozta , és allergia elleni gyógyszer vény nélkül kapható, kárt nem okoz vele senki, ha kipróbálja ! Én mindent körbe jártam és lám meggyógyult !

Még egyszer köszi !

2012. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kárt nem okoz vele, ha kipróbálja? Ezt honnan tudod? Amíg egy doki nem mond igent rá, nem szabad csak úgy gyógyszereket adagolni.


DE utánanéztem az általad írt gyógyszernek: EMBERNÉL nem lehet vele vezetni és gépet kezelni, nem lehet terhesség vagy szoptatás alatt adni, okozhat májbetegséget, vesebetegséget, viselési nehézséget, szájszárazságot, szédülést, álmosságot, zavartságot ,vérnyomásproblémát, gyomor- és bélpanaszokat...Akkor szerinted mire képes egy kis Bichonnál? Nem hiszem h ez olyan gyógyszer, amit csak úgy hasraütésre kéne adagolni és szedni.

2012. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
44%

Igen, minden egyes gyógyszernek van mellékhatása, egy algopyrinnek is ! Az allergia elleni tabletták pedig álmosítanak, ezért írják, kell este bevenni ! A többi mellékhatás nem mondom, hogy nem léphet fel bárkinél, de tudva levő a legtöbb mellékhatást ráírják a tájékoztatóra, hogy ha ilyen előfordul, akkor gyógyszer miatt lehet, vagy épp azért is ráírják ...

Most az állandó antibiotikum az jobb ? annak nincs hosszú távon következménye, dehogy nincs ! az én kutyám is antibiotikumozva volt és mégsem gyógyult meg !

Én összesen egy hétig adtam neki, vagy három szemet szedett be, mert egy nap csak fél szemet adtam neki és azóta akkor adom, ha fürösztöm, mert nála rájöttem akkor jön ki, ha nedvesség éri a bőre nagyobb felületét .Lángolt a füle szegénynek , minden orvos azt mondta, hogy nem a nedvességtől van ... Én örülök, hogy nem szenved a kutyám, mert embernél is a fülfá

jásnál rosszabb nincs ! egy tipp volt, hogy hátha.. mert akinél nem válik be az antibiotikum, akár orálisan, akár fülcsepp gyanánt, akkor szerintem felesleges tömni a kutyába. Nekem két nap alatt, az az egy szemtől javult , nem hiszem, hogy egy szemtől bármi kárt tehetnék benne, és nem is tettem !

2012. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam aloe verától kezdve , svédcseppen át mindent, de semmi sem használt, nem hagytam a kutyám szenvedni, egyébként van bőrallergia gyógyszernek homeopátiás változata is, ha megtalálom felteszem, az aztán végképp semmi kárt nem okoz .



[link]


megkeresem, mert van kifejezetten olyan homeopátiás szer, ami fülgyulladásra jó , ki kell próbálni , én nem azt mondom, hogy nyomni kell a kutyába, ha valami használ,észre fogod venni, de ha bemész egy boltba, ahol ilyen homeopátiás cuccokat árulnak megmondják, hogy mi a legmegfelelőbb fülre , vagy bőrallergiára .


Itt tényleg azt kell megfigyelni, vagy jó lenne tudni, hogy mi válthatja ki? Mert nekem sem csak a fülén jelentkezett egy idő után, hanem forró volt és piros a bőre , amire eleinte nem is figyeltem fel , majd belül a combja és mellső lába alatt szinte lángolt , ekkora próbáltam ki a bőrallergia szert és bejött !


Nem okoskodni, segíteni próbálok, ezért nem értem a támadást ?!

2012. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Erre még nem is gondoltam de akkor legközelebb megfigyelem, hogy máshol is látok-e rajta problémát amikor baj van a fülével. Minden tippet és hozzászólást köszönök mert nem örülök neki, hogy állandóan az antibiotikumos injekciót kapja szegénykém az sem jó neki ennyiszer. Így legalább tudom kezdeményezni az orvosnak, hogy nem lehet-e ez vagy az a gond ha már magától nem mondott semmi értelmeset. Természetesen a zöld kezek mentek mindenkinek. És utolsó én Neked is köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és leírtad a saját tapasztalatodat, hogy segíthess vele és a linket is köszi. :-) Mindenkinek szép napot, a kutyusoknak jobbulást
2012. nov. 4. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!