Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami bajuk? Nagyon félek.

Lesz valami bajuk? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
Szoval volt 2 kutyam ,mind a 2 meg betegedett valami betegsében valoszinu macska pestisben,de nem vagyok benne biztos,mert az orvos is azt mondta,hogy valoszinu,meg sem vizsgalta rendessen.Csak az egyiket menthettük meg :( Ő most 6 honapos,miutan meg halt az egyik kutyam kaptam egy 2 honapos labradort,en kint hagytam őket,de a tatam bezarta oda ahol regebben a beteg kutyam volt,en sajna hiaba mondom hogy ez nem jo,meg stb,nem engedik,hogy kiengedjem őket,se nappal sem este,mert a kertet tönkre teszik stb ,pedig nem is bantsak.Nagyon félek,h elkapjak a macska pestist,vagy h alapobol a kicsi meg bolondul vagy vmi.Beakarom őket oltatni,de nincs penzem sajna rá,de most adtam el a telefonom,es remelhetoleg betudom oket oltatni.
2012. nov. 7. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
akkor minek engedték meg hogy két kutyát tartsd ha nem biztosíthatod nekik a szükséges életkörülményeket?
2012. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Vállaljál csak 2 ktyát, amikor 1-re sincsen pénzed... Aztán meg ott szenved szegény...
2012. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de van pénzem,csak anyukam kulfoldon van,ertitek? és csak 2 het mulva jon haza,a mamamek meg nem adnak erre penzt.Anyukam adna..Am mindenuk meg van ..Na de lehet bajuk? am esett mar esső is azota meg tisztitva lett a hely.Egyébként en törödök veluk,meg etetem őket,mindent meg adok nekik.
2012. nov. 7. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bajuk, ha olyan betegségük volt, ami még mindig fertőzhet, de mivel az állatorvos sem tudta biztosan, erre a kérdésre sem lehet választ adni.

Viszont bezárva lenni nem élet a kuyának sem, szóval ha ezt tervezi velük a családod 15 évig, meg anyud folyton külföldön lesz és addig nem lesz pénz őket gyógyítani se, ha szükséges, akkor inkább keress nekik másik gazdát.

2012. nov. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megadsz nekik? Hol a szabadság, a játék, a megfelelő gondoskodás, az orvosi ellátás? Nem lehet arra fogni, hogy most azért nem tudom két hétig normálisan tartani, mert anyám külföldön van. Addig nem is kellett volna őket vállalni, ameddig nincsenek meg a feltételeid! Miért nem lehet ezt megérteni? A kutya így csak szenved, ráadásul nem is egy van, hanem kettő! Elhiszem, hogy szereted őket, de akkor vagy teremts megfelelő körülményeket számukra, vagy tényleg keress nekik szerető, gondoskodó gazdit! Ha másra nincs lehetőséged, akkor az ő érdekükben keress nekik megfelelő otthont!
2012. nov. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bajuk, azt írtad esett az eső és tiszta lett a hely?? Mi akkor a kutyák áznak ott kint egy lehetséges,hogy fertőzőtt helyen, mindenféle oltások nélkül?

Ha ki se mehetnek onnan, akkor az ürülékükben vannak egész nap? Az se egészséges ám!


Azonkivül az egész rossz ahogy van.


Attól,hogy kimész adsz nekik enni, nem lesz nekik jobb.

Ki kéne őket engedni, az rendben lenne,hogy estére van alvó helyük ahova bevonulnak pihenni, na de hogy nincs kijárás.


Nem játszanak, nem mozognak, nincs velük foglalkozva. Nevelni, tanítani, szeretni kéne őket. Gondolj bele ha te nem mehetnél ki a szobádból, néha benézne valaki, adna kaját és annyi, az milyen lenne.

Értem én,hogy nem te zártad őket oda és kiengednéd őket, na de ez nem normális.



Változtass a helyzeten vagy keress nekik egy jó gazdát,aztán ha felkészültetek a kutyatartásra /nem csak a pénzre gondolok/ akkor legyen újra kutyátok.

2012. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de mindennap viszem őket sétálni,kiengedem őket orakig jatszom velük.Ha mondom nekik,h csücs leülnek,ha rájuk szolok,h szépen szépen viselkednek.Jonnek utannam akarmerre megyek.Foglalkomom veluk,furdetem.Csak nagyon félek,hogy a tatam bezarta őket,2 het mulva mek haza kiengedem oket.Imadom őket ,lenyügözőek:D
2012. nov. 7. 23:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem valamelyik szomszéd feljelent....
2012. nov. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát az öregek többsége - hála az égnek nem mindegyik - igy viselkedik.

Az anyámmal is viaskoldom a kutya miatt folyton. A belátás és az ésszel élés az évek multával egyre jobban kopik.


Keress rá a neten konkrétan pl. macskapestisre, vagy valami hasonló járványos kutyaproblémára és mutatsd meg a papidnak. És nagyon figyelj a kutyákra, gondozd őket rendesen sétáltasd amennyit csak tudod. Egyfelel látják, hogy komolyan állsz hozzá, másfelöl, megakadályozod, hogy csak minimális időt töltsenek bezárva.

2012. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!