Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet így kutyát örökbe fogadni?

Lehet így kutyát örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
Nagy testű felnőtt kutyát szerettem volna örökbe fogadni. De sajnos nagyon sok tőlem a "világ végén" volt. Akik hirdették, azt mondták hogy valahogy hozzám szállítják. Volt aki azt mondta hogy majd elaltatja, és nálam valamikor felébred. Én mondtam, hogy ez nem jó, mert nem is láttam személyesen a kutyát, ki tudja nekem hogy tetszik és ami fontosabb a kutyának milyen vagyok én. Mikor ezt nem vállaltam és egy olyan kutyát fogadtam örökbe akit előtte személyesen láttam mindenhol (facebook és társai) azt híresztelték rólam hogy én milyen szemét vagyok, stb. De miért? A kutya nem egy zsemle?
2012. nov. 7. 20:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
"A kutya nem egy zsemle" Ezt értem ez alatt, hogy NEM pár órára választunk valamit/valakit.
2012. nov. 7. 20:33
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
A facebook neked már személyes találkozás?
2012. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Örökbefogadás előtt meg kell ismerni valamennyire a kutyát és a kutyának is téged. Évekkel ezelőtt nekem egy menhelyen azt mondták, hogy nézegessek nyugodtan, kihozzák a kennelből azt a kutyát, amelyik tetszik, de végül a kutya választ gazdát és nem én kutyát. Ezzel azt akarták mondani, ha én nem vagyok szimpatikus a kutyának, kár a gőzért, mert soha nem fogunk kijönni egymásnak. Nagyon jól tetted, hogy ilyen altatva szállításba nem mentél bele. Könnyen rád sózhattak volna akár egy beteg kutyát is. És akkor mit csinálsz? Te fizeted a kezeltetését vagy az elaltatását? Szerintem helyesen döntöttél.
2012. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan csak a gyepmesteri telepeken van, hogy azonnal megkapod a kutyát, igaz, örökbefogadási szerződéssel és ott sem ingyért (chip, oltások: ki kell fizetni). A menhelyeken előbb ismerkedni kell, van, ahol két hét után viheted csak el, az a jó, ha ő választ téged és ne, fordítva, akkor hamarabb megy az összeszokás. Ilyen "odaviszem és kész" módszer nem fog működni, eleven lényről van szó, nem zsemléről.
2012. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
REX-ről fogadtam örökbe kutyát, ott is előbb ismerkedni kellett, kihozták pórázon és sétálhattam vele a keritésen belül. Aztán nagyon hamar kiderült, hogy velem akar jönni. De még hetekbe tellett, mire kialakultak a játékszabályok (ki a falkavezér, szótfogad-e vagy sem)? Most már szépen őrzi a házat.
2012. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Innen válasszál: [link]
2012. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem úgy tűnt, hogy én vagyok a fekete bárány amiért szeretném a kutyust személyesen is látni. Én sem értettem mi az a fontos dolog, hogy teljesen mindegy hogy miért vagy milyen úton de legyen a kutyának gazdája, bármi áron is.
2012. nov. 7. 21:08
 8/13 A kérdező kommentje:

"A facebook neked már személyes találkozás?"

Ezt hol írtam? Azt írtam, hogy amikor én egy olyan kutyát fogadtam örökbe akit személyesen is láttam akkor (csomó helyen, pl. facebook) mindenhol azt híresztelték róla, hogy én vagyok a szemét mert látatlanba nem fogadok örökbe kutyát.

2012. nov. 7. 21:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Facebookon nem a kutyát látod, hanem a fotóját, attól még nem fogod megismerni. Ezért nem értem a különbséget, végső soron egyikkel sem találkoztál.
2012. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

akumi!


Szerintem a kérdező úgy érti, hogy személyesen látta a kutyát, úgy fogadta örökbe


és


egy csomó helyen, pl facebook-on híreszteltek róla rossz dolgokat.


Rosszul lett tagolva a mondat :)

2012. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!