Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjem fogadni ezt a kutyát?

Be merjem fogadni ezt a kutyát?

Figyelt kérdés

[link]

itt található lejjeb egy magyar vizsla amiről azt írják hogy többszöri harapás után vitték be de bent kezelhető kutya

nekem még nem volt kutyám soha viszont szeretnék egy magyar vizslát de félek hogy nem tudom megnevelni

(ezt csak megjegyzem hogy amám pulijának kb 15perc alatt tanítotam meg az ül-t, és rendszeresen nézem a csoslatos kutyadokit valamint volt már dolgom kutyával vagyis vigyáztam kutyaára)

de mégis első gazdis lennék


2011. aug. 5. 13:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mivel még nem volt kutyád, azt mondom, hogy ne. Valamiért agresszív az az állat és mivel nem volt még közvetlen dolgod kutyával, inkább kölyökkel próbálkozz.
2011. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nekem magyar vizslám van jó választás de ne ezt a kutyát mert ha nem vagy tapasztalt gazdi akkor elég rossz dolog sülhet ki
2011. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. aug. 5. 13:10
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem simán. Bár soha nem volt vizslám, de én csak bűbáj, csupaszív vizslákat ismerek.

Ha a kutya harapott is valaha (bár a menhely szerint nem agresszív) akkor az nem az ő hibája, hanem a gazdáé.

2011. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
mielőtt lenne kutyám szerintetek elmennyek önkéntesnek 1-2hónapig menhelyre ugymond gyakorolni?
2011. aug. 5. 13:11
 6/17 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy a rossz bánásmód miatt harapott,ezt meg kell kérdezni.én nem fogadnék be egy felnőtt nagytestű kutyát,mert szeretném látni ahogy felnő szal inkább kicsiket.

A tanításról annyit,hogy ami a csidálatos kutyadokiban van az szerintem sz@rt sem ért.(legalábbis a legtöbbje nem).Nekem van bolognese-em meg tacskóm,egyik se arról híres,hogy nagyojn okos (talán a tacsi) de mind a kettőt nagyon könnyű volta tanítani egy napon 2-3 dolgot megtanítottam nekik amíg kicsik voltak.megtanítani egy kutyát dolgokra nem egy nagy Was ist das...

2011. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nekem nem lényeg h kölyök kutya legyen láttam már kutyust felnőni
2011. aug. 5. 13:14
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Szia!:)


etológus tanhallgató vagyok, annyit tudok mondani, hogy azt máig nem tudjuk, mi váltja ki a kutyából az agressziót.


ha bent problémamentes a kutya, akkor azt javaslom, találkozz vele 2-3 alkalommal, mielőtt hazavinnéd, szerintem fel fogod tudni mérni a kutya természetét, érezni fogod, hogy egymásra tudtok-e hangolódni.

Félni semmiképp ne félj tőle, mert az is kiválthat agresszív viselkedést.

Sokszor harap a kutya, ha bottal hadonásznak felé (akár idős nénik)... vagy ha a gazda nem megfelelően bánik vele stb...

Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet alapból harapós, de én igen kicsi esélyét látom ennek, ha a menhelyen nincs vele gond...



Sok örömöt a jövendőbeli kutyádhoz, bármelyikőjüket is válaszd!:)

2011. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
[link] nézz szét itt is :)
2011. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Valaki Renáta ***** válasza:

Nekem két befogadott kutyám is morgott rám kezdetben.


Egy biztos nekem az állatorvos azt mondta:

ha morog azonnal hátat kell neki fordítani, kimenni a helyiségből, magára hagyni! Ez lesz neki a legnagyobb büntetés.

(Ez hónapokon át így ment aztán véglel elmúlt. Igaza volt, már soha nem morognának rám!, mert velem akarnak lenni.)



Hagyni kell neki időt és főleg teret. Ha fél és morog nem szabad agresszívan fellépni.

És még az ételénél is vigyázni kell! Gondolom több módszer van.

Én úgy csináltam, hogy először csak az üres tányért tettem le elé, aztán a szeme láttára tettem bele az ételt hogy lássa nem elvenni akarom, hanem adni neki.


Ha pedig fel akarod venni az ételes tányért de még maradt benne valami, akkor egy finomabb falatot kell neki odaadni és észre sem fogja venni hogy elvetted a tányérját.


Esetleg ha kimennél hozzá mielőtt befogadod, akkor lehet jobban el tudnád dönteni.

(Bár én amikor a vizslát hoztam ki a gyepmesteri telepről, kicsi ketrecben volt és egyfolytában csak ugatott, de amikor kivették elhallgatott. Amikor már kicsit megnyugodott adtam neki jutalomfalatokat.)

2011. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!