Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak két Westie kutyusomn...

Mit adjak két Westie kutyusomnak enni ha már a tápot se eszik meg?

Figyelt kérdés

Vettem már méregdrága és nagyon olcsó tápot is, egyiket se eszik meg. A konzervet megeszik, de kicsit drága mulatság lenne csak azzal etetni őket. Mit ajánlanátok? Hagyjam ott nekik, ha éhesek lesznek majd megeszik? Vagy próbáljak főzni nekik? Ilyet hogy sajt, parizer, kenyér, csont, ezeket szeretik, de nem etethetem csak ezzel őket.

Már próbáltam hogy húslevest öntöttem a tápra, hátha úgy jobb, de semmi. Segítsetek.


2009. aug. 11. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
szia! az én yorkiem is válógatós. A tápból is csak a Hill's-et eszi meg. Én főtt csirkemellett szoktam neki adni natúron, vagy néha rizzsel répával.
2009. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmit. De ez most komoly. Próbáld meg őket kézből etetni táppal. Ha éhesek lesznek elfogják fogadni. Utána ha már a kezedből rendesen eszik,akkor adj nekik tálba. Megfogják enni,hidd el. Nekem is volt ilyen válogatós kutyán.

Vagy próbálj ki még többféle tápot. Vagy maradj a konzervnél,de a jó minőségünél.

2009. aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Először is : A Westiek táplálása nagyo komoly!!!Ha itthon vetted a kutyád főleg!!!80-90%-uk szenved bör és szőr allergiában, tápintoleranciában... Kenyeret és parizert azonnal felejtsd el...Konzerveknek semmilyen tápértéke nincsen...Nézd meg eccer konzervből mennyit kéne adnod a kutyusodnak, mit írnak a dobozra...kb kétszer de esetenként háromszor is több lehet mint a száraztápoké... Hillset a Westiknek nem szabad adni, olyan anyag van benne amitől előjöhet az allergiája. Kezd el őket szerintem halas táppal etetni:pl: Orijen 6Fish, Acana Pacifica, ProPlan Sensitiv Salmon and Rice...Ezek amelettt hogy jó tápok nagyon jó lesz a szőrnek és a bőrnek...A kézzel etetés tényleg jó ötlet, a lényeg hogy ne adj nekik hetekig mást, most ugyanis hozzzá vannak szokva hogy nem eszik meg a szárazat, mert úgyis kapnak helyette finom párizsit, sajtot meg agyon aromatizált konzervet... A kutya nem hülye áááám, sőőőőt.... Amit adj még nekik szerintem, az hetente egy alkalommal rizs=(eesetleg barna rizs) szardíniával, olajos halfélével keverve....
2009. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia

nekem is westiem van.

eleinte konzerv+pro plan sensitive táppal etettem.

Miután elmentem egy kiállításra és beszélgettem egy westi tenyésztővel aztmondta h már felejtsem el a konzervet...azt mondta h ha napokig nem fog enni nem baj,NEM FOG ÉHENHALNI!

És sikerült...

Nekem pl az én westiem nm bír semmilyen húst megenni ami már kicsit zsíros..úgyhogy nem is nagyon adok neki a tápon kívül.Néha egy kis levest,rizset.

Most azon gondolkozok hogy a pro plan sensitive tápról átváltsak az acana-lamb & apple vagy pedig royal canninra.

Mondjuk a pro plan -nal sincs semmi bajom...jó táp.

Amugy erről nem is tudtam hogy Hill's-et nm lehet nekik adni,milyen anyagvan benne?

2009. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem westim van, de nekem is azt javasolták, hogy találjam meg a kutyám egészségének legmegfelelőbb tápot. Reggel és este tegyem ki elé, ha nem eszi meg, 10 perc múlva vegyem el. Nem fog éhen halni. Egyszer úgyis elkezdi enni és rászokik. A táp mindenképpen szükséges, a többi fajtafüggő.
2009. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A rízst pont ma ajánlotta rokonom, ő francia bulldogokat tenyészt és ő nagyon sokat szokott nekik főzni. Megpróbálom énis. Meg utána nézek ezeknek a tápoknak amiket ajánlottatok. Köszönöm a tippeket.
2009. aug. 11. 14:20
 7/9 anonim ***** válasza:
A halas tápokat (Pro Plan, Acana, Orijen) szeretik a kutyák, ráadásul hypoallergének is, próbáld meg valamelyiket. A Hill's tápban én is csalódtam, mikor megláttam, hogy szóját is tartalmaz. Tökéletesen egyetértek abban az előttem írókkal, hogy a kézből etetgetést felejtsd el. Azt megpróbálhatod, hogy pici konzervet összetörsz villával és összekevered vele a tápot, de még véletlenül se könyörögj nekik, hidd el, csak rontasz a dolgon. Tedd eléjük a kaját kb. 10-15 percre, ami elfogy-elfogy, a többit tedd el, majd másnap megkapják. Tudom, hogy nehéz (saját tapasztalatból), de ha most nem állsz a sarkadra, akkor madzagbohócot csinálnak belőled. Persze arra is figyelj, nehogy a család titokban nasiztassa őket, vagy sosem fognak rendesen enni.
2009. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én pro plannel etettem, sensitive, most váltottam orijenre.hátha nem fog vakarózni:S
2010. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A royal canin nem jó westieknek mert csirkehús alapú.
2013. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!