Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legragaszkodóbb...

Melyik a legragaszkodóbb kutyafajta?

Figyelt kérdés

Amelyik nagyon bújós, követ mindenhova, mindig mellettem akar lenni.


És melyik a legjátékosabb?



2012. nov. 7. 16:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

hát ez nehéz kérdés mivel inkább személyiségfüggő. Általában az alom nyugodtabb kutyái bújósabbak,de a ragaszkodás az általános minden kutya ragaszkodik a gazdihoz.

Uszkárt azért mondanám mert általánosságban nyugodt kutyák,könnyű őket tanítani,gazdacentrikusak és játékosak is.

Azt nem írtad,bár gondolom így egyértelmű lakásba tartanád. Mennyit foglalkoznál vele egy nap? Mennyit vinnéd sétálni? Volt már kutyád? Mekkora méretűt szeretnél? Bár uszkárból pl 4 méret is van.

2012. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Azt kihagytam pedig akartam írni,hogy egy mentett kutyusnál ragaszkodóbb nincs:) Annyira hálásak tudnak lenni,anyám pont 1 éve mentett meg egy kutyust,az a kutya az mindenhova követi az embert,folyamatosan igényli a szeretetet,hihetetlen egyéniség.

Helyedben ezen is elgondolkoznék hogy menhelyre bemegyek,elmondom hogy szeretnék egy bújós,játékos,embercentrikus kutyát és biztos hogy lesz olyan ott:) Gondold át! Vagy fajtamentők is vannak persze,ahogy sintértelep is ahol halál elől mentenéd meg.

2012. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem is az uszkár ugrott be azonnal..Az egyik legintelligensebb kutyafajtának tartják ha jól tudom.
2012. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Családi házban de benti kutyának, velem jönne munkába, úgyhogy kint szinte csak akkor lenne ha én is kint vagyok (2 kutya mellé-csivava(az első kutyám már idős), nj keverék(páromé). Hát napi 3 séta abból egy reggeli futás+ egészségügyi séta, délután egy foglalkozós séta kb. 1óra amikor játszanék vele frisbeet, dog dancinget gyakorolnánk, és egy kora esti séta az összes kutyával ahol engedelmességit gyakorolnék közben. Közepes méretűre gondoltam, de lehet nagyobb is.
2012. nov. 7. 16:11
 5/17 A kérdező kommentje:
Amit én idáig kinéztem az a mudi, kooikerhondje és a border collie. Ami pedig legjobban tetszik az a nova scotia duck toller retriever, de sajna nincs a közelben tenyésztő :S
2012. nov. 7. 16:17
 6/17 anonim ***** válasza:
szia nekem németjuhászom van, és állandóan a se*gemben van, még ha akarnám se tudnám elhagyni. Ő nagyon ragaszkodó és bújós. Sokszor együtt nézünk tévét, ő vagy az ölemben ül, vagy az ölembe hajtja a fejét, és konkrétan nézi a tv-t. Van olyan is, hogyha olyat lát, vagy hall benne akkor felugrik, és megszagolja ,vagy hízeleg neki. imádni való:)
2012. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát terelőkutyát nem célszerű lakásban tartani vagy csak ha mindig szigorúan betartod amit leírtál..Szerintem..Meg Csivava mellé se ajánlatosak amúgy.Ott lehetnek konfrontációk:D..Mer a kisgyerekeket is terelik sokszor ezek a kutyák úgy hallottam.
2012. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
A tacsik is legendásan ragaszkodóak, a gazdi a mindenük. Ezt taaspztalatból is mondom.
2012. nov. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem ismerek olyan kutyát, ami ne lenne ragaszkodó. Ahogy olvasom, bármilyen kutya is kerül hozzátok, jó helye lesz. :) És mi a véleményed a vizsláról? Vagy boxer? Esetleg a berni pásztor?
2012. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A berni már túl nagy. A vizsla, boxer meg rövid szőrű és én szeretem ha hosszú selymes szőrű egy kutya :)
2012. nov. 7. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!