Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féregprobléma - ti mit vesztek...

Féregprobléma - ti mit vesztek be ha férges a kutyátok?

Figyelt kérdés

ma voltunk dokinál kapott féreghajtót és oltást a kutyám, estére a kakijában volt is egy-két "spagetti" meddig tart ez a fertőzés? eddig még sose volt semmi benne most meg tessék... és egyáltalán honnan kaphatta el

most gondolom nem nagyon kéne simogatni meg is fürdettem. átterjedhet rám vagy a páromra is akár? kell szednünk vmit? mit tegyünk? kicsit ráparáztam.



2012. nov. 7. 17:15
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
4 hónapos 3 hetente kapott eddig, de soha nem volt benne semmi. most ezért parázok ennyire
2012. nov. 7. 19:01
 12/21 anonim ***** válasza:
Háziorvosnak vázolod a szitut, felír gyógyszert. A kutyát meg simogathatod nyugodtan, ne büntesd szegényt, csak moss kezet utána, meg evés előtt mindenképpen, és kész. Egy légtérben éltek, képtelenség tökéletesen elkerülni a kutya nyomát, úgyhogy tessék simogatni azt az állatot. A fekhelyét meg semmijét nem kell kidobni egyébként, elég kimosni. És rendszeres kézmosással mindent megelőzhetsz, mert a féregpeték csak a bélrendszerben kelnek ki, ha oda nem jutnak be szájon át, akkor nem fogsz megfertőződni. Ne parázd túl.
2012. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Ugyanis ma sikeresen belenyalt a számba a kutyám a játék hevében. Kb. 1 hónapja volt féregtelenítve, akkor nem jött ki belőle semmi. (3 havonta kap egyébként tablettát). Szóval még akár az is lehet, hogy elkapta valahonnan ez alatt az egy hónap alatt (habár nem húzza a seggét a földön, meg semmi), meg ugye akkor ma valszeg én is. Mik lennének rajtam a tünetek, ha elkaptam volna esetleg?
2012. nov. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Beirod googlebe hogy férgesség. Sokféle van
2012. nov. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

vermox az emberi féreghajtó :-)

régen kutyáknak is ezt adtunk akkor még nem volt ennyi féle féreghajtó tabletta :-)

2012. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Akinek az unokahúga férges lett: NEM BIZTOS h a macskától. Enyém is az lett... macskát nem is látott. Nyilván felnyalta a parkban, van ilyen...


Kérdező: nekem azt mondta a doki, h egészséges felnőttben nem kelnek ki a férgek akkor sem, ha bekerülnek. Gyerekekre, betegekre, öregekre veszélyesebb. Simogasd a kutyát, ne parázz, nem lesz bajod. Volt nekünk már olyan férges kutyánk is, h a végtermékre ránézve majd elhánytuk magunkat, mégse kapta el senki, pedig én gyerek voltam, és nem a kézmosós fajta...


Ha annyira parázol vegyél be egy féreghajtót, csókolom. Nem kell itt játszani a hattyú halálát. A saját életedet rövidíted ha minden szaron parázol...

2012. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Így van, nem eboláról beszélünk, hanem férgességről. Undorító, de nem veszélyes; egy tabletta, és vége, meg se kell várni, hogy tünetei legyenek. Aki sterilen akar élni, tartson aranyhalat :)
2012. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez oké, ha bélférgekről beszélünk. De én utánaolvastam a neten, és tök durva férgetek el lehet kapni állattól. Ami agyba, tüdőbe, szívbe meg szembe is belemegy. Nagyon besz@rtam tőle. Úgyhogy szerintme jövő héten elmegyek háziorvoshoz komplett megnézetem magam minden fajta féregre. Nem az én állataim miatt, hanem a kedves szomszéd miatt, aki hozzánk sz@ratja a 7 darab kedves cicáját, akik még életükben orvost nem láttak...
2012. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Galandféreg az, ami igazán veszélyes az emberre, csúnya dolgokat tud művelni. Barátnőmék kiskutyája galandférges volt, sokat találkoztunk vele, ölelgettük, talán még meg is puszilgattuk mi is - ekkor még nem tudtuk, hogy féges.


Úgyhogy biztos, ami biztos, mi csináltunk egy féreghajtást, bennünk nem volt, de barátnőmben és a párjában igen!

2012. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Amúgy nem emlékszem pár pontosan melyik oldalon, de olvastam, hogy aki kutyával/macskával él együtt, hiába van féreghajtva rendszeresen, évi 1x féreghajtás nekünk is ajánlott.
2012. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!