Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanyára milyen jó területvédő...

Tanyára milyen jó területvédő kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

van egy 3 és fél hektáros tanyánk és szükség lenne egy jó őrző kutyára.

Én a hovawart-on, a KÁJ-on és a Pireneusi hegyi kutyán gondolkodom. Fontos, hogy más kutyákkal jól kijöjjön mert több kutyánk is van de ezek juhászkutyák illetve egy foxi aki patkányok miatt van ők nem nagyon őriznek házat max ugatnak de az egész napos munka után éjjel alszanak a kennelekben így éjszaka nem sok hasznuk van.

Meg van sok háziállatunk (baromfi, disznó, kecskék, nyulak)

Gondolkodtam még a kuvaszon de két ismerősömnek is epilepsziás lett idős korára a kuvasz így azt nem nagyon szeretném a komondornak meg nem lenne időm gondozni a szőrét.

Van valakinek tapasztalata ezekkel a fajtákkal? Én is olvastam a neten a leírásokat de az messze nem elég...


2012. nov. 5. 15:22
1 2
 11/16 alice_L ***** válasza:
100%

Nekem Moszkvaim van, masfél hektar a kert plusz a szomszédoké kicsit kissebb, miota megvan, azota itt az utca ezen a részén nem volt betorés, pedig elotte évente volt 1-2.

Vedléskor kikefélem, amugy elég igénytelen a szor gondozasa, a fule mogott csomosodik néha.

Itt a kutyaovodaban hasznalnak regulator kutyakat, csak ritkan akad ilyen hajlamu eb, nos, a moszkvaim nagyon jol betolti ezt a szerepet. Szuka, mas nagytestu dominans szukaval problémas lehet, és a terelo kutyakat csak szoktatva fogadja el.

Ugy értem, hogy egy deklarlalt hajlamu terelokutya aki "show the eye" azaz a nyajat "fenyegeto" zavaro testtartast vesz fel, azt a kutyam elveri, mar onnan is tudjuk melyik border vagy ausztral juhasz kutya oszton eros, mert a moszkvaim le akarja rohanni. De némi kajaval, jatékkal eddig el tudtuk fogadtatni vele ezeket is.

5 éves mult, és rohangaszik, dolgozik, intézkedik, nem tudom milyen lesz oregen, nincs ralatasom, de egyenlore kicsit se hanyatlott.

2012. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az igazán jó ÖV-kutyát ki kell fogni nincs mese, a fajta nem garantálja a képességet.

Tudok egy pár örökbe fogadható kemény legényt a feladatra:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
írj neki: [link] pontosan ilyen célra tenyészt kutyákat
2012. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszönöm!! a moszkvai most nekem nagyon szimpi :)
2012. nov. 6. 13:30
 15/16 anonim ***** válasza:

[link]


Beszélj vele telefonon. Nem azt mondodm, hogy mindenképp tőle vegyél kiskutyát, de azt biztosan meg tudja mondani, hogy megfelelne e neked ez a fajta kutya és hogy te és az életkörülményeid megfelelnének e neki.

2012. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Gondolom már nem aktuális, de a gyimesi kalibakutya szerintem megfelelő lenne neked, igaz ki kell menni érte Erdélybe hogy jót vegyél, ott még igazi munkakutyaként dolgoznak a természetes környezetükben. Vagy egy jó helyről kangal. Korai szocializáció más állatokkal fontos, igaz a jó kangal ára 300.000 forint körül kezdődik, de abban se csalódnál biztos vagyok benne.
2014. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!