Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le tudná írni valaki, hogy...

PresaCanario92 kérdése:

Le tudná írni valaki, hogy kell bekötni egy kis pit bull fülét, hogy rendes rózsafüle legyen? Fülvágást semmiképpen nem szeretnék.

Figyelt kérdés
Az egyik füle kicsit kajla.. most 7 hetes. Nem volt még pit bullom, úgyhogy ilyen fülkötés téren semmi tapasztalatom. Jobb lenne ha állatorvos kötné?
2012. nov. 6. 12:24
1 2
 1/18 Virág <3 válasza:
22%
Szegény kiskutya normális vagy !!! :(( A kutya nem játék !! :< Ha annyira szereted nem csinálsz semmit a fülével !!! ://
2012. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

7 hetesen még az alomban lenne a helye, a törvény szerint a 8. hét előtt nem hozható el kutya.

Most még hagyd békén a fülét, 3-4 hónapos kor előtt teljesen felesleges vele babrálni. Nem tudom a rózsafület mivel kötik ezt tenyésztőtől kellene megkérdezni vagy amstaff tenyésztőtől, tudtommal náluk is rózsafül kell.

Én is pont 1 órája ragasztottam fület a kiskutyámnak :)

2012. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
ja az állatorvost hiába kérdezed ők nem értenek a fül kötözéshez.. nem is ez a dolguk.
2012. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Egy nem tk-s fajtatiszta kutyánál nem teljesen mind1 hogy milyen a füle? Amúgy hihetelen hogy mennyi pit szerű képződményér vagytok hajlandók pénzt kiadni..

Amúgy meg fülvágást ha szeretnél ha nem akkor se lehet mert már törvény tiltja.. Mint ahogy azt is hogy 7hetesen nálad legyen...

2012. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

itt van egy link, ha segitség. én is a guglin találtam.


[link]

2012. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Hát ez röhej.Szempillaspirállal ragasztani oda a kutya fülét, hogy szebben álljon?!Jó, hogy nem varrnak még rá plusz egy farkat vagy ültetnek be műszőrt. O.O

Szerintem hagyd a fülét, legalábbis szempillaspirállal ne ragaszd le.Kérdezz orvost, mit ajánl.

Kiállításra szeretnéd vinni?Fajtaszemlére?Mert csak akkor érdemes, hiszen ha hobbikutya, semmi szükség rá.A kajla fülű kutyák nagyon helyesek tudnak lenni, mókás külsőt kölcsönöz nekik a hebehurgyán álló fül. :)

Nekem staffordom van, de szerencsémre jó helyről vettem, mindkét füle gyöny9rűen áll, ahogy a nagykönyvben meg van írva.De ha kajla lenne, sem piszkálnám neki.

2012. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
32%

Ezt annyira utálom. Állatokat csonkítani, átalakítani divat miatt. Egyedül a Shar-peieknél értem meg a műtéthet, hisz ott szükséges. Úgy szeresd a kutyád, ahogy van, önmagáért! Ne csinálj vele semmit, szerintem!


(Én sem örülnék, ha divatból anyám kiskoromban azért bekötötte volna a fülem, hogy rózsafülem legyen. xD)

2012. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
ez miért csonkitás, meg átalakitás? nem értem. semmilyen fájdalmat nem okoz a kiskutyának. egyszerűen a helyes irányba szoktatja.
2012. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem csonkítás, nem levágni akarja a fülét, hanem ragasztani, ez nem fáj a kutyának, és tenyésztőknél is bevett szokás. A yorkiekét, a bulldogokét is szokták ragasztani. Egy nem Tk-s kutyánál full mindegy, hogy áll a füle, de ha a gazdája akarja ragasztgassa, nem okoz vele fájdalmat. Olyan mintha ragtapaszt tennél a lábadra!!! 7 hetesen pedig még bárhogy állhat a füle, ráérsz vele majd a fogváltás után foglalkozni, mert akkor úgyis máshogy állnak a fülek. Viszont egy alapból nem rózsafülből, nem nagyon lesz szép szimmetrikus 2 rózsafüle.
2012. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszönöm azoknak akik a kérdésre válaszoltak.. a primitív hozzászólások, hogy csonkítás meg stbb.. nem nagyon érdekelnek. Direkt ezért írtam oda, hogy semmiképp nem vágatnám le, hogy az okos "állatvédők" ne nagyon szóljanak bele.
2012. nov. 6. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!